Kurzemes Vārds

15:06 Sestdiena, 11. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Jaunākie vieglatlēti sacentās Jēkabpilī
Andris Sudmalis

Latvijas vieglatlētikas čempionātā C vecuma grupā Jēkabpilī Liepājas Sporta spēļu skolas audzēkņi izcīnījuši četras medaļas.

Maksims Siņčukovs ar rezultātu 9,91 sekunde uzvarēja 60 metru barjerskrējienā, kā arī ierindojās 3. vietā 300 metru gludajā distancē (49,49 sekundes), bet 4x150 metru stafetē Liepājas komanda (Ģirts Valdmanis ,Sergejs Vlasiks, Kristaps Briedis, Maksims Sinčukovs) ar rezultātu 1:37,01 izcīnīja 2. vietu.

Februārī tiks noskaidroti spēcīgākie vieglatlēti A vecuma grupas jauniešu un pieaugušo konkurencē.


Kautiņš cīņas vietā
Andris Sudmalis

Starptautisku rūdījumu Kohtla-Jerves pilsētā Igaunijā guvuši Liepājas kompleksās sporta skolas grieķu-romiešu cīkstoņi, kas piedalījās Āvo Talpases piemiņas 30. turnīrā.

No sešiem liepājniekiem turnīrā, kurā piedalījās arī Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Zviedrijas un Norvēģijas cīkstoņi, bez godalgas nepalika neviens. Junioru konkurencē startējušais Kristaps Kalnakārklis svara kategorijā līdz 66 kilogramiem uzvarēja viena riņķa visās četrās cīņās, no kurām spraigākā bija pret lietuvieti Arturu Seku. Kadets Toms Ostelis (58 kg) finālā pārspēja norvēģi Eiriku Hīsu-Hangi, bet cits kadets Jevgēņijs Koļcovs (69 kg) finālcīņā uzvarēja mājinieku Kristenu Kopelu.

Vēl no mūsu kadetiem 2. vietu izcīnīja Kristaps Petrovs (54 kg), bet bronzu – Alvis Zabītis (63 kg). Junioru konkurencē svara kategorijā līdz 74 kilogramiem cīnījās Jānis Rērihs, kurš bija aptuveni 3 līdz 4 kilogramus vieglāks par saviem sāncenšiem. Turnīra otrajā mačā Rērihs cīnījās pret spēcīgo igauni Hardo Totsu, kurš ātri ieguva vienu punktu, bet atlikušajā laikā nolēma darboties no aizsardzības, arī ar ne sevišķi tīriem paņēmieniem slāpējot liepājnieka centienus uzbrukt. Galu galā Jānim apnika, ka pretinieks viņam nepārtraukti baksta ar galvu sejā, un abi cīkstoņi turpat ringā pamatīgi izmeta pūku. Cīņas uzvarētāja likteni plūkšanās gan nemainīja, un tālāk tika mājinieks, savukārt J. Rēriham nācās samierināties ar 3. vietu turnīrā.


Pirmie noraidījumi
Andris Sudmalis

Liepājas telpu futbola čempionātā aizvadītas otrās kārtas spēlēs, kurās neiztika bez sakāpinātām emocijām un pirmajiem noraidījumiem.

Asumiem bagāta spēle bija starp komandām "UPTK" un "Nīca", kura beidzās ar "UPTK" uzvaru 10:6, lai gan cīņas gaitā nīcinieki bija vadībā vēl pat ar 5:4. Abus noraidījumus spēlē nopelnīja Nīcas futbolisti, bet asa, pat provokatīva spēle neiztrūka arī no uzvarētāju puses, un arī abus soda sitienus izpildīja nīcinieki. Citās spēlēs "Tosmares kuģu būvētava" ar 15:3 sagrāva komandu "Olymp Sports", "Medzes pagasts" ar 8:5 pārspēja vienību "BTA", "KV & LP" tomēr neatstāja sausā "Grobiņas pagastu" – 19:1 (septiņi vārti Alda Kleina rēķinā), bet "Grobiņa" ar 5:2 pieveica "Rajoņņikus".


Medaļas Daugavpils čempionātā
Andris Sudmalis

Daugavpilī viesojās Liepājas Kompleksās sporta skolas seši bokseri, kas mājup atveda katrs pa vienai godalgai.

Trenera Kārļa Knitnera audzēkņi piedalījās Daugavpils atklātajā čempionātā, kurā bez mājiniekiem un mūsējiem startēja arī Rīgas, Jelgavas, Ventspils, Olaines, Līvānu un Kauņas bokseri.

Sīvā cīņā zelta medaļas izcīnīja 1995. gadā dzimušais Verners Janševskis, kurš svara kategorijā līdz 63 kilogramiem finālā pārspēja ventspilnieku Arturu Karamaziku, un 1993. gadā dzimušais Emīls Akerfelds, kas svara kategorijā līdz 57 kilogramiem uzvarēja Kauņas čempionu Aurimu Kornileviču. Vēl finālā iekļuva un sudraba medaļu izcīnīja Rūdolfs Silts (1994. gads) svara kategorijā līdz 48 kilogramiem, bet svara kategorijā līdz 60 kilogramiem pusfinālā savu labāko kauju aizvadīja Agnis Ukstiņš, tomēr tiesneši bija nedaudz labvēlīgāki Kauņas bokserim. Vēl pa bronzas godalgai izcīnīja arī Niklāvs Nolle un Ričards Silts.


Četrās no piecām spēlēm pārspēj valmieriešus
Andris Sudmalis

Liepājas Olimpiskajā centrā aizvadītas Jaunatnes basketbola līgas pirmās divīzijas kārtējās spēles, kurās Liepājas Sporta spēļu skolas jaunie talanti sacentās ar vienaudžiem no Valmieras.

Mūsējiem duelis pret vidzemniekiem bija visnotaļ sekmīgs, un laukuma saimnieki uzvarēja četrās no piecām cīņām. Kā jau ierasts, abu pilsētu divcīņu basketbola laukumā iesāka gados jaunākie sportisti, bet pabeidza 1991.–1992. gadā dzimušie basketbolisti. Individuāli visveiksmīgākās spēles padevās C2 grupas komandas basketbolistam Kārlim Druvaskalnam, kurš guva 33 punktus, un vecākās jeb A grupas komandas spēlētājam Marekam Mejerim, kura kontā 37 punkti.

Rezultāti

C2 grupa: Liepāja – Valmiera 61:49;
C1 grupa: Liepāja – Valmiera 73:62;
B2 grupa: Liepāja – Valmiera 73:51;
B1 grupa: Liepāja – Valmiera 56:72;
A grupa: Liepāja – Valmiera 79:50.