Kurzemes Vārds

01:42 Sestdiena, 26. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Izcīna vēl divas nedēļas diskusijām

Ilze Šķietniece

Lielākās izmaiņas Liepājas puses autobusu kustības grafikā stāsies spēkā no februāra, nevis 18. janvāra, kā paredzēja līdzšinējais Liepājas Autobusu parka un Kurzemes plānošanas reģiona līgums. To vakar panāca Liepājas puses pašvaldību vadītāji.

Pašvaldību vadītāji neziņā

Viens no galvenajiem jautājumiem, ko vakar Pāvilostā skatīja Liepājas reģiona novadu vadītāji, bija par vairāku autobusu maršrutu vai reisu slēgšanu no 18. janvāra. Tie, kurus veica nelielās pārvadātāju firmas, ir pārtraukti jau no 1. janvāra.

Lēmums par grozījumiem autobusu kustībā tika pieņemts steigā. Kurzemes plānošanas reģions paziņoja likvidējamās Liepājas rajona padomes administrācijas vadītājam Indulim Ozoliņam, ka ir samazināts dotāciju apjoms un noteiktus reisus nepieciešams slēgt. I. Ozoliņš vērsās pie Liepājas Autobusu parka, lai tas informē, kuri reisi ir neizdevīgākie un tādēļ slēdzami. Pēc tam dokuments nonāca Kurzemes plānošanas reģionā, kas savukārt noslēdza līgumu ar Liepājas Autobusu parku par nepieciešamajām izmaiņām. Tā kā grozījumi tapa ļoti ātri, ko noteica budžeta pieņemšanas grafiks, pašvaldību vadītāji par tiem uzzināja, kad līgums jau bija noslēgts.

Prasa izmaiņas atlikt

Taču, ņemot vērā problēmas, ko maršrutu slēgšana sagādās iedzīvotājiem izglītības un medicīnas pakalpojumu pieejamības ziņā, pašvaldību vadītāji nolēma šo jautājumu tomēr mēģināt risināt, kaut ar novēlošanos. Vakar viņi tikās ar uzņēmuma "Liepājas Autobusu parks" vadītājiem un iepazinās ar slēdzamo autobusu maršrutu un reisu sarakstu. Pēc garām diskusijām tika nolemts nosūtīt visu astoņu Liepājas puses novadu vadītāju parakstītu vēstuli Kurzemes plānošanas reģiona administrācijas vadītājam Kristiānam Godiņam. Tajā viņi lūdz izmaiņas ieviest tikai no 1. februāra.

Lai nekavētu laiku, vēstule vakar tika nosūtīta pa faksu. K. Godiņš mutiski piekrita lūgumu ņemt vērā, arī Liepājas Autobusu parka direktors Gundars Kristapsons, lai arī negribīgi, tomēr tam piekrita. Viņš norādīja, ka visa dokumentācija ir sagatavota tam, lai grozījumi stātos spēkā no 18. janvāra.

Nīcas Novada domes priekšsēdētājs Agris Petermanis rezumēja, ka tagad galvenais ir panākt izmaiņas termiņā, no kura grozījumi stātos spēkā, taču pašus grozījumus vēl nepieciešams koriģēt. To paredzēts darīt otrdien, 12. janvārī, kad K. Godiņš ieradīsies Aizputē. Uz tikšanos tiks aicināti ne tikai pašvaldību vadītāji, bet arī pārvadātāji.

G. Kristapsons gan piebilda, ka nevar katru dienu veltīt šī jautājuma izskatīšanai, jo ir arī daudz citu darbu.