Kurzemes Vārds

09:43 Svētdiena, 26. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Izglābj uz ceļa gulošu suni
Kristīne Pastore

Dzīvnieku patversmes vadītāja Anžela Dolmatova cer, ka dzīvnieks uz ielas nav nonācis bezpalīdzīgā stāvoklī savu saimnieku ļaunprātības dēļ un lūdz tos atsaukties.

Otrdienas vakarā uzņēmuma "EKO Kurzeme" dežūrdaļā atskanējis zvans. Cilvēki no Karostas vēstījuši, ka uz brauktuves iepretī ēkai Ģenerāļa Baloža ielā 55 guļ suns. Cilvēki dzīvnieku bija ienesuši mājas kāpņu telpā. Jau pēc 20 minūtēm tas bija nogādāts patversmē. "Sunītis ir ļoti vārgs un vecs – viņam varētu būt gadu piecpadsmit, turklāt tam ir glaukoma," rādot dzīvnieku, kas ievietots vienā no patversmes voljeriem, stāstīja Anžela. Cilvēki, kas dzīvnieku atraduši, glābējiem stāstījuši, ka iepriekš tuvējā apkārtnē līdzīgu dzīvnieku neesot redzējuši, tāpēc, visticamāk, Karostā tas nokļuvis no citurienes.

Iespējams, ka vecais dzīvnieks aizmaldījies prom no mājām un vairs nespēj tās atrast. Tāpat A. Dolmatova aicina atsaukties cilvēkus, kas varētu pazīt attēlā redzamo suni, lai būtu iespējams noskaidrot, kam tas pieder un kas ar to noticis.

Sarunā ar "Kurzemes Vārdu" patversmes vadītāja uzsvēra, ka var cilvēkiem dzīvē gadīties situācija, kad nav vairs iespējams rūpēties par savu suni. "Taču tas nenozīmē, ka dzīvnieks jāpamet likteņa varā," viņa sacīja. "Mēs patversmē savācam ne tikai noklīdušos suņus, bet pieņemam arī no saimniekiem. Turklāt ir kategorija cilvēku, kuriem neprasām par to nekādu samaksu. Tāpat bez maksas pieņemam dzīvniekus, kas kaut kādā veidā ir cietuši. Savukārt tiem, kas neietilpst šajā kategorijā, taču dažādu iemeslu dēļ nespēj vairs par savu dzīvnieku rūpēties, ir jāsamaksā tikai par dzīvnieka sterilizāciju un vakcināciju."


Deg garāža ar trušiem

Otrdien ugunsdzēsēji steigušies uz Baltijas ielu, kur bija aizdegušies kādas garāžas griesti. Nelaimes iespējamais iemesls – nepareiza dūmvada izbūve. Garāžas saimnieks ir pārkāpis ugunsdrošības noteikumus, kas automobiļu garāžās aizliedz ierīkot vietējās apkures ierīces, kurās izmanto atklātu liesmu. Bez tam viņš garāžā turējis trušus, un ugunsdzēsējiem no liesmām izdevies izglābt sešus garaušus.


Kiosks ar kontrabandu

Pašvaldības policijas Analītiskās nodaļas darbinieki saņēmuši informāciju, ka kioskā pie tramvaja pieturas Brīvības ielā pārdod kontrabandas cigaretes. Pārbaudē konstatēts, ka 1954. gadā dzimusī pārdevēja uzglabā 23 paciņas cigarešu, kurām nav Latvijas akcīzes nodokļa markas. Pārdevējai sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.


Pārtrauc meklēšanu

Policija pārtraukusi iepriekš izsludināto 1997. gadā dzimušā Jevgeņija Sevrjukova meklēšanu. Zēns ir atradies un atgriezies savā dzīvesvietā. Viņš klaiņojis un uzturējies vairākās vietās, kuras tagad pārbauda policija.


Sala laikā soļo uz Skrundu

Pirmdien Pašvaldības policisti saņēmuši vēsti, ka Grīzupes ielā pie Melnupītes guļot cilvēks. Policisti tur tiešām ieraudzījuši vīrieti, kas pārvietojies ar grūtībām.

Viņš paskaidrojis, ka mēģinot aiziet līdz Skrundai. Vīrietis nav bijis iereibis, noskaidrots, ka viņš uzturas Skrundas sociālās aprūpes centrā. Tā kā viņam Liepājā nav bijis, kur nakšņot, vīrietis nogādāts Naktspatversmē. Par notikušo informēti Skrundas sociālās aprūpes centra darbinieki, kuri solījuši vīrieti nogādāt mājās.