Kurzemes Vārds

00:39 Sestdiena, 26. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Galvu uz pleciem!
Ints Grasis

Katram gadalaikam ir savs specifiskais izklaižu kopums – vaļasprieki, kurus to cienītāji ar nepacietību gaida. Ziema šogad padevusies varena, un tādēļ topā ir tās izklaides, kas saistītas ar sniegu un salu. Bieži vien ziemas prieki kļūst par aušībām, bet nereti arī ar to nav gana – bravūrīgais prāts nesas uz riskantām un bīstamām izdarībām.

Ko tik cilvēki neizdomā! Atceros, pirms pāris gadiem Latvijā puiši vizinājās uz riepas, kas piesieta aiz automašīnas – kādā līkumā braucējs ielidoja kokos un zaudēja dzīvību.

Šoziem Latvijā jau vairākas reizes bērni pamanījušies braukt no kalniņa, kas ved uz brauktuvi, un tur sadurties ar automašīnām.

Pagājušajā nedēļā kāds jokdaris ņēma un ar auto brauca iekšā jūrā, līdz mašīna ielūza ledū. Ne vienā vien Latvijas dīķī šoziem automašīnas ielūzušas ledū, jo to īpašnieki neuzskatīja, ka ledus biezumam jābūt trīskārt drošam, lai pa to varētu slīpēt braukšanas prasmi ziemas apstākļos.

Tagad ledus kārta virs mierīgām ūdenskrātuvēm ir pietiekami bieza, lai uz tās varētu sēdēt un žibulēt, tomēr šīs nodarbes absolūtie fani ir gatavi riskēt ar dzīvību, nesagaidot drošas ledus kārtas uzsalšanu.

Slēpes zem kājām un dulla traukšanās lejā pa kalnu salīdzinājumā ar minētajām trakulībām tāds nieks vien ir.

Nelaime mēdz piezagties klusi un bez brīdinājuma. Ziemā tāpat kā vasarā netrūkst apdraudējumu, kuri tikai laikus jāparedz. Kad pēc traģēdijām ļaudis mēdz analizēt notikušo un domāt par to, kāpēc tā notika, bieži vien nākas secināt, ka nelaimi varēja novērst pavisam vienkārši. Un visbiežāk šis vienkāršais mazumiņš, kas pietrūcis, ir kāds cilvēks, kura prāts būtu pietiekami liels, lai viņš saprastu draudus un no tiem izvairītos.

Tātad mana galvenā doma šodien – varat būt gana trakulīgi, ja to kontrolē jūsu prāts. Citādi labāk sēdēt mājās un garos ziemas vakaros adīt siltas zeķes.