Kurzemes Vārds

05:06 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Bezkaunīga un zibenīga zādzība solārijā
Viktors Ulberts

Solārijā "Delfīns", Kungu ielā, zagļi izmantojuši izdevīgu brīdi, paķēruši no kases aparāta naudu un metušies bēgt. Tagad tos meklē policija.

Zādzība notikusi otrdienas vakarā, ap pulksten septiņiem. Darbiniece Ginta, kuras klātbūtnē zādzība notikusi, tagad secina, ka tas viss, iespējams, iepriekš izplānots. Proti, pirms zādzības kāds jauns vīrietis pasūtījis solārija pakalpojumu. Pēc sauļošanās, kad Ginta devusies tīrīt solāriju, šis klients atgriezies un paziņojis, ka piemirsis savu pulksteni. Tas turpat zemē mētājies. "Tūlīt, kā viņš aizgāja, minūtes laikā viss notika. Es vienubrīd pametu acis uz uzgaidāmo telpu un ieraudzīju, ka viens vīrietis grābstās gar kases aparātu, bet otrs stāv pie durvīm. Ieraudzījuši, ka esmu viņus pamanījusi, abi metās bēgt. Kad izskrēju laukā, redzēju, ka uz centra pusi bēg jau trīs vīrieši. Iespējams, tam, kas it kā pazaudēja pulksteni, vajadzēja novērst manu uzmanību," par notikušo stāsta Ginta.

Viņa uzreiz nospiedusi trauksmes pogu, tūlīt klāt bijuši arī apsardzes vīri, policija un solārija saimnieks. Zagļu guvums varētu būt no 20 līdz 30 latiem. Kases aparātā naudas gan bijis vairāk, taču to zagļi nav paguvuši paķert, jo Ginta viņus pamanīja. "Kaut ko tādu es savā mūžā piedzīvoju pirmo reizi," aizvien vēl šokēta par notikušo ir Ginta. Diemžēl laukā jau bijis tumšs, un, izņemot aizdomīgo klientu, pārējo sejas viņai nav izdevies saskatīt.

Zagļi nebija pavisam zaļi jaunieši, taču arī ne pārāk veci. Ginta spriež, ka tiem varēja būt ne vairāk par 30 gadiem. Tagad viņus meklē policija. Iespējams, tas nav pirmais šīs trijotnes uzlidojums, tāpat, iespējams, arī ne pēdējais.


Kravas furgons sadauza vieglo auto un nolauž koku
Viktors Ulberts

Vakar pusdienlaikā traumas guvusi 1964. gadā dzimusi sieviete, kuras vadītās automašīnas aizmugurē ietriecies kravas auto, informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.

Ceļu satiksmes negadījums noticis ap pulksten pusdiviem dienā Brīvībās ielā. Cietusī sieviete savu automašīnu "Citroen" bija apturējusi pie gājēju pārējas, kad virsū uztriekusies aizmugurē braucošā kravas automašīna "Mercedes Benz". Vieglā automašīna no trieciena apgriezusies par 180 grādiem, bet kravas automašīna vēl paguvusi iestūrēt kokā un nogāzt to.

J. Knīse informē, ka 56 gadus vecajam kravas automašīnas šoferim alkohola klātbūtne nav konstatēta. Avārija, visticamāk, notikusi tāopēc, ka viņš nebija ņēmis vērā sarežģītos ceļa apstākļus –nebija ieturējis drošu distanci no priekšā braucošā transportlīdzekļa.

Cietusī "Citroen" sieviete nogādāta Liepājas Reģionālajā slimnīcā. Šīs ārstniecības iestādes sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase "Kurzemes Vārdu" pēcpusdienā informēja, ka mediķi pārbaudot cietušās stāvokli un pēc tam noteiks, vai viņai nepieciešams palikt slimnīcā, vai arī viņa varēs turpināt ārstēties ambulatori.

"Šis ir kārtējais iemesls atgādināt autovadītājiem, ka braukšanas apstākļi tagad ir ļoti sarežģīti. Tāpēc viņiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties ātrumu, distanci un prognozējot bremzēšanas ceļu," norāda J. Knīse.


Brālītis un māsiņa osta benzīnu

Otrdienas vakarā, stundu pirms pusnakts, Pašvaldības policijas darbinieki pie veikala "RIMI" pamanījuši zēnu un meiteni, kuri nesakarīgi runājuši un grīļojušies. Viņi policistiem atzinušies, ka ostījuši benzīnu, tāpēc izsaukta neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde, kas abus bērnus nogādājusi Liepājas Reģionālajā slimnīcā. Abi benzīna ostītāji izrādījušies 1998. un 1996. gadā dzimuši brālis un māsa. Par notikušo paziņots nepilngadīgo bērnu mātei.


Pārkurina krāsni

Trešdienas naktī ugunsgrēks izcēlies Republikas ielas 30. namā, kur daļēji izdegušas dzīvojamās telpas. Otrā stāva 3. dzīvoklī degusi grīda pie krāsns, bet pirmā stāva 1. dzīvokļa griesti izdeguši piecu kvadrātmetru platībā. Par nelaimes iemeslu ugunsdzēsēji uzskata cietā kurināmā apkures iekārtas ekspluatācijas noteikumu pārkāpumu, tas ir, vienkāršiem vārdiem runājot, dzīvokļa saimnieki pārkurinājuši krāsni.