Kurzemes Vārds

15:28 Pirmdiena, 30. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Svinības ar Latvijas, Vācijas un Nigērijas mūziķiem

Rīt ar daudzveidīgu programmu Latvijas 1.rokkafejnīca svinēs savu septīto dzimšanas dienu. Šim notikumam par godu Liepājā ieradīsies festivāla "Tele2 Baltic Beach Party 2009" viesi – apvienība "Tuklan". Tās sastāvā ir mūziķi no Nigērijas un Vācijas. Viņu rīcībā visas nakts garumā tiks nodota mūzikas kluba "Pablo" skatuve. Kopā ar Dj Dee (Vācija) apvienība "Tuklan" solās sajaukt vasarīgu un saulainu r n b, hip hop, dance hall un regeja mūzikas un deju kokteili.

Par izcilu saulainās mūzikas paraugu kļuva "Tuklan" projekts ar nosaukumu "Love Deep Inside", kas 23 nedēļas noturējās "Media Control" topā, kā arī 4 nedēļas spīdēja telekanāla VIVA "Club Rotation" topa 1.vietā.

Par dzimšanas dienas neatņemamu tradīciju kļuvis rokkafejnīcas draugu koncerts, kurā šogad uzstāsies Igo, Mārtiņš Freimanis, Olga Rajecka, Ainars Virga un Ivo Fomins. Pirmo reizi tajā piedalīsies režisors Kristaps Streičs, kurš "LNT" šovā "Zvaigžņu lietus" apliecināja, ka ir arī lielisks dziedātājs.

Pēc pusnakts rokkafejnīcas skatuve tiks nodoti grupas "Dzelzs vilks" rīcībā. Tā pašlaik ir viena no pamatīgākajām un daudzkrāsainākajām Latvijas rokmūzikas vērtībām. Mūziķi lieliski interpretē arī latviešu tautas mūziku, meistarīgi darbojas teātra mūzikas ārēs, ne mirkli nezaudējot savu ne ar ko nesajaucamo skanējumu.


Pārstāvniecībā atver Tāļa Vaidara grāmatu

Liepājas pārstāvniecībā Rīgā notikusi Tāļa Vaidara rakstniecības mantojuma "Katram sava" 4.sējuma "Ceļā uz drāmu... Ceļā ar drāmu..." atvēršana un radioteātra iestudējuma "Maskas un prototipi" prezentācija. Rakstnieks liepājnieks Tālis Vaidars ar savu literāro patiesību ir liecinieks paša vienīgā dzīvotā laika zīmēm. Divdesmit gadu Rīgas radio skanēja viņa – diktora Tālivalda Sīļa – balss. Vēl pirms tam Liepājā un Rīgā skanēja viņa spēlētais čells. Un tikai pēc pusgadsimta radioteātrī skanēs viņa domas – rakstnieka Tāļa Vaidara literatūra, ko savā aizgādībā ņēmusi Vaidara dzīvesbiedre Anta Rugāte. Atvēršanas svētkos bez A.Rugātes piedalījās arī grāmatas māksliniece Inguna Lauce, teātra zinātniece Gundega Saulīte, režisors Kārlis Pamše, Māra Eglīte, radioiestudējuma režisors Valdis Lūriņš, čellists Valters Pūce spēlēja improvizācijas ar savulaik rakstnieka paša spēlēto instrumentu. Skanēja fragmenti no radioiestudējuma, kurā galvenā varoņa Arvila Apoga lomā ir Gundars Grasbergs, bet piedalās daudzi aktieri – esošie un bijušie liepājnieki. Radioiestudējuma pirmatskaņojums notiks 31.oktobrī.