Kurzemes Vārds

01:39 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ienākumi

Ulda Seska paralēlā dzīve caur naudas prizmu
Nora Driķe

Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks pērn darbā pašvaldībā nopelnījis mazāk nekā 2008. gadā un arī nedaudz mazāk nekā 2007. gadā, rāda viņa amatpersonas deklarācija par 2009. gadu.

Mīnus 13 procentu

U. Seska pienākumu saraksts aizvien ir garš. Viņš pats uzsver, ka lielākoties tie ir formāli vai sabiedriski pienākumi, kas ienākumus nedod. "Man amati ir tikai divi – domes priekšsēdētājs un Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas valdes priekšsēdētājs, no daudziem es labprāt tiktu vaļā," teic U. Sesks. Tomēr nevar aizmirst, ka viņš ir arī Liepājas partijas valdes priekšsēdētājs, kapitāldaļu turētājs pašvaldības SIA "Liepājas Reģionālā slimnīca" un SIA "Liepājas Olimpiskais centrs" (abi ir atalgoti amati), domē vada Budžeta komisiju un Civilās aizsardzības komisiju.

Tomēr viņam pērn pienākumu saraksts nedaudz arī sarucis. Viņš vairs nav sabiedriskās organizācijas "Liepājas attīstības fonds" biedrs un skaidro, ka fondu bija dibinājusi pašvaldība, lai piesaistītu pilsētai privātas investīcijas, bet faktiski fonds nesāka darboties. U. Sesks pats ir atlūdzies no ERAF vadības uzraudzības komitejas locekļa amata, kurā viņu bez saskaņošanas bija iecēlusi valdība.

Darbā Liepājas domē U. Sesks pērn, ieskaitot priekšsēdētāja, deputāta, komisijas locekļa, kapitāldaļu turētāja algas, veselības apdrošināšanu un 25 latu dāvanu karti, nopelnījis 34,3 tūkstošus latu. Tas ir apmēram par 5000 latiem jeb par 13 procentiem mazāk nekā 2008. gadā un arī nedaudz mazāk nekā 2007. gadā.

Par darbu Liepājas SEZ valdes priekšsēdētāja amatā U. Sesks 2009. gadā saņēmis 11550 latu. Arī tas ir par apmēram 13 procentiem mazāk nekā 2008. gadā, bet mazliet vairāk nekā 2007. gadā.

Savukārt no depozīta procentiem Hipotēku un zemes bankā pilsētas galva nopelnījis apmēram 5100 eiro un 6 latus.

Mazāk uzkrājumu

U. Sesks pats uzsver, ka uzkrājumu viņam ir mazāk nekā agrāk. Skaidrā naudā – 24 000 latu, 36 000 eiro un 15 000 dolāru. Gadu iepriekš uzrādīti 35 100 latu, 39 500 eiro un 15 000 dolāru. Priekšsēdētājs naudu glabā arī bankās – kopā apmēram 7400 latu (gadu iepriekš – 13 700 latu) un 164 tūkstošus eiro (gadu iepriekš – 211 tūkstoši eiro).

Uz jautājumu, kādēļ tiek glabāti lieli skaidras naudas uzkrājumi, U. Sesks atbild, ka uzņēmums SIA "Kalnmuižas viesnīca", kurā viņš ir līdzīpašnieks, pilnveidojas, tajā arī pašlaik attīstībā ir divi projekti, un laiku pa laikam uzņēmumam ātri vajadzīga nauda, kuru no depozīta uzreiz nevar dabūt. No sarunas ar U. Sesku saprotams, ka viņš pērn arī aizdevis šim uzņēmumam. Pēc deklarācijas pavisam pērn aizdevis 44 tūkstošus latu un 30 tūkstošus eiro, nenorādot, kam. Gadu iepriekš uzņēmumam aizdoti 160 tūkstoši latu. "Gribu iemūžināt piena muzejā tēva un vectēva gaitas piena rūpniecībā," sacīja U. Sesks, piebilstot, ka uzkrājumi viņam ir vēl no tiem laikiem, kad pārdevis māju Bāriņu ielā un uzņēmuma "SD Autocentrs" daļas. "To es darīju, lai izvairītos no interešu konflikta un nebūtu kā dažam labam deputātam, kuram ik pa laikam jāatturas no balsošanas," komentē U. Sesks.

U. Seskam pieder daļas vēl vienā uzņēmumā – SIA "Elkauto". Par to pilsētas galva pastāstīja, ka šī firma bija izveidota paralēli "SD Autocentram", lai nodarbotos ar namīpašuma apsaimniekošanu un sabiedrisko ēdināšanu, bet faktiski jau "kādu brīdi nedarbojas un, visticamāk, tiks likvidēta".

Pērn U. Sesks 11 100 latu ziedojis Liepājas partijai. Pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja mājaslapas informācijas, viņa vadītā partija no domes priekšsēdētāja saņēmusi teju pusi visu ziedojumu – pavisam partija pērn ziedojumos saņēmusi 22 360 latu. "Esmu ziedojis arī labdarībai, bet to es negribu komentēt."

U. Seska ienākumi Liepājas domē latos

2009. 34 315
2008. 39 518
2007. 34 442