Kurzemes Vārds

17:36 Ceturtdiena, 9. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vakar Liepājā

Tramvajtilts un kaķuvīrs
Daiga Lutere

Pulkstenis rādīja devīto stundu, kad no Jaunliepājas puses devos pāri Tramvajtilta gājēju pārejai. Uz tilta viegli izliektās muguras abos virzienos automašīnu ka biezs. Tilti Liepājā tikai divi, un abi uz saviem pleciem ik dienu cītīgi tur dažāda izmēra spēkratus, sākot no tramvajiem, autobusiem un kravas automašīnām, līdz motobraucējiem un riteņbraucējiem. Kanālam vienā pusē Vecliepāja, otrā Jaunliepāja. Pilsēta – viena.

Braucošo automašīnu troksni uz tilta pārliecinoši pārspēja kaiju bara ķērcieni. Šie putni sev raksturīgajā mērķtiecībā un skaļumā lidinājās Jaunliepājas krastmalas pusē. Viena no lidonēm, notupusies uz tilta un savas badīgās ačteles nikni zibinādama, lūkojās uz manu pusi. Pielaidusi mani rokas stiepiena attālumā, žiglais putns pacēlās gaisā, pievienojoties baram. Ja jau kaijas tik ieinteresēti virpuļo virs krasta, tur jābūt kaut kam interesantam! Kāds vecs vīrs apstājies vietā, kur siltumtrases resnā caurule ieiet pazemē. Stāvu un vēroju, kā viņš ik pa brīdim kaut ko izvelk no savas somas un pa mazam gabaliņam pamet diviem kaķiem, kuri grozās pie ieejas – betona konstrukcijas. Pie tās nolikta tīri izmazgāta margarīna kastīte, kas pielieta ar dzidru ūdeni. No labvēļa krājumiem tiek ne tikai kaķiem, bet arī vārnai, kura no barotāja gan turas pa gabalu, bet uztver katru nomesto kumosiņu.

Pamanījis, ka viņu no tilta vēroju, vīrietis paskatījās uz augšu. Viņa acis bija gaiši zilas un skatiens labvēlīga miera pilns. Viņš sāka runāt. Pa tiltu braucošo automašīnu troksnis bija tik spēcīgs, ka tikko sadzirdēju viņa sacīto. Vai es negribot sev paņemt pelēko runcīti? Kaķīši šeit dzīvojot vairāki. Viņš nākot tos barot katru dienu. Dzīvnieki jūtoties labi un pa resno siltumtrases cauruli staigājot pat zem tilta. Parasti viņi patveroties pazemē. Reiz vienu izglābis. Tam galva esot iesprūdusi kādas automašīnas riteņa diskā. Šķiet, ka runātājam būtu ko stāstīt vēl un vēl. Tilts man aiz muguras nekurnot nes savu nastu. No jūras puses uzpūš svaiga gaisa plūsma, uz tilta sakoncentrēto automašīnu izplūdes gāzes aizvējojot ezera virzienā.