Kurzemes Vārds

01:22 Pirmdiena, 30. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Darba intervijā liek mazgāt sienas
Viktors Ulberts

Vairākām sievietēm, kuras ieradušās uz darba interviju, lai varētu strādāt jaunajā veikalā Ganību ielā 175, likts ņemt rokās lupatas un mazgāt topošā veikala telpu sienas. Veikala pārstāvis gan norāda, ka noticis pārpratums – meitenes aicinātas strādāt, jo viņas jau uzskatītas par pieņemtām darbā.

Steigā un bez paskaidrojumiem

Liepājniece Santa (vārds mainīts) internetā izlasījusi, ka tiek meklēti darbinieki jaunam SIA "Iceland" veikalam. Tā kā viņai bijusi pieredze veikala darbā, Santa nosūtījusi savu CV. Pagājušās piektdienas rītā viņa uzaicināta uz darba interviju. Darbinieki bija vajadzīgi jaunam firmas veikalam, kas durvis vērs Ganību ielā 175. SIA "Iceland" sadarbojas ar Ķīnas uzņēmējiem un pārdod preces no šīs valsts.

Uz darba interviju bija ieradušās septiņas sievietes. Viņas pa vienai aicinātas blakustelpā uz pārrunām . Vēlāk, cita citu uzklausot, viņas secinājušas, ka izvirzītas divas galvenās prasības: darba pieredze veikalā un angļu valodas zināšanas. Izrādījies, ka viņām visām vai nu vienas, vai otras pietrūcis. Viena sieviete uzreiz devusies prom, sešas vēl palikušas gaidot, ko viņām teiks. Ķīniešu tautības sieviete norādījusi uz kastēm, kas tikko atvestas, un likusi tās izkrāmēt. Potenciālās darbinieces viņa tāpat mudinājusi ņemt rokās lupatas un mazgāt sienas.

"Biju šokā! Neviena vārda par to, vai esam pieņemtas darbā visas, vai dažas no mums, kādi būs darba nosacījumi. Tikai – ņem lupatu un strādā!" atceras Santa. "Esmu bijusi uz daudzām darba intervijām, bet kaut ko tādu neesmu piedzīvojusi. Vienmēr paziņo, vai esi pieņemta darbā, un norunā laiku, kad sākt strādāt. Ja tas būtu pateikts, tad rīkotos citādi. Nav jau grūti arī uzkopt telpas, ja vajag. Bet izskatījās, ka grib izmantot bezmaksas darbaspēku. Ja jau sākumā izturas tik pazemojoši, kas tad būs tālāk? Tāpēc nolēmu aiziet," piebilda Santa.

Uzskata par pārpratumu

Uzņēmuma "Iceland" pārstāvim Aleksandram gan ir cits viedoklis. Sievietes, kuras aizgājušas, acīmredzot neesot sapratušas situāciju. "Viņām tika izskaidrots, ka strādāt būs jāsāk tūlīt, jo nav laika vilkt garumā. Veikalu jau drīz vērs vaļā. Pēc pārrunām viņām tika piedāvāts sākt darbu uzreiz. Un tās, kas palika, arī strādā. Kas aizgāja – nu, nevaram mēs skriet pakaļ un ķert viņas," norāda Aleksandrs. No palikušajām sievietēm vēlāk paņemtas arī nodokļu grāmatiņas un noformētas darba attiecības. "Tā rīkojas visos veikalos, kurus ver vaļā. Neviens speciāli nealgo apkopējas. Ar telpu sakārtošanu tiek galā pašas pārdevējas," piebilst Aleksandrs.

Jaunais veikals, kas durvis vērs 22. janvārī, nodrošināšot darbu 9–10 cilvēkiem. Un aizvien vēl dažu darbinieku trūkstot.

Līdzīgu gadījumu netrūkst

"Tas nepārprotami ir neprofesionāli un neētiski," šo gadījumu komentē organizāciju psiholoģe Sanita Linde. Diemžēl Latvijā bieži novēro, ka cilvēki, piesakoties uz brīvajām vakancēm, sastopas ar neparedzētām grūtībām un sarežģītu attieksmi. Tas attiecas gan uz jautājumiem par personīgo dzīvi, attiecībām ģimenē, reliģisko pārliecību un citām lietām, kuras darba devējam nevajadzētu vaicāt, bet tas tomēr tiek darīts. Tāpat ir raksturīga izmēģinājuma nodarbināšana, kad cilvēkam nepaziņo par pieņemšanu darbā, bet tomēr jau liek strādāt uzņēmuma labā. "Tas zināmā mērā arī liecina par gaisotni pašā uzņēmumā. Ja darba ņēmējam jau pašā sākumā netiek izrādīta pienācīga cieņa, varbūt nemaz nav vērts tiekties pēc darba tādā uzņēmumā. Lai gan katrs gadījums ir jāizvērtē individuāli. Bez tam bezdarba apstākļos cilvēki ir gatavi arī šādām pārbaudēm, jo primārais tomēr ir darbs iztikas līdzekļu pelnīšanai," atzīst S. Linde.


Nosalst dārza mājiņā

Otrdienas rītā dārza mājiņā netālu no Pāvilostas ielas atrasts miris 74 gadus vecs vīrietis. Vardarbīgas nāves pazīmju uz ķermeņa nav. Sirmais vīrs, visticamāk, nosalis.


Zagļi klīst pa garāžām

Otrdienas rītā konstatēts, ka zagļi kādai garāžai Atmodas bulvārī uzlauzuši durvis un nozaguši 1987. gadā izgatavotu automašīnu "Mercedes Benz". Mašīnā vēl bijis motorlaivas dzinējs un dažādas makšķeres. Materiālos zaudējumus rēķina 2000 latu apmērā.

Pagājušajā diennaktī zagļi bijuši arī vairākās garāžās Pulvera ielā. Tām salauztas atslēgas, taču, par brīnumu, nekas neesot nozagts.


Dzērumā brauc pa Vaiņodi

Otrdien pirms pusdienlaika Vaiņodē noķerts dzērājšoferis. 1960. gadā dzimušais vīrietis Tirgoņu ielā stūrējis automašīnu "VW Golf", lai gan viņa izelpā bijušas 2,37 promiles alkohola.


Nav glābiņa no kabatzagļiem

Otrdienas rītā kāds jauneklis, izkāpjot no maršruta taksobusa, secinājis, ka no jakas kabatas pazudis mobilais tālrunis. Aparāts ir diezgan dārgs – maksājis 180 latu. Tās pašas dienas pēcpusdienā kāds cits jaunietis Ezera ielā pēc brauciena ar autobusu konstatējis, ka pazudis naudasmaks, pase un mobilais tālrunis. Mantas izzagtas no mugursomas.


Nauda no ķīmiskās tīrītavas

Divi jaunieši veikli piesavinājušies naudu no ķīmiskās tīrītavas Skolas ielā. Izmantojot mirkli, kad zālē neviena nav bijis, viņi to paķēruši no kases aparāta un aizbēguši.


Saduras ar autobusu

Otrdienas vakarā savdabīga sadursme notikusi Krūmu ielā. Pie 36. nama piedzēries gājējs centies šķērsot brauktuvi līdzās gājēju pārejai, taču nav pamanījis, ka tuvojas autobuss, un ieskrējis "Volvo" sānos. Sekas gan ir bēdīgas – 1958. gadā dzimušais vīrietis ievietots Liepājas Reģionālās slimnīcas Reanimācijas nodaļā.


Policija lūdz palīdzēt

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknis meklē 1997. gadā dzimušo Jevgeņiju Sevrjukovu, kurš 8. janvārī pulksten 17 izgājis no savas uzturēšanās vietas – Liepājas Bērnu nama, Labraga ielā 11, un līdz šim nav atgriezies. Zēnam ir nosliece uz klaiņošanu. Pazīmes: augums 150–155 cm, tumši brūnas acis, tumši īsi mati, druknas miesas būves. Bija ģērbies tumši zilā siltā ziemas jakā, zilās sporta biksēs, tumši zilos sporta apavos ar baltām svītrām.

Ja zināma zēna atrašanās vieta, informāciju lūdz sniegt pa tālr. 63404580, 63404581, 63404502 vai 112 vai personīgi vērsties policijā.