Kurzemes Vārds

01:56 Trešdiena, 27. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vēstis

NLO virs Liepājas?
Viktors Ulberts

"Kas tas tāds?" gan pārsteigts, gan uzjautrināts izsaucās "Kurzemes Vārda" fotogrāfs Egons Zīverts, kad savus ikdienā uzņemtos kadrus ievietoja datorā un grasījās apstrādāt attēlus. Palielināts punktiņš izrādījās uz mata tāds pats, kā ufologu demonstrētie nezināmie lidojošie objekti jeb lidojošie šķīvīši.

Attēlu, kurā fiksēts dīvainais objekts, E.Zīverts fotografējis pirmdien pēcpusdienā, un viņa objektīva mērķis bijis vien panorāma ap ledushalli. Tātad NLO, vienalga, citplanētiešu vai vietējas izcelsmes, atradies virs Karostas vai Šķēdes. Lai arī palielināts šis objekts ir diezgan neskaidrs, redzams, ka tas nav ne putns, ne arī pēc kontūrām saskatāma līdzība ar vispārzināmiem lidmašīnu apveidiem. Objekts tiešām vairāk atgādina lidojošu disku. Arī tehniska kļūme ir izslēgta, jo E.Zīverts pārbaudījis fotoaparāta lēcas – tās ir lieliskā kārtībā bez bojājumiem.

NLO pie Liepājas, izrādās, var novērot samērā bieži. Vismaz reizi pāris gados kāds no tiem tiek pamanīts. Piemēram, 2008.gada jūlijā pie Liepājas ezera pat tika nofilmēts NLO – no E.Tisē ielas mājām varēja redzēt, kā virs mežu galotnēm otrpus ezera bez skaņas virzās dīvains un luminiscējošs objekts.

Nepretendējot uz ažiotāžu, ka notikušā dēļ tagad vajadzētu sasaukt ufologu konsīliju, tomēr var secināt, ka vismaz leģendu dzimšanai par NLO Liepājā zināms pamats tomēr ir.


Katrīnu vēlas redzēt arī Lietuvā
Inita Gūtmane

Starptautiskajā populārās mūzikas izpildītāju konkursfestivālā "Aprīļa pilieni" 2.vietu vecuma grupā no 11 līdz 14 gadiem ieguva liepājniece Katrīna Kabiņecka.

Jaunā dziedātāja sevi ir apliecinājusi daudzos konkursos. Viņa salīdzina, ka "Aprīļa pilieni" atšķīrušies ar to, ka tajā piedalījās ne tikai latviešu talanti, bet arī gados jauni dziedātāji no Lietuvas un Igaunijas. Parasti, piedaloties valsts mēroga konkursos, jau ir priekšstats, kāds katram konkursantam ir līmenis, jo viņi cits citu vairāk vai mazāk ir dzirdējuši dažādās sacensībās. Taču šajā reizē tā nav bijis. Tāpēc Katrīnai bijis interesanti dzirdēt pārējos dalībniekus. "Visi 27 konkursa dalībnieki bija ļoti spēcīgi," izvērtē Katrīna. Viņa nav cerējusi iegūt 2.vietu, jo īpaši tāpēc, ka nejutusies vesela un tikai pēdējā brīdī izdomājusi vispār doties uz konkursu Īslīces kultūras namā.

Reizē ar diplomu, statueti un dažādām gardām veltēm Katrīna saņēmusi arī uzaicinājumu piedalīties laureātu koncertā, kas noticis otrā dienā pēc konkursa un ko tiešraidē translēja "LTV 1", kā arī parādīt sevi jauno izpildītāju konkursā Lietuvā. Ja vien tas nesakritīs ar kādu jau iepriekš paredzētu sarīkojumu vai konkursu, talantīgā liepājniece domā pieņemt šo piedāvājumu.


"Rietumu radio" pārvērtības
Inita Gūtmane

"No "Rietumu radio" ir palicis tikai nosaukums," saka tā programmu direktors Jānis Bumbulis. Liepājnieku veidotajā radio tik tiešām ir notikušas lielas pārmaiņas. Viena no tām – tagad radio mājvieta ir Zivju ielā, iepretim Latvijas 1. rokkafejnīcai.

"Rietumu radio" jaunās komandas vēlmi – lai tas būtu jauns un atvērts sabiedrībai – ir izdevies īstenot: "Šī ir pirmā radiostacija Latvijā, kas ir redzama publiski, un tās komanda ir katram pieejama. Jebkurš var atnākt un par kaut ko apjautāties, izstāstīt, ja kas pazudis vai atrasts, un dalīties savos priekos un bēdās."

Radio programma saturiski veidota tā, lai uzrunātu tieši liepājniekus, lai tā būtu viņiem draudzīga, interesanta, nebūtu par lēnu un nesistu arī pa ausīm. Lai "Rietumu radio", kuru var dzirdēt FM 105,8 MHz viļņos, būtu saistošs visu vecumu liepājniekiem, programmas direktors Jānis Bumbulis pētījis citas radiostacijas Latvijā un Eiropā, paņemot par piemēru pašu labāko no to piedāvājuma.

J. Bumbulis atskatās pagātnē, stāstot, ka "Rietumu radio" ziedu laiki bijuši 2003. un 2004. gadā, kad tā komandu veidojuši cilvēki, kuri daudz komunicē ar ļaudīm un zina to vēlmes, rūpes un vajadzības. Tāpēc arī tagad sapulcināti gados jauni cilvēki, kuri ir sabiedriski aktīvi un kuriem darbošanās radio ir aizraušanās, nevis piespiedu darbs. "Visi "Rietumu radio" strādājošie ir labi cilvēki, kuriem var uzticēties un kuri spēj palīdzēt cits citam," kolēģus paslavē rīta raidījuma vadītājs Ingars Gudermanis.