Kurzemes Vārds

06:44 Ceturtdiena, 9. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Kaut gan sals šoziem ar biezu ledus kārtu pārklājis ezeru un Tirdzniecības kanālu starp tiltiem, stintu makšķernieki tur janvārī bija pamanāmi reti un mazā skaitā. Tikai šās nedēļas sākumā to pulciņš nedaudz sakuplojis.

Zemledus makšķerrīkus turu kaujas gatavībā
Aivars Beģis-Begge,
makšķernieks un zvejniecības veterāns

Arī es zemledus makšķerrīkus sakārtoju kaujas gatavībā, tomēr uz ledus vēl neesmu bijis. Turp doties mani aizkavēja gan lielais aukstums, gan ziņas, ka stintes vēl īsti neķeras, gan arī jaunie kārtības noteikumi, ko ieviesusi pašvaldība, prasot iegādāties licenci stintu makšķerniekiem, kas darbojas kanālā.

Par to, kur šoziem stintes pazudušas, esmu dzirdējis vairākus viedokļus. Vieni saka, ka pērn tās izķertas lielos daudzumos, citi turpretī domā, ka lašveidīgās zivtiņas aiztramdījis saduļķotais ūdens, ko radījusi ostas padziļināšana. Negribu pievienoties ne pirmajai, ne otrajai versijai, kaut gan avīzēs izlasīju, ka Ventas grīvā un jūras piekrastē ap Ventspili stintu netrūkstot un makšķernieki tur, reizēm pat ķīvējoties savā starpā, gūstot labus lomus.

Es ar zemledus makšķerēšanu nodarbojos jau gadus piecpadsmit un esmu novērojis, ka zivis katru ziemu neķeras vienlīdz labi. Tām ir savi migrācijas ceļi un laiki, ko iespaido dažādi apstākļi. Tāpēc uzskatu, ka arī mūsu pusē visi stintu makšķerēšanas prieki šoziem vēl ir priekšā.

Cits jautājums – par licencēm. Maksa esot ieviesta, lai uzturētu pie kanāla kārtību. Sola, ka krastā tikšot izvietoti ne vien konteineri atkritumiem, bet arī tualetes. Tas viss ir apsveicami. Tikai nezinu, kādā veidā ir paredzēts to kontrolēt. Vai Pašvaldības policijas darbinieki, zivju inspektori un biedrības "Liepājas ezeri" darbinieki pa ledu apstaigās makšķerniekus arī tad, kad tas nebūs īpaši drošs? Man šķiet, ka, pieņemot kādus lēmumus, vienmēr ir jābūt skaidrībai par to, kā iecerēto paredzēts īstenot dzīvē.