Kurzemes Vārds

18:48 Ceturtdiena, 17. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Jaunumi

Apbalvo labākos policistus
Viktors Ulberts

72 Kurzemes policijas darbiniekiem, no kuriem 27 strādā Liepājas iecirknī, vakar svinīgi tika pasniegti dažādi apbalvojumi, informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.

Apbalvošanas ceremonija notika par godu Valsts policijas 91. gadadienai, un tajā katru gadu tradicionāli tiek godināti labākie policijas darbinieki, kuri veikuši nozīmīgu ieguldījumu policijas darbā.

Policisti  tika  apbalvoti ar Valsts policijas krūšu nozīmi "Par cītību policijā", Valsts policijas "Goda rakstu", Valsts policijas un Kurzemes reģiona pārvaldes "Pateicībām" un citiem apbalvojumiem.

Apbalvoto vidū bija arī Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks majors Armands Vēberis, Satiksmes uzraudzības rotas jaunākais inspektors Dzintars Semenkovs, Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas vecākā inspektore kapteine Marija Beganska un daudzi citi.


Par vienu kiosku mazāk

Liepājnieki, kas, rītā dodoties uz darbu vai vakarā atgriežoties mājās, bija iecienījuši laikrakstus, žurnālus vai vēl citas preces iegādāties uzņēmuma "Preses apvienība" kioskā, kas atradās Pasta ielā, turpmāk to vairs nevarēs, jo kiosks ir slēgts. Diemžēl "Preses apvienības" Kurzemes reģiona mazumtirdzniecības vadītājs Rolands Lārmanis komentārus, kāpēc šī iepirkšanās vieta ir slēgta, vakar nesniedza un neatbildēja arī uz jautājumu, vai Liepājā slēgts vēl kāds "Preses apvienības" kiosks.

Tuvākā tirdzniecības vieta, kur var iegādāties laikrakstus un žurnālus, ir laikraksta "Kurzemes Vārds" kiosks, kas ir atvērts no pulksten 7 līdz 17.


Astoņās valodās

Mākslas, mūzikas un poēzijas cienītāju biedrībā uzzinājām par ieceri izdot visai īpatnēju dzejas krājumu. Projekta izstrāde jau sākta. 8.augustā Liepājā bija sarīkots dzejnieku salidojums "Baltijas vējš", kas tad arī devis ierosmi veidot daudzu autoru dzejas izlases grāmatu ar to pašu skanīgo nosaukumu. "Baltijas vēja" sagatavošana rit sadarbībā ar biedrību "Helikons", virsvadību un koordināciju veic tās priekšsēdētāja Ērika Birzkopa. Krājumā būs dzejoļi krievu, latviešu, lietuviešu, poļu, vācu, ukraiņu, baltkrievu un ebreju valodā ar atdzejojumu valsts valodā. Arī latviešu autoru darbus tulkos. Visi sagatavošanas un atdzejošanas darbi paveikti jau apmēram 75 procentu apmērā. Grāmatu "Baltijas vējš" paredzēts izdot martā gaidāmās Liepājas 385.dzimšanas dienas priekšvakarā. Krājuma tirāža būs 700 eksemplāru.


Muzicē un gatavo koncertprogrammas

Liepājas 2.mūzikas skolas audzēkņi kopā ar saviem pedagogiem aktīvi strādā, lai veidotu koncertprogrammas, ar kurām priecēt ļaudis gan pašu skolā, gan ārpus tās. Pietiekami mobili šajā ziņā ir gan akordeona, gan ģitāras klases skolēni, uzsver skolas direktore Aiga Tiltiņa. Viņa stāsta, ka rīt pulksten 13, kad sāks darboties Ziemassvētku jaunrades darbnīcas un daiļamata meistaru darinājumu tirdziņš, Akordeonistu nodaļa pieskandēs lielveikalu "Ostmala". Koncertā varēs dzirdēt līksmas un gaišas melodijas, kuras izpildīs gan topošie akordeonisti, gan viņu skolotāji. Programmu sagatavojuši skolotāji Irina Jakovļeva un Leonards Domicēvičs. Neparasta programma "Muzicē tikai zēni" nupat atskaņota arī skolas koncertzālē. Tajā piedalījušies klavieru, akordeona, vijoles un ģitāras klases audzēkņi un jauno mākslinieku skaitā bija zēni, kuri Liepājas 2.mūzikas skolas vārdu spodrina valsts konkursos: Viktors Skrjabins, Romāns Tjuļukins un Marks Hmeļuks. Koncertu vadīja teorijas skolotāja Olga Pļušča, kas to papildināja ar stāstījumu par komponistiem un mūzikas instrumentiem.


Gadskārtējais almanahs

Rīgā klajā nācis gadskārtējais almanahs "Ruslo", ko izdod Latvijas krievu rakstnieku organizācija un tāda paša nosaukuma jaunrades darbnīca. Tagad tajā jau ir trīs mūsu pilsētas pārstāvji, kas lasītājiem pazīstami ar publikācijām "Kurzemes Vārda" literārajās lappusēs: Vladimirs Bučkovskis, Ļubova Vareņika-Solovjova un Natālija Prusa. Natālija pašlaik iesniegusi izdevniecībā dzejoļu krājumu, bet almanahā piedalās pirmo reizi, savukārt V.Bučkovskis nesen uzņemts Krievijas Rakstnieku savienībā. Almanahā mūsu krievvalodīgajiem dzejniekiem atvēlētas 15 lappuses.


Paraugdebates Universitātē

Liepājas Universitātē izveidots Debašu klubs. Lai rosinātu aktīvus, domājošus jauniešus pievērsties šai kustībai, klubs bija sarīkojis paraugdebates, uz kurām bija uzaicināti pieredzējuši debatētāji no Latvijas Universitātes. Viena no rīkotājām Linda Brūdere sacīja, ka galvenā debašu atslēga ir cilvēka prāts un prasme komunicēt. Mūsdienās liela nozīme karjeras veiksmīgai attīstībai ir prasme izteikt savu viedokli un argumentēt to. Šīs spējas palielina indivīda konkurētspēju darba tirgū, uzņēmējdarbībā un daudzās citās dzīves jomās. Tādēļ tagad ir īstais laiks, kad studentam aktivizēties un iesaistīties debatēs.


Kopiena gatavojas jubilejai

Ar labdarības koncertu nesen izremontētajā sociālajā mājā, Flotes ielā 16, nesen viesojās ukraiņu tautasdziesmu ansamblis "Barvinok", ko vada Ņina Zaļeska. Dedzīgā mūzika un dziesmas nevienu neatstāja vienaldzīgu, daži pat sāka dejot, bet kāda mājas iemītniece organizatoriem atzinās, ka šo ansambli pazīstot no iepriekšējiem gadiem, kad tas ciemojies Naktspatversmē. Šogad ansamblim un pašai ukraiņu kopienai "Svitanok", ko vada Larisa Davidenko, aprit 10 gadu. Jau sākta gatavošanās jubilejai, ko svinēs šā mēneša vidū. Ansamblis gatavojas arī Ziemassvētku koncertam Olimpiskajā centrā 20.decembrī, ko organizē Liepājas Krievu kopiena.


Viesnīcai jauna direktore

Ir mainījušies viesnīcas "Europa City Amrita" vadītāji, un tagad viesnīcas direktora amata pienākumus pilda Daiga Jansone. Viņa ir liepājniece, kas pēc studijām Rīgā atgriezusies Liepājā un sevi apliecinājusi mārketinga un finanšu jomā. Viņas iepriekšējā darbavieta bijusi SIA "Swedbank Līzings", kur pildīti reģiona direktores amata pienākumi. Līdz šim viesnīcas direktora amatā strādāja Aleksejs Čurbakovs, kurš tagad sācis darbu viesnīcā "Ramada Riga City Centre Hotel". Viesnīca "Europa City Amrita" dibināta 1997.gadā, un tās īpašnieki kopš dibināšanas vēl joprojām ir zviedru uzņēmēji. 2008.gada aprīlī viesnīcas vadītāji parakstīja līgumu ar viesnīcu ķēdi "Europa Group Hotels", kas "Europa City Amrita" dod tiesības izmantot viesnīcu ķēdes vienoto politiku un klientiem piedāvā pakalpojumus ne tikai Liepājā, bet jau desmit ķēdes viesnīcās Latvijā un Lietuvā.


Konsulātam – 15 gadu

1994. gada decembrī Liepājā atvēra Krievijas Federācijas Ģenerālkonsulātu. Jau toreiz šo iestādi ievietoja no privātpersonām nomātajā un labi izremontētajā savrupnamā, Liepu ielā 27. Toreiz "Kurzemes Vārdā" bija publicēts paziņojums par konsulāta galvenajiem pakalpojumiem un apmeklētāju pieņemšanu, lasītājus iepazīstinājām ar pirmo ģenerālkonsulu Ruslanu Bakalo. 12.decembrī iestādi oficiāli atklāja, un bija ieradies arī toreizējais Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Raņņihs, Ārlietu ministrijas, Liepājas valdes un Rajona padomes pārstāvji. Arī par godu 15.gadadienai ir paredzēta svinīga pieņemšana. Tā, tāpat kā pirmo reizi, notiks 12.decembrī.


Liepāju apmeklēs Vācijas vēstnieks

Par godu kantāšu koncertam Sv. Trīsvienības katedrālē, kurā tiks atskaņoti no jauna iestudēti vairāk nekā 200 gadus veci skaņdarbi no Libavas draudzes kora bibliotekas, Vācijas vēstnieks Detlefs Veigels 2009. gada 6. decembrī dosies uz Liepāju, informēja Vācijas vēstniecībā.

Vizītes ietvaros vēstnieks Veigels tiksies ar Liepajas domes priekšsēdētāju Uldi Sesku, kā arī apmeklēs firmu AS UPB, kā arī SIA CompaqPeat. UPB veiksmīgi realizē būvniecības projektus arī Vācijā. CompaqPeat tika dibināta 2006. gadā. Tās īpašnieks ir Vācijas pilsonis Johns Martens.

Uzņēmumā tiks investēti aptuveni 3 miljoni eiro (aptuveni viens miljons no tiem jau izlietots), lai izbūvētu 2009. gada augustā atklāto jauno kūdras ieguves un substrāta sagatavošanas ražotni.

Vizītes gaitā vēstnieks arī tiksies ar Liepājas 5. vidusskolas skolēniem. Liepājas Nakts patversmes apmeklējumu vēstnieks uzmantotu, lai tai pasniegtu apjomīgu tekstilizstrādājumu ziedojumu, ko piešķīris Vācijas Bundesvērs


Priežu mizas putni un izšūtas gleznas
Anda Pūce

Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi ir radoši ļaudis un viņu aizraušanās ārpus mūzikas ir ļoti dažādas – adīšana, rotu izgatavošana, gleznošana un daudzas citas. Tās visas varēja iepazīt īpašā izstādē "Aizraušanās vai māksla?", kas bija iekārtota Graudu ielas koncertzālē.

Orķestra inspektore Inga Krasiļņikova izstādē piedalījās ar vairākiem saviem hobijiem, un viņa atzīst, ka pēc muzicēšanas rokas prasīt prasās kāda darbiņa. Viņas jaunākā aizraušanās ir pērļošana, un mūziķe ir vairāku krāšņu rotu autore. Izmēģinājusi arī izšūšanu ar lentītēm, bet šis darbiņš prasa ļoti lielu uzmanību, lai nesavainotu rokas – čellistei tās īpaši jāsargā. Kāds Ingas hobijs ir visai īpatns – viņa kolekcionē neparastus priežu mizas gabaliņus, kuros pati saskata fantastiskus zvērus un skatus, ļaujot kaut ko savu ieraudzīt arī citiem. "Kopā ar savu suni Šeilu jau gadiem ilgi eju pastaigāties Pulvera ielas priedainē. Reiz ievēroju, ka kāds priedes mizas gabaliņš izskatās pēc maza putniņa. Tā radās jauna aizraušanās," saka I.Krasiļņikova.

Altiste Itāna Kalniņa savukārt izstādē bija izlikusi savus gobelēnus un fotogrāfijas. Aušanu viņa iemācījusies kopā ar savu māsu un, lai gan pēdējā laikā šai nodarbei pievēršas reti, uz tekstilmākslinieku izstādēm ir gatava "skriešus skriet". Taču tas nav vienīgais Itānas hobijs – viņai mājās ir arī apjomīga parasto zīmulīšu kolekcija, bet par īstu aizraušanos kļuvusi fotografēšana.

Čelliste Urzula Jurjāne ir azartiska adītāja, un viņas darinātās zeķes un džemperi izlikti arī citu apskatei. Urzula pati gan saka, ka laika adīšanai neesot daudz, tomēr vīrs un meitas gan ir apadīti. "Vēl man patīk krāt smaržu pudelītes," sievišķīgi atzīstas mūziķe. Izstādē bija apskatāma arī flautistes Anitas Barlotes lācīšu kolekcija un viņas kolēģes Jeļenas Denisjukas gleznas, tāpat citu orķestra sieviešu adījumi, tamborēti eņģelīši un pat sasniegumi sportā. Vienīgais vīrietis, kas kautri ar vienu fotogrāfiju piedalījās izstādē, ir kontrabasists Aivars Meijers. Bet orķestra personāla vadītāja Sarmīte Šimante apskatei bija izlikusi pašus gatavotus Adventes vainadziņus.