Kurzemes Vārds

23:44 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 28. janvārī

1930

Jaunās pilsētas elektriskās centrāles būvdarbi jau pabeigti un šodien pirmo reizi iedarbinās centrāles turbīnu. Jauno mašīnu izmēģināšana turpināsies vairākas dienas. Pēc tam notiks centrāles oficiāla atklāšana.

Kriminālpolicija Siena tirgū tvarsta likumpārkāpējus. Pie viena no policistiem, kurš tērpies laucinieku drēbēs, pienāk kāds vīrietis un uzprasa: "Saimniek, vai nepirksi labu brezentu?" Policists uzreiz saprot, ar ko viņam darīšana, un jautā, kur brezentu var apskatīt un cik tas maksā. Vīrietis pasaka adresi. Tā ir iebraucamā vieta turpat blakus. Esot jāprasa pēc sētnieces. Policists atbild, ka tūlīt aiziešot, tikai paaicināšot līdzi draugu. Drīz vien policists ar darbabiedru ierodas pie sētnieces. Brezenta pārdevējs jau gaida. Redzēdams atnākušos, viņš saprot, ka "iekritis", un tūlīt atzīstas. Brezentu esot nozadzis eļļas fabrikā, tā vērtība 50 latu. Noskaidro, ka zaglis ir vairākkārt sodītais 21 gadu vecais Jānis Varkals.

2. iecirkņa policija Latvijas de jure atzīšanas dienā konfiscē vairāk nekā 30 izbalējušu un noplukušu Latvijas valsts karogu. Daži šūti pat no flaneļa. Konstatēts, ka neglītākos karogus izkāruši tieši lielie namsaimnieki. Vainīgos sodīs.

1930

Liepājā svinīgi atzīmē Draudzīgā aicinājuma piekto gadadienu. Valsts Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā svinīgo aktu ievada direktors Hermanis Aplociņš. Tam seko 1. klases audzēkņa R. Siļķes referāts par Draudzīgo aicinājumu. Aktu noslēdz H. Aplociņš, norādot, ka grāmatu lasīšanā Latvija pašlaik ieņem otro vietu pasaulē, bet "šai gadā mums jālasa piecas reizes vairāk, lai Latvija būtu pirmajā vietā, jo Latvijai jābūt pirmajai".

Par uzkāpšanu uz kāda ārzemju kuģa bez atļaujas policija sastāda protokolu Brabnei Šatenšteinai no Zāļu ielas 28 un Annai Apei no Dzintara ielas 42. Par ielas ūdens notekas nenotīrīšanu protokolu sastāda namsaimniekam Antonam Vizginam no K. Ūliha ielas 101, bet par ubagošanu – Stepanam Dido no Ķieģeļu ielas 7.

1950

Šajās dienās Liepājs pilsētas Kurināmā sagādes kantoris saņēmis lielāku sūtījumu brikešu – vairāk nekā 300 tonnu. Bez tam katru dienu kantoris no Aizputes saņem 4 līdz 5 vagonus kūdras.