Kurzemes Vārds

16:17 Pirmdiena, 30. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Aizturēta inscenētās laupīšanas līdzzinātāja
Viktors Ulberts

Policija aizturējusi Inetu Janiševu ,kura tiek turēta aizdomās par līdzdalību pastnieces aplaupīšanas inscenēšanā, apliecināja Valsts policijas Kurzemes reģionālās pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.

I.Janiševa aizturēta trešdienas vakarā Liepājā. Policija izskaitļojusi, kur viņa varētu atrasties, tāpēc apturējusi kādu automašīnu, kurā atradās divas sievietes. Viena no viņām arī bijusi meklētā I. Janiševa.

J. Knīse pastāstīja, ka policija tagad no viņas cenšas izdabūt informāciju, kur un cik lielā mērā tērēta nozagtā nauda, un vai kaut ko iespējams atgūt. Tāpat tiek strādāts, lai atklātu pilnīgu notikušā ainu un detaļas, kā arī apkopotu pierādījumu bāzi.

Jau rakstīts, ka I. Janiševas ģimene kopā ar pastnieci Baibu un viņas civilvīru izplānoja imitēt aplaupīšanu, lai tiktu pie pensijām paredzētās naudas, ko Baiba laiku pa laikam iznēsājusi sirmgalvjiem. Plānu viņi īstenoja, taču gaužām neveiksmīgi, pat muļķīgi, jo draudzīgo aplaupīšanu redzējis kāds garāmgājējs. Tāpēc policija īstos motīvus atšifrējusi stundas laikā.

Abu sieviešu civilvīri atrodas apcietinājumā, Baibai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, jo viņa vaļsirdīgi atzinusies un palīdzējusi izmeklēšanai. Savukārt I. Janiševa, kuras rokās nonāca nozagtie 2800 lati, līdz šim bēguļoja, un pēc neoficiālas informācijas, tērējusi naudu uz nebēdu pa krogiem un viesu mājām.

Mīklaini nodeg viesu mājas jaunbūve
Viktors Ulberts

Trešdien pusseptiņos vakarā ugunsgrēks izcēlies Kalvenes pagasta "Celmēnu" jaunbūvē 150 kvadrātmetru platībā. Ēka nodegusi līdz pašiem pamatiem, pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektors Edgars Rubenbergs.

Aizputes novada Kalvenes pagasta pārvaldes vadītājs Henrijs Junkarēns "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka "Celmēni" reģistrēti kā viesu māja pie Celmu ezera un jaunbūves īpašnieks ir kāds liepājnieks. "Es gan nezinu, vai tā jau darbojās vai ne. Kaut kādi cilvēki jau tur brauca," novērojis H.Junkarēns. Viņš pats notikuma vietā ieradies tūlīt pēc ugunsdzēsējiem. "Tur jau liesmas šāvās laukā no jumta tā, ka neko glābt vairs nevarēja. Šorīt vēl skatījos – tik knapi kaut kas no pamatiem palicis pāri. Ēka nodegusi pavisam."

Savukārt E.Rubenbergs pastāstīja, ka skaidrības par ugunsgrēka izcelšanos neesot. Ēkā nav bijis nekādu sildierīču. Ap sešiem vakarā strādnieki no jaunbūves devušies prom, bet sargs vēl neesot paguvis atnākt. Tieši tajā brīdī māja aizdegusies.

Ēkas saimnieks sarunā ar "Kurzemes Vārdu" atzina, ka viņš patiešām "Celmēnos" gribējis ierīkot viesu māju. Līdz ēkas pabeigšanai bija atlikusi vairs tikai nedēļa. Saimnieks sacīja, ka, viņaprāt, ir notikusi ļaunprātīga dedzināšana, ko varējuši paveikt konkurenti, kas nevēlējās tuvumā vēl vienu viesu māju. Taču galīgo secinājumu sniegšot VUGD eksperti.

Saimnieks gan apliecināja, ka jaunbūve bijusi apdrošināta, tāpēc viņam ir tiesības pieprasīt zaudējumu atlīdzību.


Atrasts šāvēja ierocis
Viktors Ulberts

Ir atrasts ierocis, ar kuru Kuldīgas ielā tika vairākkārt sašauts vīrietis, un tiek noskaidrota tā izcelsme, informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.

Jau rakstīts, ka 4.oktobra vakarā savā dzīvoklī Kuldīgas ielā tika sašauts kāds 1972.gadā dzimis vīrietis. Viņš ar četrām lodēm ķermenī mājās nogulējis visu nakti, un mediķi talkā saukti tikai no rīta. Tas bijis iespējams tādēļ, ka ievainotais bijis smagā alkohola reibumā.

Policija noskaidrojusi, ka starp viņu un šāvēju – kādu 20 gadu vecāku vīru – noticis sadzīvisks strīds, un alkohola ietekmē šis konflikts kulminējis ar kaujas ieroča pielietošanu.

Ir liels brīnums, ka vīrietis izdzīvojis pat pēc četru ložu trieciena ķermenī, jo šauts ar TT (Tulas, Tokareva) markas pistoli. Tā ir pistole, ko padomju armija bruņojumā pieņēma 1930.gadā. Ierocis ir ļoti jaudīgs, lode izceļas ar lielu caursišanas spēju, un ar to arī mūsdienās pārbauda bruņuvestes: ja nelaiž cauri TT lodi, tad ir gana laba. Tāpēc var diezgan droši secināt, ka šāvējam bija nopietns nodoms cietušo nogalināt.

J. Knīse pastāstīja, ka šāvējam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, cietušā stāvoklis aizvien vēl esot nopietns, taču stabils. Savukārt policija pārbauda ieroča izcelsmi, piederību, kā arī apkopo liecības un pierādījumus, kuri vēl jānostiprina ar dažādām ekspertīzēm.