Kurzemes Vārds

12:13 Otrdiena, 31. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Šajā neziņas pilnajā ekonomiskajā situācijā nesapratne, kā tālāk dzīvosim, pārņem ne tikai iedzīvotājus, bet arī uzņēmējus, no kuriem ir atkarīga daudzu ģimeņu un arī valsts labklājība. Vai jārēķinās ar pašu ļaunāko?

Vairāk valda apjukums, nevis reāls izvērtējums
Vilnis Vitkovskis,
Liepājas Attīstības pārvaldes vadītājs

Vērtējot pēdējos statistikas datus, var secināt, ka Liepājas pilsētā tagadējā situācija uz vispārējā valsts fona nav tā sliktākā. Sabiedrībā vairāk valda apjukums, nevis apstākļu reāls izvērtējums.

Ir redzamas pazīmes, ka veidojas pozitīvas tendences tiem, kas orientējas uz eksportu. Rēķinot eksporta apjomu latos uz vienu iedzīvotāju, Liepājā šis rādītājs ir palielinājies. Un nav pamata domāt, ka tas būtu tikai tāpēc, ka pilsētā sarucis iedzīvotāju skaits. Šis samazinājums nav tik liels, lai ietekmētu vidējo rādītāju, produkcijas apjomu rēķinot uz vienu cilvēku.

Arī rūpniecībā ir pazīmes, ka situācija stabilizējas. Šādi tādi darījumi atsākušies nekustamo īpašumu tirgū. Tā ka nevar apgalvot, ka viss būtu nobrucis un izbeidzies.

Sabiedrības domas droši vien visvairāk ietekmē tas, kas notiek valstī kopumā. Bet Liepāja ir rūpniecības pilsēta, kas krīzes triecienu tieši tāpēc saņēma viena no pirmajām valstī, bezdarbs tik strauji palielinājās, jo pilsēta visātrāk reaģēja uz vispārējo globālo krīzi.

Tomēr Liepājai ir arī objektīvi apstākļi, lai tā viena no pirmajām sāktu atgūties. Rīgā, piemēram, koncentrēta lielākā daļa valsts pārvaldes, kur tagad, kā zināms, sāksies apjomīga kadru samazināšana un restrukturizācija, tāpēc pilnīgi iespējams, ka galvaspilsētas rādītāji visā drīzumā strauji pasliktināsies un bezdarbs palielināsies.

Bet Liepājā rūpniecība darbojas normāli, arī osta. Tāpat nodokļu ieņēmumi budžetā, salīdzinot ar vispārējo situāciju valstī, Liepājā ir samazinājušies visai nedaudz. Tā ka nav nekāda objektīva pamata teikt, ka Liepājā situācija joprojām pasliktinātos. Manuprāt, ir manāmas pazīmes, ka tā stabilizējas, un tad jau var sākt arī atgūties.