Kurzemes Vārds

06:40 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skatiens

Virtuālā bagātība
Nora Driķe

Pie solījumiem sagādāt laimi, baudu, līksmi un laimestu – tūkstošiem, simtiem tūkstošu un pat miljonu dolāru – savā virtuālajā pastkastītē jau biju pieradusi.

Jau dzirdēts, ka dažs liepājnieks vai daža liepājniece iegrābusies – uz vinnestu cerēdams, cilvēks priecīgs atsaucies, pat naudiņu pārskaitījis, lai nezināmais labdaris tur tālumā – Nīderlandē, Spānijā, Dienvidāfrikā, Malaizijā vai tikai virtuālajā pasaulē – varētu dokumentus nokārtot un negaidītās lozes naudu pārskaitīt pieticīgā latvieša kontā. Bet pēc tam – bāc! Ne vairs savas naudas, ne vinnesta. Vienīgais mierinājums – rakstījums policijai: dariet, ko varat! Cik gadu jau nav ziņots: maldināšana! Mānīšana! Blēņas un viltus! Pēc policijas brīdinājumiem par krāpšanu tādiem pat virsū neskatos. Anonīmi, bezpersoniski sūtījumi, muļķu ķeršana! Kā mūsu gadsimtā saka, kancelēt un deletēt. Ārā! Izdzēst un aizmirst!

Tomēr pirms dažām dienām kāda cilvēka (tas sevi sauc par advokātu Laurensu Badū) rakstītā garā vēstule, kas adresēta tieši man, nosaucot precīzi vārdā un uzvārdā, uzrunāja tik cieši, ka sūtījumu izlasīju no viena gala līdz otram. Vēstulē bija viens traģisks un viens priecīgs stāsts. Sliktais – ka pirms septiņiem gadiem lidmašīnas katastrofā Āfrikā, lidojot no Beninas uz Libānu, esot gājuši bojā Badū kunga klienti, mani radinieki, visi kā viens, ar kādu Džordžu Driķi priekšgalā. Priecīgais stāsts – pēc septiņu gadu mokošiem meklējumiem Badū kungs beidzot atradis Džordža absolūti pēdējo radinieci, tas ir, mani. Un tas lieliskākais – viņš atklājis, ka Džordža kungs, aizejot postā, atstājis bankā 7,5 miljonus dolāru. Ja mantiniece tos nesavākšot, naudu paņemšot banka. Viss, ko labais Badū kungs vēlas, – man palīdzēt un godīgu sadarbību, un protams, dažus mantinieces personas datus. Un tad viņš varētu mantiniecei par labu naudu izdabūt no bankas, protams, mantojums starp mums būtu dalāms uz pusēm.

No satraucošā un detaļās smalki izstrādātā stāsta gluži vai apmulsu. Brīdi apsvēru – varbūt šoreiz joka pēc atbildēt? Pārsteigumā dalījos ar kolēģiem, kuri satīriskā priekā steidzināja viņus uzcienāt, ja reiz es nu būšu miljonāre.

Pēc dažām minūtēm no blakus kabineta atskanēja gaviļu kliedziens. Vai nav pārsteidzoši? Mantojums piemeklējis arī kolēģi Dinu. Tajā pašā lidmašīnā gājis bojā arī viņas pēdējais radinieks, vārdā Džordžs Belta, kuram bijis tas pats advokāts, kurš manējam, un viņas Džordžs atstājis mantojumā tieši tikpat daudz miljonus dolāru, cik manējais.

Pārspriedām, cik gan daudz izdomas blēžiem vajag, lai kaut ko tādu sacerētu. Bet tad tīmekļa meklētājā uzrakstīju dažus vārdus: "Boeing 727", Kotonou, Beiruta, 25. decembris, 2003. gads. Katastrofa nav izdomāta. Aviokompānijas oficiālajā ziņojumā vēstīts – todien lidmašīnas avārijā, lidojot uz Beirutu, gājis bojā 141 cilvēks, bet 23 smagi ievainoti. Interesanti, cik "mantinieku" plašajā pasaulē vēl uzmeklējis Badū kungs?