Kurzemes Vārds

10:25 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Dažādi

Atlaiž parādu par zvaniem "Zelta drudzim"
Kristīne Pastore

Harijam Aivaram Purmālam, kurš nonācis pamatīgos parādos saistībā ar sievas zvaniem uz televīzijas spēli "Zelta drudzis" un "Lielais jautājums", operators "Tele2" izrādījis pretimnākšanu un parādu samaksās viņa vietā. Tādu ziņu saņēma "Kurzemes Vārds".

Atgādināsim, ka 72 gadus vecais liepājnieks jau vairākus mēnešus bija maksājis 90 latu un lielāku rēķinu par mobilo tālruni, no kura viņa sieva zvanījusi televīzijas spēlēm, kurās var laimēt naudu. Kad aprīlī saņēmis 195 latus lielu rēķinu, turklāt sieva apgalvojusi, ka zvanījusi pavisam reti, viņš vērsās pēc palīdzības gan redakcijā, gan Patērētāju tiesību aizsardzības birojā un arī pie juristiem. Vēlāk, atzīstot, ka rēķinu uzskaitē radušās kļūdas, "Tele2" to samazināja līdz 169,37 latiem, taču H. A. Purmāls uzskatīja, ka arī tas ir par lielu. Tomēr "Tele2" sabiedrisko attiecību speciāliste Vita Sirica sarunā ar "Kurzemes Vārdu" apgalvoja, ka šī summa esot korekta.

"Esam veikuši atkārtotu pārbaudi," viņa sacīja. "Tā kā spēļu "Zelta drudzis" un "Lielais jautājums" tālruņu numuri pieder uzņēmumam "Lattelecom", vēlreiz pārbaudījām datus arī tehniskajā līmenī, sazinoties ar šā uzņēmuma atbildīgajiem darbiniekiem. Veicot atkārtotu detalizētu pārbaudi, ir secināts, ka "Lattelecom" centrālēs reģistrēto zvanu skaits sakrīt ar transakciju skaitu, kas tika nodots "Tele2" norēķinu sistēmai un uz kā pamata H. A. Purmālam izsniegts rēķins un pārrēķins par iepriekšējo periodu. Zvanu kopskaits, rēķina un pārrēķina summa ir pareiza un atbilst no H. A. Purmāla tālruņa numura veikto zvanu skaitam."

Tomēr, nākot pretī savam lojālajam klientam, kurš ir nonācis visai nepatīkamā situācijā, kā arī, ņemot vērā viņa finansiālo situāciju, "Tele2" apsolīja no saviem līdzekļiem segt parāda summu uzņēmumam "Lattelecom" par zvaniem, kas no H. A. Purmāla telefona numura reģistrēti uz spēlēm "Zelta drudzis" un "Lielais jautājums".

Kad "Kurzemes Vārds" sazinājās ar Purmāla kungu, lai pavēstītu viņam patīkamos jaunumus, viņš solīja, ka ne pats, ne arī sieva vairs nekad nezvanīs raidījumiem, kur sola naudas laimestu. Arī V. Sirica aicināja gan H. A. Purmālu, gan visus citus mobilo sakaru lietotājus pirms katra zvana uz paaugstinātās maksas numuriem noskaidrot tā izmaksas un izvērtēt savas iespējas samaksāt plānotos zvanus, lai nenonāktu līdzīgā situācijā.

Osipovieši noliedz kukuļošanu
Viktors Ulberts

Osipova partijas pārstāvja Vladimira Morozova tikšanās ar tēvzemieti Gunāru Silakaktiņu ir notikusi, taču tās laikā nav bijusi runa par kukuļošanu. Osipovieši vien vēlējušies noskaidrot, vai nepastāv sazvērestība starp tēvzemiešiem un partiju "Saskaņas centrs". Tā savu versiju "Kurzemes Vārdam" izklāstīja Osipova partijas līderis Jevgēņijs Osipovs.

Jau rakstīts, ka G. Silakaktiņš informēja "Kurzemes Vārdu" par to, ka viņu uz tikšanos uzaicinājis Osipova partijas pārstāvis V. Morozovs un izteicis priekšlikumu nesūtīt savas partijas novērotājus kā lieciniekus uz Centrālās vēlēšanu komisijas sēdi, kurā izskata iespējamos balsu skaitīšanas pārkāpumus, kādēļ izšķiras partijas "TB"/LNNK liktenis par iekļūšanu domē. Tikai jāsamaksājot tā pati summa, ko viņiem par došanos uz CVK solījis "Saskaņas centrs".

Savukārt J. Osipovs apgalvo, ka "Saskaņas centra" pārstāvju Valērija Agešina un Sergeja Dikterjova neorganizētība radījusi aizdomas par tēvzemiešu un saskaņiešu sazvērestību. "Tā kā "Saskaņas centrs" bijis ieinteresēts, lai Osipova partijas pārstāvji dotos uz Rīgu, taču nekas lietas labā netika darīts, pat likti tam šķēršļi, mums nācās ar sev netīkamajiem tēvzemiešiem organizēt tiešu tikšanos, lai mēģinātu saprast: vai neesam akli iesaistīti kādā tumšā spēlītē," skaidroja J. Osipovs.

Kas attiecas uz G. Silakaktiņa teikto, J. Osipovs to dēvē par tēvzemiešu vēlmi radīt ap sevi papildu ažiotāžu, lai no vēlēšanu rezultāta apšaubīšanas novērstu uzmanību citā gultnē, un pie reizes nomelnot uzreiz divas opozīcijas partijas.

"Ja par tēvzemiešiem viss skaidrs, tad Valērijam Agešinam un Sergejam Dikterjovam mums gan ir daži jautājumi. Piemēram, V. Agešins augstprātīgi paziņo, ka nemaz nezinot, vai osipovieši piedalījušies CVK sēdē. Šeit cienītais deputāta kungs izlokās, tāpēc ka tieši viņš kontrolē šo skaidrošanos CVK. Tāpēc nevarēja nezināt, kas tur piedalās, vai arī demonstrēja paviršību," uzskata J. Osipovs. "Kas attiecas uz apgalvojumu, ka "SC" neesot kontaktu ar Osipova partiju, tad tā arī nav taisnība. Vēl otrdien, tas ir, 16. jūnijā man personīgi piezvanīja Sergejs Dikterjovs un palūdza apliecināt saskaņiešu teiktā patiesumu CVK. Mēs izteicām gatavību to darīt un piedāvājām tikties, lai noskaidrotu nianses, piemēram, vai sakrīt 221. iecirknī fiksētie vēlēšanu rezultātu dati. Taču tā vietā man akli piedāvāja apstiprināt saskaņiešu piedāvātos skaitļus, ko atsūtīšot pa e-pastu. Tāpēc, lai arī sākotnēji piekritām, mēs atteicāmies to darīt.

Visbeidzot, kas traucēja V. Agešinam un S. Dikterjovam nodiktēt mana tālruņa numuru CVK pārstāvjiem, lai mūsu novērotāji saņemtu oficiālu uzaicinājumu?

Atliek tikai cerēt, ka notikušais ir sliktas V. Agešina darba organizācijas rezultāts, nevis ļauns cienījamā "Saskaņas centra" nolūks," piebilda J. Osipovs.