Kurzemes Vārds

14:32 Trešdiena, 8. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 13.aprīlī

1920.

Pirms dažām nedēļām savu darbību Liepājā uzsācis Amerikas Sarkanais Krusts. Tas jau paguvis apgādāt ar apaviem un apģērbu vairākus tūkstošus trūkumcietēju un ubagu. Sarkanā Krusta kantoris atrodas Vakzāles ielā, bet četras noliktavas ir piepildītas ar divu tvaikoņu atvesto palīdzības kravu Latvijai.

1930.

No Embūtes pagasta Liepājā iebrauc Made P. kopā ar savu civilvīru. Abi gājuši meža darbos un labi pelnījuši, bet naudu krājuši katrs atsevišķi. Pilsētā pāris sācis uzdzīvot kādā krogā pie Siena tirgus. Vīrs turējies skaidrā ilgāk, bet sieva ātri noreibusi. Beidzot krodzinieks abus izraidījis ārā. Made P. pakrīt uz ielas un nespēj piecelties. Kārtībnieks aizņemas no kāda ekspreša ratiņus, ieceļ tajos sievieti un aizstumj uz prefektūru izgulēt dzērumu. Viņus pavada daudz ziņkārīgo un zēni, skaļi saukdami: "Urā, urā!"

1940.

Šajā pavasarī Liepājā novēroti daudzi saslimšanas gadījumi ar plaušu karsoni, kas izpaužas īpaši asā formā. Ir bieži nāves gadījumi. Ievērojamos apmēros izplatījies arī šarlaks. Laikā no 1. līdz 8. aprīlim konstatēti 15 jauni saslimšanas gadījumi bez jau iepriekšējiem 62. Ar cūciņām šajā laikā saslimuši 24 cilvēki, ar to pavisam slimo 33 personas. Gripa gājusi mazumā, un slimnieku skaits ir 80. Šarlaka dēļ atsevišķās skolās slēgtas dažas klases. Pēdējās dienās uz nedēļu slēgta arī viena Liepājas Valsts tehnikuma klase. Pilsētā novērota jauna kakla slimība – stipras sāpes rīklē, bet bez aizsmakuma. Pastāv aizdomas, ka šī nepazīstamā infekcija ievazāta no ārzemēm.

1950.

Liepājas Tramvaja pārvaldes brigāde brigadiera Šmita vadībā uzsākusi būvdarbus 3.tramvaja līnijā Sarkanarmijas ielā. Daļa strādnieku labo sliežu ceļu. Viņi vecās sliedes nomainīs ar jaunām 700 metru garumā. Šajā līnijā uzsākta arī jaunas tramvaja pārmijas būve. Agrāk tramvaji mainījās ik pēc 11 minūtēm, bet pēc pārmijas izbūves mainīsies ik pēc 7 minūtēm. Līnijas galapunktā izveido apbraucamu "cilpu", lai tramvaja vagons līdz pat galam varētu braukt ar piekabi.