Kurzemes Vārds

13:17 Sestdiena, 11. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Atkausē aizsalušās caurules

Viktors Ulberts

SIA "Liepājas ūdens" brigādei, kas atkausē aizsalušos cauruļvadus, darba ir pilnas rokas. Un jāstrādā būs vēl vismaz visu šo nedēļu, arī brīvdienās, prognozē uzņēmuma ūdensapgādes nozares vadītājs Māris Eglijs."Diemžēl jāatzīst, ka šogad mūs pārsteidza negaidīti liels un ilgstošs sals," saka M. Eglijs. Kā zināms, naktī uz trešdienu sals Liepājā sasniedza mīnus 22 grādus, kas tiešā jūras tuvumā nenotiek bieži.

Viņš stāsta, ka lielākoties aizsalst ūdensvadi, kas nav ieguldīti zemē atbilstoši tehniskajam projektam, proti, atrodas pārāk sekli. Vēl daudzās vietās aizsalst ievadi – posmi, kas no pamatiem stiepjas iekšā mājā, nav labi nosiltināti un ir pakļauti salam. "Vispirms cenšamies sniegt palīdzību iestādēm, sabiedriskajām organizācijām, skolām un bērnudārziem. Pēc tam dodamies atkausēt brīvkrānus, lai tie iedzīvotāji, kuriem mājās nav ūdensvada, tos varētu izmantot," skaidro M. Eglijs.

No sestdienas līdz trešdienas pusdienlaikam SIA "Liepājas ūdens" palīdzību bija meklējuši 37 māju iemītnieki un iestādes. Tāpat pilsētā bargā sala dēļ aizsaluši 15 brīvkrāni. Uzņēmuma darbiniekiem līdz trešdienas pusdienlaikam bija izdevies novērst ap 50 procentiem aizsalušo cauruļu radīto problēmu. "Tā ka visu šo nedēļu darbs vēl būs. Arī sestdien," piebilda M. Eglijs. Pirmdien "Liepājas ūdens" speciālistiem izdevies atjaunot ūdens piegādi bērnudārzam "Sauleszaķis", O. Kalpaka ielā 58, bet trešdien saņemta ziņa, ka viņu palīdzība vajadzīga arī privātajam bērnudārzam "Podsolnuh", Kaiju ielā 32.

Trešdien "Liepājas ūdens" brigāde strādājusi L. Hika ielā 5. Tur ūdensvads aizsalis tāpēc, ka ievietots pēc vecas tehnoloģijas – siltumtrasē. Bet tā kā siltumtrase šajā posmā atvienota, ūdensvads nebija izturējis bargo salu. Ūdensvadu atkausēšanai "Liepājas ūdens" vīri izmanto tvaika katlu, kas ūdeni pārvērš karstā tvaikā. Tas esot visefektīvākais ūdensvadu atkausēšanas veids, ūdens atkal sāk tecēt apmēram pēc pusstundu ilgas tvaika strūklas iedarbības. Bet aizsalušā posma atrašana jau ir uzņēmuma speciālistu profesionalitātes jautājums.