19:46 Piektdiena, 24. janvāris

Bronzas jautājums var izšķirties jau nākamajā spēlē
Edgars Džiguns

Sporta kluba "Liepājas metalurgs" basketbolistes vakar aizvadīja trešo maču Latvijas Sieviešu basketbola līgas bronzas sērijā. Šajā spēlē, kas notika Rīgā, liepājnieces piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 48:66, tādējādi sērijā līdz trim uzvarām nonākot visai kritiskā situācijā – 1-2.

"Liepājas metalurga" galvenā trenere Līvija Alpe-Lūka pēc mača pastāstīja, ka būtībā spēle tika zaudēta trešajā ceturtdaļā, turklāt dažu minūšu laikā, kad laukuma saimniecēm padevās vairāki veiksmīgi uzbrukumi pēc kārtas, savukārt liepājnieces neprata izmantot savas izdevības – ne izpildot brīvus metienus no spēles, ne stājoties uz soda metienu līnijas.

Jāatzīmē, ka pēc pirmā puslaika ar rezultātu 28:25 vadībā vēl bija "Liepājas metalurgs", taču trešo ceturtdaļu liepājnieces zaudēja ar 8:25.

Arī šoreiz rezultatīvākā "Liepājas metalurga" sastāvā bija Sabīne Niedola, kura atzīmējās ar 23 punktiem.

Nākamais mačs, kurš var kļūt par pēdējo, notiks Liepājā piektdien pulksten 17.30.

Tikmēr latviski basketbolisks rock n roll turpinās saistībā ar sporta kluba "Cēsis" komandu, no kuras, kā zināms, nesen tika izsvītrots komandas galvenais treneris Ainārs Zvirgzdiņš. Jaunākie notikumi šajā negaidītajā trillerī tādi, ka par komandas galveno treneri līdz sezonas beigām kļuvis Varis Krūmiņš, kurš vēl pavisam nesen bija Latvijas Basketbola līgas kluba "Zemgale" boss uz sportiskā komandtiltiņa. Runājot par komandas spēlētāju sastāvu, jāsecina, ka izmaiņas nav tik plašas un radikālas, kā sākumā varēja domāt. Emocionālo paziņojumu un notikumu sausais atlikums ir tāds, ka, izskatās, vienīgā, kas no komandas aizgājusi, ir ilggadējā Latvijas izlases spēlētāja Ieva Tāre, turklāt paziņojot, ka līdz ar to viņas spēlētājas karjera ir galā.

Lai nu kā, vakar finālsērijas ceturtajā spēlē uzvaru "TTT Rīgas" un "Cēsu" duelī ar rezultātu 66:63 izcīnīja cēsinieces, un tas nozīmē, ka sērijā rezultāts kļuvis 2-2 un LSBL čempionu noskaidrošanai vajadzēs uzspēlēt vēlreiz. Pēdējais mačs notiks Rīgā.

Līvija Alpe-Lūka, SK "Liepājas metalurga" galvenā trenere:

– Man ļoti nepatika divas lietas – tas, ka mēs nemācējām spēlēt, kad Sabīni (Niedolu – aut.) sāka segt trīs spēlētājas, un tas, ka precīzi neatbloķējām pretinieces pēc metieniem. Arī kopumā aizsardzībā brīžiem meitenes spēlēja ar gariem zobiem. Radās tāda sajūta, ka meitenes nenotic pašas sev. Taču nekas jau vēl nav noticis, tagad ir jāizdara pareizie secinājumi un jāsagatavojas piektdienas spēlei. Jāizdomā, jāatrod veids, kā pareizi izmantot situāciju, ja pret Sabīni atkal spēlēs vairākas spēlētājas reizē. Viņai ir jāprot atdot piespēli, savukārt pārējām meitenēm ir jāgūst punkti.

Pirmajā spēlē zaudējums somiem

Latvijas U-18 hokeja izlase pasaules čempionāta elites divīzijas B apakšgrupas pirmajā spēlē vakar Minskā ar 2:7 (1:2, 1:4, 0:1) piekāpās Somijas izlasei. Zaudētāju rindās vieni vārti SK "Liepājas metalurgs" spēlētāja Māra Diļevkas rēķinā.

Čempionāta pirmā spēle izcēlās ar abu komandu spēlētāju daudziem noraidījumiem (abas komandas kopā nopelnīja 50 soda minūtes, 20 no tām Latvijas izlase), un sešiem nevienādos sastāvos gūtiem vārtiem. Mača septītajā minūtē somi izvirzījās vadībā, 14. minūtē Ņikita Koļesņikovs, realizējot divu somu noraidījumu, panāca izlīdzinājumu 1:1, tomēr jau pēc nepilnām divām minūtēm skandināvi atguva vadību.

Otrajā periodā Latvijas izlase sešas reizes nokļuva mazākumā, un mūsējo sāncenši trīs skaitliskos vairākumus izmantoja, tiesa, vienus vārtus mazākumā Latvijas labā guva "Liepājas metalurga" dublieru komandā spēlējošais Māris Diļevka, kuram rezultatīvi asistēja viņa kluba biedrs Artūrs Kuzmenkovs.

A apakšgrupas pirmajā spēlē Kanāda ar 1:3 (0:2, 1:0, 0:1) zaudēja Šveicei. Šodien pulksten 15.30 Latvija spēlēs pret Krieviju.

Labākie pirmajā posmā
Andris Sudmalis

Mototrasē "Zelta zirgs" Ķegumā aizvadīta Baltijas Izaicinājuma kausa izcīņas pirmais posms, kurā četrās klasēs piedalījās 144 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Krievijas. Divās klasēs uzvaru izcīnīja mūspuses braucēji Lauris Freibergs un Pauls Jonass.

Apvienotajā MX1 un MX3 klasē ar grobiņnieku Lauri Freibergu vissīkstāk konkurēja jaunais igauņu talants Lauri Lehtla, kurš uzvarēja pirmajā no trim braucieniem, bet Freibergs pirmajā braucienā piekāpās vēl vienam Igaunijas motosportistam Prītam Rātsepam un ierindojās trešajā pozīcijā. Abos pārējos braucienos pirmais finiša līniju sasniedza grobiņnieks un kopvērtējumā Lehtlu apsteidza par vienu punktu – Freibergam 70, Igaunijas Laurim – 69.

85 kubikcentimetru klases kvalifikācijā pirmās trīs vietas ieņēma Igaunijas braucēji, tomēr pamatsacensībās visos trīs braucienos ātrākais bija Kalvenes sportists Pauls Jonass, kurš šās klases kopvērtējumā otrās vietas ieguvēju Kārlis Sabuli apsteidza gana pārliecinoši.

MX2 klasē kopvērtējumā uzvarēja Toms Macuks, bet ārzemnieki par vienīgo panākumu varēja līksmot 65 kubikcentimetru klasē, kurā labākais izrādījās Tamurs Talviku no Igaunijas, kurš aiz sevis atstāja divus Somijas braucējus Kimu Savasti un Karlu Robertu Reiniki.

Jau šās nedēļas nogalē startēs sacensību "Superkauss" otrā sezona. Pirmais posms sestdien, 17. aprīlī, pulksten 12 sāksies Ventspils puses Zirās.