Kurzemes Vārds

00:57 Pirmdiena, 30. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 21. janvārī

1930

Liepājas Sv. Annas draudzē dzimuši 370 mazuļi – 196 zēni un 174 meitenītes. Miruši 275 draudzes locekļi – 145 vīrieši un 130 sievietes. Iesvētīti 335 – 147 jaunekļi un 188 jaunavas. Laulības noslēguši 278 pāri, pie dievgalda bijuši 4616.

Vjačeslava Mistkovska lietoto mantu veikalam, Bodes ielā 2, atlauzta priekškaramā atslēga un nozagti dažādi apavi un drēbes 203 latu vērtībā.

27 gadus vecā Līze G. satikusies ar Frici Š. Kad iestājusies grūtniecība, viņas draugs iedevis 80 latu un sūtījis uz Liepāju izdarīt abortu. Pārbraukusi mājās, viņa stāstījusi draugam, kā Liepājā gājis. Sarunu nejauši noklausās kāda sieviete un ziņo policijai. Abi tiek arestēti. Lietu iztiesā Liepājas Apgabaltiesa, ierodoties Kuldīgā. G. nenosauc vecmātes vārdu, aizbildinoties, ka to nezina. Viņu soda ar diviem mēnešiem cietumā, bet draugam Fricim piespriež sešus mēnešus nebrīvē.

1940

Liepājas Pilsētas valdes izraudzītā komisija, caurskatot iesniegtos projektus par jaunās kūrmājas būvi, atzinusi, ka tās terase izbūvējama ar nogāzēm. Kūrmāju cels blakus koncertdārzam uz uzbēruma, kura augstums būs vairāki metri. Tā izveidošanas darbus pašlaik veic vairāki desmiti strādnieku. Jaunās Kūrmājas pamati atradīsies vienā līmenī ar koncertdārza aizsargvalni, apmēram 6,5 metrus virs jūras līmeņa.

Liepājas ostā kuģu karavānu no Ventspils atved ledlauzis "Krišjānis Valdemārs". Ledlauzis iekraus ogles un, ja ledus apstākļi neuzlabosies, darbosies Liepājas ostas rajonā, jo kuģu satiksme ar Rīgu pagaidām pilnīgi pārtraukta.

1950

Valsts Liepājas Muzikāli dramatiskais teātris rīko saviem darbiniekiem un viņu ģimenes locekļiem Ļeņina piemiņas aktu. Referātu par Ļeņina dzīvi un darbu nolasa teātra direktors Spulle. Pēc referāta – koncerts. Teātra dekorētajā foajē atklāta Ļeņina darbu izstāde.

Pieturoties salam, ūdens Liepājas kanālos pārklājies ar 30 centimetru biezu ledus kārtu. Rūpnīcas un uzņēmumi uzsāk ledus sagādi. Galvenās ledus zāģēšanas vietas ir Jaunliepājā pie Aspazijas birzs un aiz Dienvidu priekšpilsētas robežām. Liepājas zivju pārstrādāšanas fabrika paredzējusi sagādāt ne mazāk par 400 m3 ledus. Arī Piena kombināta, alus fabrikas un citu uzņēmumu strādnieki katru dienu izzāģē vairākus simtus kubikmetru ledus.