Kurzemes Vārds

22:49 Otrdiena, 31. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 1. oktobrī

1929.

Ugunsdzēsēju biedrība sarīkojusi ziedojumu vākšanu. Pateicoties labajam laikam, darbs veicas labi. Līdzekļu vākšanas mērķis ir jaunu ugunsdzēsības aparātu iegāde un veco izlabošana.

Aleksandrs Johansons no Fēniksa ielas 13 ziņo kriminālpolicijai, ka naktī no viņa fabrikas kantora izzagts telefona aparāts. Zādzība notikusi, iekļūstot telpās pa logu.

1939.

Pēdējā laikā Liepājā novēroti daudzi saslimšanas gadījumi ar vēdera tīfu. Sevišķi strauji slimnieku skaits palielinājies pēdējās divās nedēļās. Slimības izplatīšanās veids neļauj to saistīt ar konkrētu pilsētas rajonu. Pastāv pamatotas aizdomas, ka saslimšanu izraisa vaļēji tirgota un nevārīta piena lietošana. Vairākiem govju īpašniekiem aizliegts pārdot nepasterizētu pienu un vaļējos traukos pildītu pienu. Sanitārā nodaļa dara visu iespējamo, lai atrastu infekcijas avotus. Arī iedzīvotājiem pašiem jācenšas izvairīties no saslimšanas iespējām. Pārtikas tirgos novērojama nevēlama parādība, kad pircēji, pārkāpjot saistošos noteikumus, pieskaras produktiem ar rokām. Sevišķi iecienīta ir augļu taustīšana. No tā ir stingri jāizvairās, lai neizplatītu lipīgo slimību dīgļus. Te palīgā jānāk arī pašiem tirgus apmeklētājiem, "šādus pircējus uzrādot attiecīgā dienesta personām". Lielākā daļa saslimušo ir ebreju tautībai piederīgie.

1949.

Pašlaik tiek iekārtota PSRS Mākslas fonda Latvijas republikāniskās nodaļas organizētā Padomju Latvijas tēlotājas mākslas ceļojošā izstāde. Izstādē ar saviem darbiem piedalās ievērojamākie republikas mākslinieki, piemēram, Staļina prēmijas laureāts, Latvijas PSR Nopelniem bagātais mākslas darbinieks O. Skulme, kā arī izcilie gleznotāji K. Miesnieks, J. Tilbergs, K. Ubāns, F. Varslavāns, Ģ. Eliass, J. Liepiņš, A. Lapiņš un citi mākslinieki. Izstādē būs skatāmas eļļas gleznas, akvareļi, zīmējumi, kokgrebumi un skulptūras, kopskaitā 80 darbu. Izstādē paredzētas arī ekskursijas, kuras muzejā jāpiesaka savlaicīgi.