Kurzemes Vārds

23:43 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Lauris Gūtmanis nepārspēts arī Baltijā
Miks Kuncītis

Alūksnē aizvadīts Baltijas čempionāts ūdens motosportā, kurā ar mainīgām sekmēm startējuši Liepājas komandas "UPB Energy" braucēji, kuri komandu vērtējumā šoreiz ieņēmuši otro vietu.

Baltijas čempionāts Latvijas komandu pārstāvjiem bija zīmīgs arī ar to, ka izcīnītās vietas ņēma vērā arī Latvijas čempionāta ieskaitē – Alūksnē tika aizvadīts pašmāju čempionāta otrais posms, kurā liepājnieku mērķis, protams, bija nostiprināt savas līderpozīcijas komandu un individuālajā vērtējumā.

Līdz ar mūsu ziemeļu un dienvidu kaimiņu iesaistīšanos cīņā par medaļām sacīkstes izvērtās gana spraigas, un tikai vienā no laivu klasēm "UPB energy" braucējs stājās uz goda pjedestāla – to paveica nesen par pasaules čempionu kļuvušais Lauris Gūtmanis, kurš izrādījās ātrākais S-550 laivu klasē. Turklāt, īstenojot veiksmīgu komandas taktiku, mūsējiem šajā klasē izdevās izcīnīt arī otro vietu (Pēteris Pelnēns). Savukārt cits liepājnieks Artūrs Brolītis, kurš pasaules čempionātā visai nopietni apskādēja savu laivu, Alūksnē nestartēja.

Šoreiz par uzvarētāju RN-2000 klasē neizdevās kļūt Liepāju pārstāvošajam Mārim Vasiļevskim, kurš tehnisku defektu dēļ, palika otrais, tāpat kā Ēriks Ķiepe-Kipge O-350 laivu klasē. Līdz pat pēdējam, trešajam braucienam stabilā otrā vietā T-550 ieskaitē atradās Jānis Zarečņevs, kurš pēc avārijas pēdējā braucienā atkrita uz trešo vietu (vēl šajā klasē piekto vietu ieņēma Zaiga Balode). Ne tik sekmīgs starts mūsējiem arī JT-250 klasē, kur mūsu jaunieši Māris Gūža un Guntis Atmats ierindojās attiecīgi 8. un 18. pozīcijā. Baltijas čempiona tituls tika izcīnīts arī prestižajā F-2 klasē, kurā liepājnieks Mārtiņš Bergolcs izcīnīja trešo vietu, priekšā palaižot vienīgi Uvi un Ati Slakterus.

Komandu kopvērtējumā šoreiz labākie izrādījās Bauskas ūdens motosportisti, bet pašreizējie Latvijas čempioni "UPB Energy" braucēji palika otrie.
Latvijas čempionāta nākamais posms paredzēts 8. augustā un notiks Jūrmalā.


Basketbolists VAIRIS PUSAUDZIS

Ilgadējais Liepājas vīriešu basketbola komandas saspēles vadītājs Vairis Pusaudzis pagaidām vēl nav izlēmis, kur aizvadīs savu nākamo sezonu, taču, visdrīzāk, 26 gadus vecais basketbolists paliks BK "Liepājas lauvas" un, spriežot pēc sastāva komplektācijas virziena, varētu būt viens no komandas galvenajiem vilcējspēkiem.

– Vai jau esi atsācis treniņus?
– Pēc pagājušās sezonas beigām apmēram mēnesi atpūtos no basketbola, bet tagad jau trenējos ar pilnu sparu, Armanda Misus un Artūra Košeļeva vadībā. Pašlaik treniņi lielākoties notiek vienreiz dienā. Cik es zinu, tad BK "Liepājas lauvas" uz pirmo treniņu kopā sanāks 1. augustā.

– Cik noprotu līgums ar BK "Liepājas lauvas" vēl nav parakstīts?
– Sarunas par manu spēlēšanu komandā ir notikušas, taču līgumu vēl neesmu parakstījis. Pagaidām sanāk, ka trenējos sevis dēļ.

– Varbūt ir arī citi piedāvājumi?
– Tagad ir grūti laiki. Pagaidām nevienu citu piedāvājumu neesmu saņēmis. Jā, pieļāvu iespēju braukt uz Norvēģiju – tur strādāt un arī spēlēt basketbolu, taču pagaidām par šādu soli neesmu izšķīries.

– Vai treniņos ir parādījušās arī jaunas sejas?
– No pērnās sezonas komandas kodola pagaidām kopā ar "Liepājas papīra" jaunajiem basketbolistiem trenējos tikai es ar Klāvu Ansonu, bet Renāram Zeltiņam, kurš vēl īsti nav atguvies no ceļa savainojuma, ir individuāla treniņu programma. Runājot par jaunām sejām, tad pašlaik uz Liepāju brauc arī trīs "Ķeizarmeža" basketbolisti (Kalvis Sprūde, brāļi Einārs un Edmunds Tukiši – M.K.).

– Cik daudz zini par to basketbolistu plāniem, kas pērn spēlēja BK "Liepājas lauvas"?
– Nesen runāju ar Jāni Graudiņu un arī jautāju, kādi ir viņa nākotnes plāni, vismaz līdz tam BK "Liepājas lauvas" vadītāji viņam neko nebija piedāvājuši. Tāpat ir arī ar Štālbergu, ar kuru pārrunas nav notikušas, bet tas arī saprotams – diez vai klubs spēs šajos grūtajos laikos izpildīt viņa prasības. Vēl esmu dzirdējis, ka vadībai ir interese par Jevgēņiju Kosuškinu, taču, cik reāla ir viņa spēlēšana Liepājā, nezinu.


Strītbolā atkal pārsists rekords
Miks Kuncītis

Ar rekordlielu komandu skaitu aizvadīts Liepājas vasaras ielu basketbola čempionāta priekšpēdējais, trešais posms.

Ielu basketbola čempionātā ar katru nākamo posmu piedalījies aizvien lielāks skaits komandu. Pirmajā posmā Grobiņā tās bija 49 komandas, otrajā – 51, bet pagājušā nedēļas nogalē pie tirdzniecības nama "Kurzeme" pulcējās jau 59 vienības, kuras sacentās septiņās vecuma grupās, kā arī jauktajā jeb MIX komandu ieskaitē.

Arī šoreiz vissīvākā konkurence par punktiem kopvērtējumā bija U-19 jauniešu un U-99 vīru vecuma grupās, kur katrā no tām četros strītbola laukumos sviedrus lēja pa 11 komandām. Patīkami, ka organizatoru aicinājumu sadzirdējušas arī daiļā dzimuma pārstāves, bez kurām ielu basketbols nebūtu iedomājams. Šoreiz U-99 ieskaitē līdz šim vienīgajai komandai "Zaķenes" uzvara vairs nebija bez cīņas.

Kā jau parasti, arī šajā posmā tika uzzināts labākais tālmetienu izpildītājs, par kuru šoreiz kļuva Kārlis Reijers. Līdz ar to viņš un vēl trīs veiksminieki pēdējā ielu basketbola čempionāta posmā, kas norisināsies 22. augustā, finālā sacentīsies par uzņēmuma "Elektrons&K" dāvāto televizoru.


Uzmanību, hokeja cienītāji!

Šodien pulksten 15 Liepājas ledushallē pirmo pārbaudes spēli savā laukumā, gatavojoties jaunajai sezonai, aizvadīs SK "Liepājas metalurgs", kas tiksies ar Leonīda Beresņeva vadītā Rīgas kluba "Dinamo/Juniori" hokejistiem. Ieejas maksa uz šo spēli – divi lati.