Kurzemes Vārds

23:38 Pirmdiena, 9. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Rīdzinieces pārsteigumi
Kristīne Pastore

Viņa kopā ar bērniem no Rīgas ieradās ciemos pie draudzenes Liepājā, lai pavadītu nedēļas nogali. Abas ģimenes bija izplānojušas visai plašu atpūtas programmu gan bērniem, gan pieaugušajiem, bet, kā tas nereti gadās, labi iecerētajam pa vidu iznāk arī pa ķibelei.

Pirmais pārsteigums sievietes sagaidīja, izejot no mājas. Viešņas automašīnai bija mīkstais. Ko nu? Jāmeklē palīgi! Riepa nebija vēl pavisam tukša, tāpēc viņas nolēma braukt uz tuvējo autoservisu. Tomēr vienai ienāca prātā doma: drošības dēļ vispirms jāpiezvana meistariem. "Nē, nē, meitenes, labāk nebrauciet, ka tā šmuce neiznāk vēl lielāka," brīdināja meistars un, noskaidrojis adresi, teica: tūlīt mūsu puiši būs klāt!

Nepagāja ne piecpadsmit minūtes, kad bija arī. Ar visu ekipējumu, lai turpat uz vietas visu saremontētu. Apskatījuši riteņa skādi, atzina: pareizi bija, ka nebraucāt! Vaina izrādījās lielāka, nekā domāts, un nekāds remonts uz vietas nesanāca, tāpēc meistari krāva riepu mašīnā, un prom uz servisu. Jau pēc pusstundas tie atgriezās, un auto bija braukšanas kārtībā. Kad meistars nosauca cenu, kas jāmaksā, rīdziniecei no pārsteiguma mute palika vaļā. Tik maz! Vēlāk viņa draudzenei stāstīja, ka Rīgā par to pašu darbu būtu maksājusi vismaz divreiz vairāk un par to, ka piebrauc klāt – vēl būtu jāpiemaksā.

Nākamajā dienā rīdziniecei saplīsa somiņas rāvējslēdzējs. Ko nu? "Es zinu vienu darbnīcu, kur labo somas," sacīja viņas Liepājas draudzene. "Pa ceļam uz parku ieiesim, varbūt var iešūt jaunu." Tā arī izdarīja. Tikai rīdziniece bikli piebilda, ka nākamajā dienā braucot prom – vai meistars tik ātri paspēs? "Ko jūs tagad darīsiet?" viņš jautrā balsī pajautāja. "Iesim ar bērniem uz parku," rīdziniece pastāstīja. "Kādu stundiņu tur būsiet?" interesējās meistars. "Droši vien," rīdziniece sacīja. "Nu, tad atpakaļceļā nāciet savai somiņai pakaļ," noteica meistars. Un rīdziniecei atkal mute palika vaļā – tik ātri!

Tā arī bija. Kad jautrais pulciņš atgriezās no pastaigas, soma bija kārtībā, bet rīdziniecei nākamais pārsteigums. Tik lēti! "Rīgā es par tādu naudu pat rāvējslēdzēju nevarētu nopirkt," viņa atzinās.

Pa to laiku bērni noguruši, bet jāiet tāls gabals. "Izsauksim taksometru!" ierosināja viešņa. Pēc īsa brīža tas bija klāt, un maksa, ko prasīja par vešanu, atkal pārsteidza rīdzinieci. "Man šķiet, ka būs jāpārceļas dzīvot uz Liepāju!" viņa noteica.