Kurzemes Vārds

14:43 Trešdiena, 8. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Fonteina klubs nodedzināts ļaunprātīgi. Degšana īpašumos turpinās
Viktors Ulberts,
Pauls Kaufmanis

Pēc ilgas gaidīšanas beidzot saņemts ekspertu slēdziens par ugunsgrēku klubā "Fontaine Palace". Un tas apliecina, ka kluba degšanas iemesls ir ļaunprātība, informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.

Jau rakstīts, ka ugunsgrēks populārajā klubā "Fontaine Palace" izcēlās agrā 30. decembra rītā. Klubs nodega, un tas vairs nebija lietojams. Aākotnēji izskanēja dažādas versijas par ugunsgrēka iemesliem, un kluba īpašnieks Stēns Lorenss jau paguva paziņot puspasaulei, ka tā ir bijusi atriebība par viņa opozicionāro nostāju vietējās varas gaiteņos.

Bija tā atriebība vai kas cits, taču eksperti tagad ir oficiāli atzinuši, ka ugunsgrēka izcelšanās iemesls bijusi mākslīgi radīta degšana pagrabstāvā. J. Knīse norāda, ka, pamatojoties uz šo atzinumu, izmeklēšana turpinās pēc Krimināllikuma 185.panta 2.daļas – par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu vai citādā vispārbīstamā veidā.

Vakar redakcijai kļuva zināms, ka naktī uz pirmdienu kāds atkal mēģinājis aizdedzināt Stēna Lorensa viesnīcas ēku. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse apstiprināja, ka saņemts izsaukums uz Stūrmaņu ielu 6, kur degusi mājas siena 0,5 kvadrātmetru platībā. Par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 18. nodaļas – par noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu.

"Fontaine Entertainment" pārstāvis Jānis Enkūzens pastāstīja, ka pie viesnīcas "Fontaine Hotel" mazās ēkas, kurā atrodas arī daži viesu numuriņi, kāds, visticamāk, garāmejot koka sienai uzlējis degšķidrumu un pielaidis uguni. Par laimi, turpat netālu gadījies arī kāds viesnīcas darbinieks un lielāka nelaime ātri novērsta. Ēkas īpašnieks S. Lorenss norādīja, ka tagad arī šis negadījums jāizmeklē policijai, taču viņš nešauboties, ka kāds tīšām mēģinājis viesnīcu aizdedzināt, jo visapkārt smirdējis pēc degvielas.


Siro pa pagalmiem un garāžām

Piektdienas rītā konstatēts, ka Aizputē, Austrumu ielas pagalmā, no automašīnas "VW Transporter" nozagts akumulatorus "Bosch", no degvielas tvertnes nolieti pieci litri dīzeļdegvielas, bet no salona nozagta kaste ar dažādām atslēgām.

Tajā pašā dienā Lažas pagastā kādās lauku mājās uzlauzta garāža un nozagti četri zāles pļāvēji, televizors, dažādi elektroinstrumenti un citas saimniecības preces.

Svētdien konstatēts, ka Medzes pagasta Šķēdē atlauztas durvis vasarnīcai un pirtij un nozagti elektriskais zāģis, sūknis, durvis, 20 metri vadu, zāles pļāvējs, eļļas sildītājs, piepūšamais baseins un dažādi virtuves trauki. Kopējais materiālais zaudējums ir apmēram 355 lati.


Atskurbtuvē ar zālīti

Sestdienas rītā Pašvaldības policijas darbinieki pārbaudījuši 1986.gadā dzimušu vīrieti, kas bija aizturēts un nogādāts atskurbtuvē. Izrādījies, ka tas nēsā līdzi iepakojumu ar zaļganbrūnas krāsas augu valsts saturu. Paciņā, visticamāk, bija marihuāna, ko dēvē arī vienkārši par zālīti. Vīrietim var iznākt lielas nepatikšanas, jo uzsākts kriminālprocess.


Aizvelk vecu golfu

Sestdien no Kuršu ielas Grobiņas pagasta Dubeņos pazudusi dzeltenas krāsas automašīna "VW Golf". To kāds aizvilcis prom, jo 21 gadu vecais auto nav bijis braukšanas kārtībā. Saimnieks zaudējumus lēš 200 latu apmērā.


Mirst no atdzišanas

Sestdien no Priekules dienas stacionāra saņemta informācija, ka tur miris kāds 1941.gadā dzimis vīrietis. Viņš atrasts guļam Priekulē, Galvenajā ielā. Vīrietim konstatēta vispārēja ķermeņa atdzišana, un drīz pēc ievietošanas stacionārā viņš miris.


Suns sakož bērnu

Svētdien Grobiņas pagasta Cimdeniekos kādam 1969.gadā dzimušam vīrietim piederošs suns sakodis kājā un rokā 9 gadus vecu meitenīti. Cietusī nogādāta Reģionālajā slimnīcā, savukārt par saimnieka atbildību vēl tiek lemts.


Pusaudze piedzeras

Svētdienas vakarā policisti no Ploču ielas uz slimnīcu aizveduši 14 gadu vecu meiteni. Viņai konstatēta stipra alkohola intoksikācija.


Dzērumā nejūt distanci

Svētdienas vakarā 45 gadus vecais A. pa Raiņa ielu stūrējis automašīnu "Ford Sierra". Krustojumā ar Rīgas ielu viņš nebija ievērojis pietiekamu distanci, tādēļ ietriecies aizmugurē automašīnai "Škoda", kas pie krustojuma apstājusies, lai izdarītu kreiso pagriezienu. Izrādījies, ka forda vadītājam distanci noteikt traucējis alkohola reibums.

Nāve atskurbtuvē
Viktors Ulberts

Sestdienas naktī Pašvaldības policijas īslaicīgās aizturēšanas telpā miris 1962.gadā dzimis vīrietis. Viņa organisms, visticamāk, vairs nav izturējis lielo alkohola devu, ko šis vīrs regulāri pumpējis sev iekšā.

Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka vīrietis atskurbtuvē nogādāts no Rīgas ielas 54. Cilvēki pazvanīja un informēja, ka uz ielas guļot cilvēks. Policisti šo vīrieti jau samērā labi pazina. Viņš bijis bezpajutmnieks – klaidonis un viens no pastāvīgiem atskurbtuves klientiem.

Arī šajā reizē vīrietis nogādāts siltajā telpā un nolikts guļam uz sāniem. Taču pēc kāda laika, kad guļošais pārbaudīts, izrādījies, ka viņš jau ir miris. Īsto nāves cēloni noteiks Tiesu medicīnas ekspertīzes speciālisti, taču I.Mikute pieļauj, ka vīrieša organisms gluži vienkārši vairs nav izturējis alkohola un, visticamāk, arī alkohola surogātu daudzumu, ko aizgājējs šajā saulē mēdzis lietot lielos daudzumos.


Šonedēļ skata sagrautā Karostas tilta lietu
Kristīne Pastore

Vakar pēc gandrīz gadu ilga pārtraukuma Kurzemes Apgabaltiesā turpināja izskatīt civillietu par sagrauto Karostas tiltu. Lai gan pērn 28.augustā ar vērienīgu svētku programmu pār atjaunoto tiltu atsāka gan autotransporta, gan gājēju kustību, tiesvedība par 4,2 miljonu latu piedziņu no šī negadījuma vaininiekiem turpinās.

Šajā lietā prasītājs par zaudējumu piedziņu ir Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvalde un apdrošināšanas sabiedrība "Ingosstrakh", bet atbildētājs – "Clan Marine LTD", kas ir toreizējais kuģa "Anna" īpašnieks. Šis kuģis 2006.gada 12.jūlijā, dodoties prom no Liepājas, ietriecās Karostas tilta ziemeļu balstā, to noārdot. Iepriekšējo tiesas sēdi pagājušā gada jūlijā atlika, lai pēc prasītāja lūguma uzaicinātu Ukrainā reģistrēto SIA "CP 3", kas ir tagadējais kuģa "Anna" īpašnieks. Diemžēl šīs puses pārstāvis nebija uz tiesas sēdi ieradies, lai gan dokumenti rādīja, ka uzaicinājums ir saņemts.

Šīs lietas izskatīšana paredzēta visu nedēļu, taču jau vakar izsludināja pārtraukumu līdz trešdienai. To lūdza "Clan Marine LTD" pārstāve Ināra Plankovska pēc tam, kad viena no prasītāja pārstāvēm advokāte Faila Abasova lūdza lietas materiāliem pievienot dokumentus par tilta atjaunošanas izmaksām. Atbildētāja vēlējās ar šiem skaitļiem kārtīgi iepazīties un tos izanalizēt. SEZ šajā lietā pārstāv divi advokāti – otrs ir Ainars Kreics.

Atgādinām, ka sākotnējā prasība, iesākot šo lietu, bija 1,8 miljoni latu, taču SEZ to palielināja līdz 4,2 miljoniem. "Tas ir saistīts ar tilta atjaunošanas patiesajām izmaksām," sarunā ar "Kurzemes Vārdu" skaidroja SEZ likumīgie pārstāvji. "Sākotnējā summa bija tikai aplēses."


Matīss Anuzis ignorē tiesas sēdi

Vakar Liepājas tiesā vajadzēja izskatīt administratīvo pārkāpumu lietu, kurā par atrašanos sabiedriskā vietā reibuma stāvoklī atkārtoti gada laikā apsūdzēts grupas "Habemus" dziesmu autors un solists, Liepājas teātra skatuves meistars Matīss Anuzis. Diemžēl lietas izskatīšanu nācās atlikt, jo apsūdzētais uz tiesas sēdi neieradās.

M. Anuzis pie administratīvās atbildības saukts pēc tam, kad šā gada 16. martā Jūras ielā aizturēts reibumā. Aizturētais paskaidrojis, ka viņš ciemos iztukšojis pusotru pudeli sarkanvīna un devies mājās.

Šī nav pirmā reize, kad M. Anuzi sauc pie administratīvās atbildības par līdzīgiem nodarījumiem. 2005. gadā viņš sodīts divas reizes: vienreiz izteikts brīdinājums, otro reizi uzlikts 5 latu naudassods. 2006. gadā viņam par šādiem pašiem nodarījumiem nācies samaksāt 25 latu sodu, savukārt pērn atkal vienreiz izteikts brīdinājums, bet otro reizi piespriests maksāt 25 latu naudassodu.

Vakar paredzēto tiesas sēdi pārcēla uz 22. aprīli. Ja apsūdzētais neieradīsies arī uz to, lietu izskatīs, viņam klāt neesot. Pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa, par atrašanos sabiedriskā vietā reibuma stāvoklī, ja tas noticis atkārtoti gada laikā, soda ar naudassodu no divdesmit pieciem līdz divsimt piecdesmit latiem vai piemēro administratīvo arestu uz laiku no trim līdz piecpadsmit diennaktīm.