Kurzemes Vārds

19:52 Pirmdiena, 6. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Vienmuļais oktobris
Andžils Remess

Šodien sākas oktobris. Manuprāt, visgarlaicīgākais un vienmuļākais no visiem mēnešiem. Ja rudens ir pelēcīgākais gadalaiks, tad oktobris ir šī raksturojuma labākais paraugs. Septembrī vēl jūt vasaras atbalsis, novembri iekrāso valsts galveno svētku izjūta, bet oktobrī? Vasara jau aizmirsusies, bet ziema vēl tālu. Apnicīgi nomākušās debesis un viss. Galu galā oktobris labu laiku bija vienīgais mēnesis gadā bez nevienas svētku vai atceres dienas, un cik tad sen, kad savu svinamo dienu oficiāli atjaunoja skolotāji.

Varētu jau paprātot, kā oktobris ievada neziņas un šaubu pilno rudeni un ziemu, bet tas nozīmētu biedēšanu ar grūtiem laikiem, un to negribas darīt. Šis smagums jau tā nomāc cilvēkus. Varētu oktobri uzsvērt kā mēnesi, kad skaidrākas kļūst kontūras, kā dzīvosim tālāk. Jo līdz oktobra beigām valdībai jāizstrādā nākamā gada budžets un Saeimai tas jāsāk apspriest. Taču ko lai saka par budžetu, ja pašiem izstrādātājiem tas joprojām rada lielu jucekli un apspriešanas beigas nav pat redzamas. Tas ir tāds pats juceklis, kāds Liepājā jautājumā par apkures parādiem. Ja laiks virzīsies drēgnuma virzienā, kādā tas ievirzījās oktobra priekšvakarā, tad cik vairs tālu līdz apkures sezonas sākumam, bet parādi joprojām ir lieli. Ir cilvēki, kuri nespēj maksāt, un ir tādi, kuri negrib maksāt. Kā tikt ar tiem galā?

Oktobrī Liepājā nav paredzēti nekādi spilgti sarīkojumi. Tiesa, teātra cienītājus gaida veselas trīs pirmizrādes, kuras parādīs, kāda izskatīsies sezona ar jauniem režisoriem un skaitliski mazu trupu. Pensionārus gaida pilsētas mēroga balle "Vecums nav šķērslis" ar dažādām izdarībām. Tas arī viss.

Sporta cienītājiem parastā ikdiena, kuru nedaudz uzspodrinās basketbola sezonas oficiālais sākums. Liepājas sporta galvenie notikumi risināsies ārpus Liepājas. Motobraucējs Lauris Freibergs Nāciju kausa izcīņā piedalīsies Itālijā, Latvijas tenisa pašreizējā līdere Anastasija Sevastova spēlēs kaut kur tālu pasaulē. Un pat "Liepājas metalurga" futbolisti, kuri, neskatoties uz visiem zaudējumiem sastāvā, pretendē uz Latvijas čempiona nosaukumu, šā mēneša galveno spēli aizvadīs Rīgā.

Un tomēr divi notikumi oktobrī būs nozīmīgi Liepājas nākotnei. Mēneša vidū Liepājā notiks Latvijas un Baltkrievijas konference, kurā spriedīs, kā aktivizēt kontaktus. Un oktobra pirmajās dienās dome lems, vai Liepāja var vai nevar atļauties celt koncertzāli.