Kurzemes Vārds

00:57 Sestdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Dabas parkā izdzīvo stiprākais

Dana France

Papes Dabas parka savvaļas zirgiem un taurgovīm martā un aprīlī ir piedzimuši mazuļi. Bijis arī dabiskais atbirums. Ziemas laikā ir pazuduši četri bullēni un nobeidzies viens kumeliņš.

Beigtais zirgu mazulis ir bijis visspēcīgākais, stāsta zirgu uzraudze Velta Kūpele. Viņa atceras, ka jaunais kumeļš vairs neesot staigājis kopā ar savu mammu un līdis cīnīties ar lielākajiem. Pēc kāda laika tas atrasts sakosts guļam. Uzraudze pieļauj, ka kumeļu nodzenājuši klaiņojošie suņi.

Pašlaik parkā dzīvo 84 tauri, 80 savvaļas zirgu, divi jaundzimušie kumeļi un seši teliņi. Drīzumā taurgovīm vēl gaidāmi vismaz desmit mazuļi. Tagad zirgu uzraudzes uzdevums – izdomāt vienam no zirgiem vārdu, kas sāktos ar burtu K, jo ķēves vārds ir Kinra.

Zālēdājiem pieejama aptuveni 200 hektāru liela platība, kur uzturēties. Pašlaik tie maina ziemas kažoku. Ierasts, ka zirgi ir peļu pelēkā krāsā, savukārt jaundzimušie ir ar sviesta dzeltenu kažoku.

Dienā, kad "Kurzemes Vārds" viesojās Papē, zirgi sparīgi mielojās ar jauno zālīti. Kumeļi nesmādē arī ceļmalā augošos kārklus, kuru miza satur aspirīnu, zina V.Kūpele. Parka viesiem tagad esot arī iespēja piekļūt Papes ezeram, jo niedru biežņu, kas to traucēja, vietām noēdušas govis. Zirgi to paveikt nav spējuši, jo nelabprāt brienot tik dziļos brikšņos.

Šoziem dzīvniekus nācies piebarot ar sienu, taču tiem esot svarīgi kustēties, ne tikai ēst un gulēt vien – tā var arī nosalt. Tagad tie vēsās pavasara naktis pārlaižot kopā kādā ieplakā.