Kurzemes Vārds

22:06 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vēstnieks Tokijā pastāstīs par Liepāju

Starp Latviju un Japānu vēl daudz neizzināta
Nora Driķe

Japānai un Latvijai nav pietiekami daudz zināšanu vienai par otru. Tāpēc vajadzīga plaša informācijas un pārstāvju apmaiņa visās jomās – politikā, ekonomikā, izglītībā, kultūrā, tūrismā, vakar, tiekoties ar Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieku Gunāru Ansiņu (kurš šobrīd aizstāj domes priekšsēdētāju viņa atvaļinājuma laikā) un domes Attīstības pārvaldes vadītāja vietnieku Mārtiņu Ābolu, sacīja Japānas vēstnieks Latvijā Takaši Osanai. Vēstnieks un viņa kundze vakar un šodien iepazīst Liepāju.

Vēstnieks sacīja, ka varētu notikt sekmīga jaunu cilvēku, studentu, apmaiņa Japānas valdības finansētās izglītības programmās, kurās varētu būt līdzdalīgi arī liepājnieki. G. Ansiņš uzskata, ka te paveras labas izredzes sadarboties Liepājas Universitātei ar kādu no japāņu universitātēm. Šorīt vēstniekam paredzēta tikšanās Liepājas Universitātē.

T. Osanai pats sarunā ar G. Ansiņu pievērsās tūrisma jomai. Augusta sākumā Latvijā ieradīsies pirmā čarterlidmašīna no Tokijas uz Rīgu ar tūrisma nozares menedžeriem. G. Ansiņš sacīja, ka centīsies arī viņiem prezentēt Liepāju, jo japāņu tūristu interese par Eiropu palielinās. Tā kā Rīgu jau ir apmeklējis kruīza kuģis ar japāņu ceļotājiem, tāds pats kruīza kuģis varētu ierasties arī Liepājā – vēstnieks solīja, ka Tokijā pastāstīs par Liepāju kruīza kuģu biznesa pārstāvjiem. Viņš pieminēja, ka vecākās paaudzes japāņiem esot saistošs vēstures fakts, ka Liepāja bijusi pēdējā osta krievu kuģu eskadrai, kuru krievu – japāņu karā Japāna sakāva.