Kurzemes Vārds

00:46 Sestdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Kūla deg plašos apmēros
Viktors Ulberts

Katru diennakti vismaz pieci kūlas ugunsgrēki – tik bēdīga ir statistika par pērnās zāles dedzināšanas tieksmes izraisītajām nelaimēm Liepājā un tuvākajos novados. Un vismaz pagaidām nav pazīmju, ka šī dedzināšana ietu mazumā.

Brīvdienās Liepājā kūla dega astoņās vietās. Vērienīgākā degšana bija pie Liepājas ezera Pērkones kanālā, kur liesmoja niedres 20 tūkstošu kvadrātmetru platībā.

Pirmdien pilsētā kūlas dega Amatas ielā 45, kā arī Grīzupes ielā 1, kur uguns izpletās iespaidīgos apmēros un nopostīja 10 tūkstošus kvadrātmetru teritorijas. Vēl trakāka aina pirmdien bija vērojama Nīcas pagastā, kur pie Liepājas – Klaipēdas autoceļa pērnā zāle svila 50tūkstošu kvadrātmetru platībā.

Pašus dedzinātājus izdodas notvert reti. Piemēram, pirmdien, kad Amatas ielas apkārtnē dega niedres, turpat netālu Pašvaldības policijas darbinieki ievērojuši astoņu jauniešu bariņu, un tikai viens no tiem atzinies, ka piedalījies niedru dedzināšanā.

Tāpēc, ka vainīgos notvert ir grūti, acīmredzot dedzinātāji nebaidās no samērā bargā soda par šādu pārkāpumu – no 200 līdz 500 latiem.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas 1.daļas komandieris Romāns Andrijausks "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka kūlas svilināšanas dēļ darba šajā pavasarī esot mazliet vairāk nekā pērn. Tomēr degšanas apjomi vairs nav tik lieli un postoši, kādi tie bija pirms vairākiem gadiem. "Viss atkarīgs no nedēļas dienas un laika apstākļiem. Kūla vairāk deg tieši brīvdienās. Domāju, ka skolas vecuma bērni un jaunieši šādi izklaidējas brīvajā laikā. Savukārt lietus mazina viņu aktivitātes. Piemēram, šorīt mazliet lija, un līdz šim brīdim neviena kūlas ugunsgrēka nav bijis," vakar pēcpusdienā sacīja R.Andrijausks.


Uziet četrus spridzekļus

Grobiņas pagasta mežā aptuveni pusotru kilometru no Dubeņiem atrasti četri sprādzienbīstami priekšmeti, kas mētājās dažādās vietās. Par atradumiem informēti sapieri.


Kautiņi gaišā dienas laikā

Otrdien policija aicināta talkā uz Avotu ielu, kur kāds 20 gadu vecs jaunietis strīda laikā iekaustījis 50 gadu vecu vīrieti. Apmēram tajā pašā laikā Spīdolas ielā pie kāda daudzdzīvokļu nama dzīvokļa durvīm 27 gadus vecs vīrietis uzbrucis un piekāvis par sevi gadu jaunāku sievieti.


Grib griezt un zagt cisternu

Otrdien Dūņu ielā kāda uzņēmuma teritorijā aizturēti četri vīri, kuri gribējuši sagriezt lūžņos un nozagt cementa uzglabāšanai paredzētu cisternu. Pie viņam arī atrasti griešanai nepieciešamie darbarīki.


Jūrmalciemā brauc ar grabažu

Pagājušās nedēļas nogalē policisti Jūrmalciemā apturējuši automašīnu "Moskvič", kurā pie stūres sēdējis 1980.gadā dzimis vīrietis. Viņam nav bijušas autovadītāja tiesības, un arī automašīna no skata likusies nožēlojama. Vecajam moskvičam nav ne numura zīmju, ne izieta tehniskā apskate, arī bagāžas nodalījuma vāks kaut kur pagaisis.