Kurzemes Vārds

18:47 Sestdiena, 22. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Par uzvaru cīnījās tikai divi
Andris Sudmalis

Kuldīgā aizvadīts motokrosa sacensību "FOX Superkauss" ceturtais posms, kurā otro reizi šosezon uzvarējis liepājnieks Dāvis Līvs.

Kārtējo reizi Dāvja nopietnākais konkurents šosezon bija titulētais grobiņnieks Lauris Freibergs, un šoreiz atkal nedaudz labāks bija Līvs, kurš gan uzvarēja kvalifikācijā, gan arī finišēja pirmais visos trijos braucienos. Par uzvaru nopietni cīnījās tikai abi mūsējie, jo pārējie sāncenši no Dāvja un Laura katrā braucienā atpalika aptuveni par 20 sekundēm. Itin stabils bija arī liepājnieka pārsvars pār grobiņnieku – Dāvis turējās pirmajā vietā trīs braucienu laikā veiktajos visos 15 apļos, bet finišā viņa pārsvars pār tuvāko sekotāju itin stabili bija trīs sekunžu robežās.

Otrā uzvara posmā no trim piegājieniem Dāvim gan neļāva sacensību kopvērtējumā pakāpties augstāk par 3. vietu (178 punkti), un diezin vai tas izdosies arī atlikušajos divos posmos, jo līdz šim gana stabili ir braukuši gan 2. vietā esošais Mārtiņš Aleksandrovičs (206 punkti), gan sacensību rīkotājs un līderis Lauris Freibergs (224 punkti).

Nākamais "FOX Superkauss" posms notiks 30. augustā Saldū.


Poļina Jeļizarova kvalificējas finālam
Miks Kuncītis

Belgradā notiekošajā pasaules vasaras universiādē 3000 metru kavēkļu skrējiena finālam kvalificējusies liepājniece Poļina Jeļizarova.

Kādreizējā Liepājas sporta skolas "Daugava" audzēkne Poļina Jeļizarova, kura pašlaik trenējas Rīgā pie sporta skolas "Arkādija" trenera Andreja Saņņikova, savā priekšskrējienā sasniedza šīs sezonas labāko rezultātu – 10:10,24 – un finišēja piektajā vietā, ar ko bija gana, lai iekļūtu sacensību finālā. Kvalifikācijā labāko rezultātu sasniedza Turcijas sportiste Turkana Erismisa, kas finišēja pēc deviņām minūtēm un 54,66 sekundēm. Finālsacensībām, kas notiks šodien, automātiski kvalificējās divu skrējienu četras labākās sportistes, kā arī vēl četras, kas uzrādīja labākos laikus. Atgādinām, ka Poļinas Jeļizarovas personīgais rekords šajā distancē ir deviņas minūtes un 54,94 sekundes.


Pirmajā kārtā bez sarežģījumiem
Andris Sudmalis

Tenisiste Anastasija Sevastova, kas Zagrebas ITF 75 000 sērijas turnīrā izsēta ar trešo numuru, bez īpašām grūtībām pārvarējusi šo sacensību pirmo kārtu.

Vienspēļu turnīra pirmajā spēlē liepājniece ar 6-2, 6-2 pieveica Krievijas sportisti Jeļenu Čalovu, kas WTA rangā šonedēļ ieņem 248. vietu. Par iekļūšanu otrajā kārtā Sevastova nopelnīja 16 punktus WTA vienspēļu rangā un vēl nedaudz pietuvojās pasaules pirmajam simtniekam (pagaidām Nastja atrodas 105. vietā). Otrajā kārtā A. Sevastovas pretiniece būs spāniete Silvija Solere-Espinosa, kas WTA rangā ieņem 185. vietu.