Kurzemes Vārds

19:43 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Arī pilsētā jautra līgošana
Inita Gūtmane

Lai gan daudzi uzskata, ka īsta līgošana var sanākt tikai zaļumos – tuvāk papardēm, Jāņu zālēm un ozoliem, kuros meitas var mest savus vainadziņus, bija ne mazums liepājnieku, kuri uzskatīja, ka Jāņus var godam nosvinēt arī pilsētā. Te par svētkiem šogad rūpējās Liepājas teātris, kas koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" piedāvāja daudzveidīgu un jautru programmu dažādu vecumu līgotājiem.

Jauks, sirsnīgs un muzikāls bija Liepājas teātra aizvadītajā sezonā veidotais koncertuzvedums "Uzmanību, filmējam!", kurā skaistākās dziesmas no latviešu filmām un izrādēm atsauca atmiņā teju viss teātra kolektīvs. Vairāki aptaujātie atzina, ka šī izrāde ļoti iederējusies Jāņos, ar savu gaišumu un optimismu tā ļāvusi svētku svinētājiem atraisīties līdzi dziedāšanai un dažs nevarējis vien sagaidīt, kad pats varēs sākt danci. Bet par danču mūziku gādāja pūtēju orķestris "Talsi", kura sastāvā darbojas vairāki Jāņi, kuri ne tikai parādīja mūzikas instrumenta pārvaldīšanas prasmi, bet arī savas skanīgās balsis.

Skatītāju un dejotāju simpātijas izpelnījās koncertapvienība "Aģenti". Dziedošie aktieri Marģers Eglinskis, Edgars Pujāts un Armands Kaušelis atstāt skatuvi varēja tikai tad, kad pēc publikas pieprasījuma bija nodziedājuši vēl kādu dziesmu. Par Jāņu atmosfēru koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" gādāja arī vienmēr enerģiskās un labu omu uzturošās folkloras kopas "Atštaukas" dalībnieces. Bet tiem, kuriem labs garastāvoklis rodas tikai tad, kad vēders pilns, to varēja piepildīt "Užavas" alus un "Elpas" siera pārdotavās.

 

Izvirza "Spēlmaņu nakts" balvai

Teātra balvas "Spēlmaņu nakts" žūrija sēdes laikā nosauktas nominācijas Latvijas profesionālo teātru jauniestudējumu skatei "Spēlmaņu nakts". Sēdē piedalījās Normunds Naumanis (žūrijas priekšsēdētājs), Anna Eižvertiņa, Maija Svarinska, Līga Ulberte un Undīne Adamaite. Liepājas teātris balvai pretendē divās nominācijās: izrāde "Kauja pie... (Krista Burāne, režisors Mārtiņš Eihe) izvirzīta nominācijā "Gada izrāde bērniem un jauniešiem" un Kristīne Vītola par tērpiem izrādei "Kauja pie..." izvirzīta nominācijā "Gada kostīmu mākslinieks/-ce".

Sociālo māju lēti siltinās "UPB"

Konkursā par sociālās dzīvojamās mājas renovāciju jeb energoefektivitātes paaugstināšanu Flotes ielā 14 uzvarējusi akciju sabiedrība "UPB", darbus nosolot par 77,9 tūkstošiem latu, rāda Iepirkumu uzraudzības biroja informācija, tā publiskota pagājušajā nedēļā. Būvdarbus veikt bija pieteikušies septiņi pretendenti. Sākotnēji prognozētā līgumcena bija trīs reizes augstāka – 239 tūkstoši latu. Sociālo māju siltinās, izmantojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu.

Pērn oktobrī Liepājas dome savā lēmumā bija paredzējusi, ka kopumā šīs sociālās mājas siltumnoturības uzlabošanas pasākumi izmaksās 304 tūkstošus latu, tajā skaitā no ERAF – 140 tūkstošus latu. Galvenie plānotie uzlabojumi ir šādi: siltinās pagraba neapkurināmās daļas griestus, ierīkos radiatoru reflektorus, uzstādīs termoregulējošus ventiļus radiatoriem, siltinās gala un fasādes sienas, renovēs ēkas apmales, lai novērstu mitruma nokļūšanu uz pamatiem. Paredzēts, ka pēc nama atjaunošanas siltumenerģijas patēriņš tajā samazināsies pat uz pusi, līdz ar to arī sociālās mājas iedzīvotājiem būs mazāki tēriņi par apkuri.

Zilā karoga pludmales stingri pārbaudītas

Pludmales Liepājā visā visumā atbilst Zilā karoga vides kvalitātes kritērijiem, piektdien secinājis starptautiskās Zilā karoga žūrijas pārstāvis Malkolms Povels no Dienvidāfrikas, kurš esot bijis visai piekasīgs, pastāstīja Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. Domes Vides daļas vadītājai Dacei Liepniecei M. Povels aizrādījis, ka centrālajā pludmalē pie Glābšanas stacijas vēl jāveic uzlabojumi, lai pie jūras un Glābšanas stacijā būtu vieglāk nokļūt apmeklētājiem ar bērnu vai invalīdu ratiņos. Pēc aizrādījuma slieksnis pie Glābšanas stacijas tiks uzlabots ar nelielu koka pāreju, informēja A. Štāls. Pirms tam pārbaudītājs apmeklējis Lietuvu, un tur vairākās pludmalēs licis Zilo karogu nolaist, kamēr nebūs novērsti atklātie pārkāpumi.

Uzsākti reisi uz Palangu
Viktors Ulberts

No pirmdienas liepājnieki un citi interesenti trīs reizes dienā var nokļūt Palangā ar tiešo autobusu satiksmi, ko nodrošina SIA "Liepājas tūre", informē uzņēmuma direktore Kristīna Vuciņa. Pirmajā reisa dienā visi pasažieri tika patīkami pārsteigti ar dāvaniņām un suvenīriem. Uzņēmuma šoferis Ģirts Reteris pastāstīja, ka pasažieru nav bijis daudz, taču pietiekami pirmajai satiksmes dienai. Bija ļaudis, kuri par reisu zināja un brauca, lai dienu pavadītu Palangā un vakarā atgrieztos mājās. Tāpat daži pasažieri šo reisu izmantoja, lai apciemotu radus Būtiņģē.

Patīkami pārsteigti bijuši rucavnieki, kuri sākumā brīnījušies, ieraugot autobusu ar uzrakstu "Liepāja – Palanga". Taču arī palikuši priecīgi, noskaidrojot, ka tagad viņiem būs vēl viena iespēja, kā nokļūt Liepājā.

"Esam uz Palangu aizgādājuši arī tūrisma bukletus par Liepāju lietuviešu un angļu valodā un ceram, ka arī lietuvieši tagad izmantos iespēju paciemoties mūsu pilsētā," piebilda K. Vuciņa.

Uzņēmumam "Liepājas tūre", kas nodrošina satiksmi Liepājas un rajona maršrutos, kā arī piedāvā autobusu īri, tas ir pirmais starptautiskais maršruts, kas ieviests galvenokārt tāpēc, lai nodrošinātu ērtības tiem cilvēkiem, kas izmanto Palangas lidostas pakalpojumus.

 

Apbalvo konkursu uzvarētājus

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija martā skolēniem bija izsludinājusi eseju konkursu"Es gribu pateikt vecākiem, ka ..." un pieteikumu konkursu "Mūs vienmēr uzklausa un saprot". Notikusi abu konkursu laureātu sveikšana un apbalvošana. Labāko skaitā iekļuvuši arī mūspuses skolēni un viena audzinātāja.

Eseju konkurss "Es gribu pateikt vecākiem, ka..." notika jau trešo gadu, tā mērķis ir savstarpējās sapratnes un iecietības veicināšana starp bērniem un vecākiem. Pavisam savas esejas iesūtījuši 230 autori, arī no Liepājas un rajona. Divi Liepājas Būvamatniecības vidusskolas audzēkņi Mārtiņš Stabis un Artūrs Irbiņš iekļuvuši labāko autoru skaitā. No Liepājas eseju konkursam savus darbu bija nosūtījuši arī audzēkņi no 7. vidusskolas, bet no Liepājas rajona konkursā piedalījās Pāvilostas vidusskolas un Sikšņu pamatskolas audzēkņi.

Jau otro gadu labvēlīgu attiecību veicināšanai ārpusģimenes aprūpes iestādēs izsludināja pieteikumu konkursu bērnu aprūpes iestāžu audzēkņiem "Mūs vienmēr uzklausa un saprot". Kopumā sumināja septiņas bērnu namu audzinātājas no dažādu pilsētu bērnu maniem, arī Ināru Skudiķi no bērnu sociālās aprūpes centra "Liepāja".