Kurzemes Vārds

05:22 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Novados

Skaidros nodokļu lietas

5. februārī pulksten 11.30 Durbes Kultūras namā notiks seminārs lauksaimniekiem par zemnieku saimniecībā aktuāliem nodokļu jautājumiem.

Semināru vadīs LLU Grāmatvedības un finanšu katedras docente, ekonomikas doktore Inguna Leibus. Zemnieki varēs uzzināt par izmaiņām attaisnojuma dokumentos, iedzīvotāju ienākuma nodokļa un nekustamā īpašuma nodokļa likmēm un izmaiņām tā iekasēšanā, par atvieglotu saimnieciskās darbības uzskaites kārtību, būtiskām izmaiņām PVN uzskaitē un citiem jautājumiem. Būs iespēja arī tikt galā ar gada ienākumu deklarāciju un uzdot jautājumus, sola Durbes novada lauksaimniecības konsultante Maija Lankupa.

Lai dalībniekiem varētu sagatavot izdales materiālus, uz semināru jāpiesakās iepriekš pa tālruni 63484987 vai 26263682.


Grib celt vēja iekārtas

Uzņēmums "Eirotech" paudis interesi par iespējām Durbes novadā būvēt vairākas vēja iekārtas. Taču pagaidām uzņēmēju interese vēl ir pārāk nekonkrēta, jo vienīgais pašvaldībai iesniegtais dokuments bijusi aptuvena karte, stāsta Novada domes priekšsēdētājs Andrejs Radzevičs.

Tādēļ domes sēdē deputāti ar SIA "Eirotech" ideju gan iepazinušies, bet nekādus tālākus lēmumus neesot pieņēmuši.


Meklē gaismas nesēju

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība arī šogad meklē pagasta bibliotekāru – gaismas nesēju. Līdz 8. martam jebkuram apmeklētājam ir iespējams šai balvai pieteikt tieši savu bibliotekāru.

Tā ir iespēja pateikties Latvijas pagastu grāmatu krātuvju pārraudzītājiem par viņu radošumu, izdomu, iniciatīvu un pašaizliedzību bibliotēkas darbības un pakalpojumu pilnveidošanā un attīstībā, norāda konkursa rīkotāji. Konkursa "Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs" vērtēšanas kritēriji ir: bibliotekāru mērķtiecība, darot savu darbu, izpratne par LNB projekta būtību, mājīgu telpu uzturēšana, novadpētniecības darbs, lasītāju skaita vairošana, tehnoloģiju izmantošana darbā u.c.

Vēstules konkursam sūtāmas LNB Atbalsta biedrībai Tērbatas ielā 75, Rīgā, LV-1001 vai uz e-pastu [email protected].


Taps projekts sporta zālei

Nīcas Novada domes sēdē tika izlemts veidot Nīcas sporta zāles tehnisko projektu, pie kura strādās SIA "Agroprojekts".

Novada domes priekšsēdētājs Agris Petermanis norāda, ka naudu sporta zālei meklēs pēc tehniskā projekta izstrādes. "Tehniskais projekts sniedz skaidrību par to, cik lielas būtu izmaksas, un parāda veicamos darbus," skaidro A. Petermanis.

Cerot uz labākiem ekonomiskajiem apstākļiem Latvijā, priekšsēdētājs arī uzskata, ka sporta zāles celtniecībai varētu ņemt arī kredītu.