Kurzemes Vārds

18:36 Sestdiena, 31. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ienākumi

Krīzē saņem dividendes, aizdod naudu
Nora Driķe

Lai gan politiski pretējās pozīcijās, deklarācijās viņiem ir vairākas līdzīgas iezīmes: raksturīgi skaidras naudas uzkrājumi, pasaules finanšu krīzes gadā – lielas dividendes un lieli aizdevumi. Viņi ir Liepājas domes deputāti tēvzemietis Ivars Kesenfelds un "Saskaņas centra" pārstāvis Valērijs Kravcovs.

Piesargās no bankām

"Godīgi sakot, es mazliet piesargos no bankām," atzīst deputāts Valērijs Kravcovs, kurš "Kurzemes Vārdam" atbild, atrazdamies Indijā. Viņš deklarējis skaidras naudas uzkrājumus 50 tūkstošus eiro un 25 tūkstošus latos, turpretī trijās bankās tiek glabāti eiro, mārciņas un lati, pārrēķinot kopā apmēram 6000 latu. Deputāts gan steidz piebilst, ka "tas nenozīmē, ka naudu glabāju mājās".

Liepājas Krievu kopienas priekšsēdētājs V. Kravcovs ir valdes loceklis uzņēmumos, kuri pašam daļēji pieder – SIA "Komandors Pluss", "Tonus Elast" un "NS Impekss". Bet Liepājas domē opozīcijas pārstāvim amatu maz, pats norādījis tikai līdzdalību Sociālo lietu komisijā. Pilsētas domē viņš pērn saņēmis deputāta algu 2997 latus.

Bet savu ieņēmumu lauvas tiesu nopelnījis uzņēmumā "Tonus Elast", kur deputātam pieder 275 daļas un viņš ieņem valdes locekļa amatu. Šajā firmā saņemti nepilni 7000 latu algas un apmēram 406 tūkstoši latu dividendes. Arī SIA "Komandors Pluss", kurā V. Kravcovam pieder 50 daļas un par kuru viņš pērnruden izteicās, ka tā darbību pārtraukusi, viņš saņēmis algu 1105 latus. Savukārt par firmu "NS Impekss" viņš pats "Kurzemes Vārdam" sacījis, ka šis uzņēmums darbību nav sācis.

Vēl deputāts guvis ienākumus no dzīvojamo telpu īres Rīgā – 1400 latu. Rīgā viņam pieder dzīvoklis un nedzīvojamā telpa, bet citi īpašumi ir māja un zeme Liepājā, māja Nīcas novadā, zeme un ēkas Grobiņas novadā un 2008. gada vieglais auto "Toyota Land Cruiser".

Deputātam ir parādsaistības – 436 tūkstoši eiro – jau agrāk viņš skaidrojis, ka pāris mēnešu pirms vēlēšanām nopircis māju kredītā Nīcas pagastā. Bet daudz lielāks nekā kredītņēmējs V. Kravcovs pērn bijis aizdevējs: viņš kādam aizdevis 574 tūkstošus latu un 15 tūkstošus eiro. Šādus aizdevumus viņš nebija uzrādījis deklarācijā, stājoties amatā 1. jūlijā. "Man grūti to tagad paskaidrot, jo esmu Indijā," teica V. Kravcovs.

Aizdod savām firmām

"Ar skaidru naudu dažkārt ir ērtāk – kādreiz pērku kādu gleznu, tad mākslinieki grib, lai viņiem samaksā "uz sitienu"," tā skaidras naudas glabāšanu komentē deputāts un nekustamā īpašuma tirdzniecības nozares uzņēmējs Ivars Kesenfelds, bez tam viņš uzskata, ka "tās summas nav tik lielas" – pēc deklarācijas tie ir 3000 latu un 52,6 tūkstoši eiro.

I. Kesenfelds ir valdes loceklis SIA "KMF" un SIA "MIG Holdings", būvdarbu vadītājs SIA "Remonts K", kura pašlaik ir maksātnespējas procesā. Un Liepājas domes deputāts, par ko saņēmis algu 2913 latu. Privātā biznesā viņš algā nopelnījis 5010 latu. Toties 2,03 miljonus latu ienesušas dividendes no Kesenfeldu ģimenes uzņēmuma SIA "MIG Holdings", un 120 tūkstošu latu – īpašuma pārdošanas SIA "MIG Holdings", 120 latu – īpašuma pārdošanas – SIA "Galerija Māja".

I. Kesenfeldam ir parādsaistības – kopā 163 tūkstoši latu. Turpretī pats viņš izsniedzis vairākus aizdevumus – kopā vairāk nekā 820 tūkstošus latu un gandrīz 90 tūkstošus eiro. "Galvenokārt aizdots ar mani saistītai firmai "MIG Holdings" un ar to saistītiem uzņēmumiem," īsi paskaidroja I. Kesenfelds. Deklarācijā viņš piebildis, ka par vairākiem pārdotiem īpašumiem pērn nav saņēmis samaksu.