Kurzemes Vārds

16:40 Ceturtdiena, 24. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ronēns mūsu pludmalē

Kristīne Pastore

Vakarrīt pludmalē pastaigu cienītājus sagaidīja ciemiņš – ronēns. Lai gan augumā paprāvs, tas tomēr bija mazulis, jo dzīvnieciņam vēl nebija nogājis baltais apmatojums. Par atradumu "Kurzemes Vārdam" paziņoja kāda liepājniece.

"Lūdzu, palīdziet sazināties ar kādu atbildīgu un zinošu personu, kas pateiktu, ko darīt," sacīja sieviete. Viņa mēģinājusi iedzīt ronēnu atpakaļ jūrā, bet tas nav gribējis doties ūdenī. Veterinārārsts Dzintars Tīds sacīja: "Visticamāk, tā arī varētu būt. Iespējams, ronēns ir piekusis un vēlas atpūsties. Ja dzīvniekam nav nekādu savainojumu, tam nav nepieciešama cilvēku palīdzība. Tā dabā notiek – aptuveni mēneša vecumā lielie roņi savus bērnus atstāj, un tālāk tiem pašiem jāiemācās ķert zivis un izdzīvot. Tāpēc labākais, ko cilvēki var viņa labā darīt – likt to mierā."

To, ka krastā izpeldējušo mazo ronēnu nevajag aiztikt, apstiprinājuši arī Kalvenes zoodārza speciālisti, kad ar viņiem sazinājusies Liepājas domes Vides un veselības daļas speciāliste Dace Liepniece, kura pati devās uz pludmali apskatīt, vai ronēnam nav ievainojumu. "Viņš bija ņiprs un šņāca uz katru pienācēju," sacīja D.Liepniece. "Bet varēja redzēt, ka arī noguris un grib izgulēties." Tā kā ronēnu nav paredzēts notvert un kaut kur pārvietot vai ievietot, viņa lūdza cilvēkus, kas savā ceļā sastaps ronēnu, to neaiztikt. Bet jo īpaši sargāt, lai tam nenodara pāri suņi, kurus saimnieki, lai arī pludmalē ar tiem pastaigāties aizliegts, tomēr tur ved. "Kalvenes zoodārza darbinieki smējās, lai drošības dēļ pieliekam ronēnam klāt divus policistus, bet to mēs nedarīsim, cerot, ka cilvēki tam pāri nenodarīs," sacīja D.Liepniece.