Kurzemes Vārds

11:38 Otrdiena, 7. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 7. janvārī

1930.

Iestājoties tumsai, sāk pūst ļoti stiprs dienvidrietumu vējš, ūdens līmenis ostā ceļas. Zvejnieki, paredzot vētru, jūrā nedodas. Pirms pusnakts vētra sasniedz astoņu ballu stiprumu. Ezerā vētra salauž plāno ledus segu. Tas apgrūtina satiksmi pa ezeru un arī zveju.

Latviešu biedrībā Ugunsdzēsēju laukumā Zvaigznes dienā, kas ir brīvdiena, "ceļojuma priekšnesumi par mežonīgo Āfriku", galvenais saturs: "...pirmo reizi pasaulē ar motocikliem cauri karstam un bīstamam Lībijas tuksnesim. Vienā midzenī ar arābiem un beduīniem. Viņu raksturīgās paražas, nodarbošanās un asinsatriebība. Skatiens nāvei acīs. Beduīnu uzbrukums. 24 stundas izmisuma stāvoklī. Vēsturiskā Ēģipte. Lauvu medības Sudānā. Svētā zeme Palestīna. Arābu izrēķināšanās ar ebrejiem. Raudu mūris." Programmu sagatavojuši tikko no ceļojuma atgriezušies mācītāji Meijs, Spēlmanis un Lukševics. Ieejas maksa – viens lats, stāvvietās 50 santīmu. Skolēniem – 30 santīmu.

Feiges no Graudu ielas 41 ziņo kriminālpolicijai, ka no viņa kinoteātra "Odeon" laikā no 26. decembra līdz 3. janvārim nozagti dažādi kino piederumi 330 latu vērtībā.

Mācības atsākusi Tautas konservatorija pie Liepājas Latviešu biedrības. Jaunu audzēkņu pieteikšanās visās klasēs līdz 15. janvārim.

1940.

Šovakar pulksten 17.30 un pulksten 21.30 Pētera kafejnīcā komponista Oskara Stroka un viņa kapelas pēdējie benefices koncerti Liepājā, "bagātīgo programmu izpilda gan visa kapela, gan solisti. Pēc iespējas izpildīs arī publikas vēlēšanās".

Liepājas spirta kopdedzinātava iztecinājusi pēdējo spirtu, pārtraucot šīs sezonas darbu. Tā saražojusi 89 400 litru absolūtā spirta, pārstrādājot kartupeļus, kurus piegādājuši dedzinātavas biedri un apkārtējo pagastu lauksaimnieki par 30 732 latiem. Vidējais cietes saturs kartupeļos bija 18,6 procentu, ražošanas process ilga divarpus mēnešus.

1950.

Liepājas pilsētas Dzīvokļu pārvalde kategoriski pieprasa nekavējoties samaksāt visus īres un nomas parādus. Pret telpu nomniekiem, kas nesamaksās visus nomas parādus ierosinās lietas par nomas līgumu laušanu un nemaksātāju izlikšanu no ieņemtajām telpām.