14:01 Svētdiena, 20. oktobis

BK "Liepājas lauvas" pārspēj čempionus
Edgars Džiguns

Vakar BK "Liepājas lauvas" savā laukumā Baltijas Basketbola līgas Elites divīzijas mačā, kuru nosaukt par dramatisku būtu nepateikt neko, ar rezultātu 64:62 (9:12, 19:16, 22:20, 14:14) pārspēja Latvijas čempionvienību – BK "Ventspils".

Spēle sākās dīvaini – pirmajā puslaikā, lai nu kurš, bet Precizitātes dievs Liepājas Olimpiskajam centram nebija pat tuvumā. Zemu, lai neteiktu katastrofālu, precizitāti demonstrēja abas komandas. Kopumā līdz spēles pārtraukumam viesi vairāk dominēja zem groziem (atlēkušās bumbas – 32:24) un precīzāk (kaut gan grūti lietot šādu apzīmējumu) izpildīja pustālos metienus (33,3:25,9%), taču viņus iegāza soda metieni (ventspilnieki prata realizēt tikai 9 no 20) un divreiz vairāk izdarītās kļūdas (6:3).

Otro ceturtdaļu ļoti savādi aizvadīja laukuma saimnieki, kuri pirmajās 7 minūtēs bumbu grozā tā arī neiemānīja, bet atlikušajā laikā guva 16 punktus, panākot neizšķirtu.

Ļoti līdzīgā un saspringtā cīņā aizritēja mača otrais puslaiks. Vienīgi atšķirībā no pirmā puslaika spēlētāji metienos no spēles bija kļuvuši precīzāki.

Virsotni spēles drāma sasniedza 31 sekundi pirms beigām, kad rezultāts kļuva 57:57 un bumba bija liepājnieku rīcībā. Lauvu uzbrukums bija veiksmīgs, 20 sekundes līdz beigām Laimons Kisieļus bija precīzs no trīspunktu līnijas – 60:57. Taču pēc dažām sekundēm Dairis Bertāns pēc veiksmīga caurgājiena guva divus punktus viesu labā. Turpinājumā abu komandu izpildījumā sākās taktiskie sodi, tomēr vienu soli priekšā bija lauvas, jo ventspilniekiem bija nepieciešami 3 punkti, taču, ja vien pārkāpums netiek izdarīts tālmetiena laikā, trīs punktus no soda metienu līnijas gūt nav iespējams. Tiesa, atlikušajā laikā BK "Ventspils" prata divas reizes panākt, lai mūsu spēlētājiem ir jāizpilda soda metieni. Par laimi, aukstasinību un meistarību demonstrēja Laimons Kisieļus, kurš abas reizes soda metienus realizēja nekļūdīgi.

Visā mačā rezultatīvākais bija pieminētais Laimons Kisieļus, kurš guva 17 punktus, bet zem groziem labāko sniegumu demonstrēja Oļegs Kožeņecs, kura kontā 14 atlēkušās bumbas. Viņš arī otrs rezultatīvākais mūsu komandā ar 12 gūtajiem punktiem.

Nākamo spēli lauvas aizvadīs 16.oktobrī, Viļņā tiekoties ar trīskārtējiem BBL Elites divīzijas čempioniem – "Lietuvos rytas" basketbolistiem. Savā laukumā BK "Liepājas lauvas" nākamo reizi redzēsim 31.oktobrī pulksten 16, kad BBL mačā liepājnieki mērosies spēkiem ar BK "Valmiera".

Armands Misus, BK "Liepājas lauvas" galvenais treneris:

– Pirms spēles runājām – ja ielaižam mazāk par 70 punktiem, tad mums ir iespēja cīnīties par uzvaru. Zināma krīze bija otrajā ceturtdaļā, kad aizmetām garām vairākus metienus, taču to izdevās pārvarēt, izcīnījām vairākas svarīgas bumbas, guvām punktus un paspējām viņus noķert. Otrajā puslaikā izturējām Bertāna (Dairis Bertāns, BK "Ventspils" – aut.) solokoncertu, un tad jau bija spēles beigas – tādas, kādas tās bija. To, ka ventspilnieki neprecīzi meta soda metienus, es redzu spēles protokolā, bet mača laikā nevienu mirkli nebija uzdevums spēlēt uz sodiem. Smags darbs aizsardzībā bija galvenais uzdevums. Pēdējā ceturtdaļā, piemēram, uzvarējām cīņu par bumbām – 18:10. Katrā ziņā paldies komandai, kas parādīja raksturu un cīnījās.

Šāvēji piemin Arvīdu Manfeldu
Ints Grasis

Aizputē otro reizi notika Arvīda Manfelda piemiņas balvas sacensības ložu šaušanā, kur pulcējās gandrīz 100 dalībnieku no trim Baltijas valstīm. Absolūtajā vērtējumā uzvaru izcīnīja aizputniece Ilze Frīdenberga un dobelnieks Mārtiņš Kukars.

Jau 30 gadu līdz šim norisinājās Aizputes kausa izcīņa šaušanā, bet pērn – rajona sporta bāzes 30.dzimšanas dienā – sacensību rīkotājs un galvenais tiesnesis Jānis Šalms nolēma tās pārdēvēt savulaik bāzi izlolojušā un uzbūvējušā meliorācijas pārvaldes priekšnieka Arvīda Manfelda vārdā.

Šogad Aizputē sabrauca arī vairāki Lietuvas un Igaunijas izlašu dalībnieki, kā arī divi pašmāju starptautiskās klases sporta meistari Kristīna Musļimova un Raivo Deklavs. Bet pavisam sacensībās piedalījās 14 sporta meistaru. Sacensību dalībnieki (gan jaunieši, gan pieaugušie) sacentās dažādos vingrinājumos ar pneimatisko šauteni un mazkalibra šauteni (no mūspuses piedalījās tikai Aizputes novada pārstāvji), kā arī pneimatisko pistoli (piedalījās vairāki Liepājas jaunieši).

3. Raivis Balodis (Aizpute) – 1146.

*punktu summa (pneimatiskā šautene+mazkalibra šautene).

Spēlē pret "TTT Rīgu" divi antirekordi

Vakar SK "Liepājas metalurgs" basketbolistes Latvijas Sieviešu basketbola līgas spēlē savā laukumā uzņēma Latvijas vicečempiones – "TTT Rīgu". Līdzīgi kā pirms nedēļas liepājnieces bez ierunām atzina Cēsu komandas pārākumu, arī pret mūsu valsts otru spēcīgāko sieviešu basketbola komandu kopumā nekādu variantu – zaudējums ar rezultātu 24:78 (10:17, 3:25, 5:23, 6:13).

"TTT Rīga", kas pašlaik vēl ir tikai 8 spēlētāju sastāvā, jau no paša sākuma, nekautrējoties aizsardzībā spēlēt cieši, uz pārkāpuma robežas, ievērojamu pārsvaru ieguva jau pirmajā puslaikā – 42:13, turklāt jau pirmajā spēles laikā piespiežot "Liepājas metalurga" basketbolistes kļūdīties 14 reižu. Spēles otrā daļa faktiski bija formalitāte.

Runājot par mūsu komandas sniegumu, jāatzīst, ka liepājnieces pagaidām vēl nav iemācījušās spēlēt bez Sabīnes Niedolas, kura, kā zināms, iepriekšējās divas sezonas simbolizēja "Liepājas metalurga" uzbrukumu. Galvenokārt šis ir stāsts par komandas spēli pretinieču laukuma pusē. Šajā mačā liepājnieču sniegums metienu un gūto punktu kontekstā diemžēl vainagojās ar diviem šās sezonas antirekordiem (vērtējot visu LSBL komandu sniegumu aizvadītajās spēlēs) – vismazāk gūtie punkti spēlē (24) un visneprecīzāk izpildītie metieni no spēles (48:6 – 12,5 %).

Arī ceturto šās sezonas LSBL spēli "Liepājas metalurga" basketbolistes aizvadīs savā laukumā, pēc nedēļas, 20. septembrī, pulksten 17.30 tiekoties ar komandu "TTT Rīga/Juniores".