Kurzemes Vārds

20:07 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sākam rotāties

Anda Pūce

Vakar Liepājā sāka izrotāt pilsētu Ziemassvētkiem – jau desmito gadu pēc kārtas Rožu laukumā uzstādīja metāla karkasu, kurā iestiprinās 600 mazu, mežu cirsmu tīrīšanā iegūtu eglīšu, tādējādi veidojot lielo pilsētas egli. Rotājumi parādījušies arī citās Liepājas vietās.

Ziemassvētku rotājumus šogad galvenokārt koncentrēs pilsētas centrā, un līdzekļu taupīšanas nolūkos paredzēts izmantot un atjaunot jau iepriekšējos gados izgatavotās rotas. Piemēram, lielās pilsētas egles rotāšanai izmantos baltās bumbas, kuras papildinās ar interesantām gaismas spēlēm. Tāpat Rožu laukumā līdz nedēļas beigām uzstādīs arī Adventes vainagu, kuram pāri vedīs pērn apmeklētāju tik ļoti iecienītais romantiski izgaismotais tiltiņš, bet iepretim Latviešu biedrības namam atradīsies bērnu iemīļotā "Piparkūku pilsētiņa" ar mājiņām un slīdkalniņu.

Pilsētas galvenā māksliniece Agita Ansule pastāstīja, ka rotājumiem šogad izlietos divreiz mazāku finansējumu nekā pērn –ap 23,5 tūkstošiem latu. "Varbūt tieši pašlaik, kad pienākuši grūtāki laiki, Ziemassvētku rotas spēs liepājniekus kaut nedaudz uzmundrināt, un ikviens cauri pilsētai izies ar gaišu smaidu," cer A.Ansule.

Arī šogad katru autobraucēju Brīvības ielas galā pie kanāla laipni sveicinās pilsētas sargeņģeļi, Tramvajtilts būs rotāts ar piparkūkām, bet Lielajā ielā papildinās un atjaunos lāsteku rotājumu. Kokos pie lielākajiem dievnamiem iedegs Dieva gaismas, tās rotās arī koku vainagus pie Liepājas Universitātes un Rožu laukumā, Jūras ielas sadalošajā joslā un lokveida krustojumā starp mazām izrotātām eglītēm vietu atradīs stirniņas, bet uz Līvas laukuma lokveida krustojumu, spožā ziemas rotā ietērpts, uz laiku pārcelsies arī ziedu gliemezis. Pa pilsētu kursēs gaismas tramvajs − viens ar gaismiņām izrotāts tramvaja vagons.

Pilsētas rotāšanā šogad iesaistījušies vietējie uzņēmēji − SIA "KDD", SIA "US Holding", SIA "Dizainers", SIA "Reklāmas ateljē" un SIA "Liepājas Elektromontāža", bet eglītes pilsētai piegādā uzņēmums "Virāža A".