09:52 Ceturtdiena, 12. decembris

Kungiem dominē liepājnieki, dāmām – viešņas
Andris Sudmalis

Otro gadu pēc kārtas Liepājā norisinājās atjaunotās vieglatlētikas sacensības "Liepājas kausi", kurās šogad augstvērtīgāko rezultātu sasniedza Tukumu pārstāvošā Ieva Zunda, kas 400 metru barjerskrējienu veica 57,63 sekundēs.

Līdzīgi kā pērn, arī šogad uz starta lielākoties devās Liepājas un bijušā Liepājas rajona vieglatlēti, itin kupla delegācija ieradās no Ventspils, bija pārstāvētas arī vairākas citas Latvijas pilsētas, bet sacensības dēvēt par starptautiskām ļāva Klaipēdas sportisti.

Kungu konkurencē dominēja vietējie vieglatlēti, kas uzvarēja sešās no deviņām disciplīnām, arī tradicionāli par prestižākajām dēvētajās – 100 metru sprintā, kā arī stafetē. Savukārt dāmu vērtējumā liepājniecēm bija tieši pretēji panākumi –1. vieta izcīnīta tikai trijās disciplīnās. Arī kausu augstvērtīgākais rezultāts sasniegts tieši sieviešu startos, un to paveica potenciāli spēcīgākā maču dalībniece, labi pazīstamā Latvijas vieglatlēte Ieva Zunda, kura 400 metrus ar barjerām noskrēja 57,63 sekundēs, tādējādi sasniedzot savu šās sezonas labāko rezultātu un izpildot normatīvu dalībai gaidāmajā 2010. gada Eiropas čempionātā Barselonā.

Minimāls zaudējums čempionēm

Latvijas sieviešu futbola čempionāta virslīgas pirmajā spēlē pērn 3. vietu izcīnījušās SK "Liepājas metalurgs" futbolistes ar 3:4 piekāpās čempionvienībai "Skonto-Cerība/41.vsk.".

Sezonu liepājnieces sāka jau aprīlī, kad aizvadīja Baltijas kausa izcīņas piektās sezonas pirmo spēli Šauļos pret FK "Gintra/Universitetas". Latviju šajā turnīrā pārstāv divas vienības, bet trīs komandas ir no Lietuvas. Pirmais mačs pret Lietuvas čempionvienību, kurā spēlē liela daļa mūsu kaimiņvalsts izlases dalībnieču, bija vairāk nekā neveiksmīgs – zaudējums ar 0:11.

Latvijas virslīgas nākamo spēli Liepājas futbolistes 23. maijā aizvadīs izbraukumā pret komandu "Pļaviņas DM/Viesīte", kas pirmajā mačā ar 1:5 piekāpās FK "Tukums 2000/Baltais". Vēl vienā virslīgas spēlē FK "Imanta" cīnījās neizšķirti 1:1 ar FK "Rīga".

Vecmeistare cīņu nepabeidza

Eštorilas WTA "International" sērijas turnīra otrajā kārtā tenisiste Anastasija Sevastova vakar pārspēja pieredzējušo japānieti Kimiko Dati-Krumu, kura savainojuma dēļ cīņu nepabeidza.

Pirmajā setā Sevastova, kura aprīlī kļuva 20 gadus veca, sagrāva 39 gadus veco Japānas sportisti Dati-Krumu (WTA 68.) ar 6-1, bet otrajā bija vadībā ar 4-2, kad liepājnieces pretiniece vairs nevarēja turpināt maču, kurš ilga stundu un 13 minūtes. Par šo uzvaru Sevastova WTA rangā jau ir nopelnījusi 70 punktu.

Pasaules rangā 74. vietā esošā Nastja ceturtdaļfinālā spēkosies ar krievieti Anastasiju Radionovu vai šveicieti Stefāniju Fogeli, kuras WTA rangā ieņem attiecīgi 99. un 69. vietu.

Svētdien jau pusfināli

Bez cīņas ir noskaidroti Liepājas amatieru hokeja čempionāta pēdējās spēles uzvarētāji, bet Liepājas kausa izcīņā ir zināmi visi pusfinālisti.

Uz Liepājas amatieru hokeja čempionāta pēdējo spēli neieradās Klaipēdas komanda "Sadvita", par ko tā saņēma tehnisko zaudējumu ar 0:5 pret čempionvienību "Tosmare", kas tādējādi šo čempionātu pabeidza bez zaudētiem punktiem.

Pirmajā ceturtdaļfināla mačā "Tosmare" bez lielām grūtībām pieveica čempionāta vājāko komandu "Bites" – 10:2 (2:0, 4:1, 4:1), bet otrajā ceturtdaļfināla duelī vicečempioni "Zig-Zag" hokejisti tikai pēdējā trešdaļā pilnībā salauza vienības "Unimars L" pretestību – 7:2 (1:0, 2:1, 4:1). "UPB" izšķirošo pārsvaru cīņā pret "NPK Expert" ieguva jau pirmajā periodā, bet pilnībā droši par panākumu varēja sajusties tikai pēdējā trešdaļā. Visā spēlē "UPB" uzvara ar 5:1 (3:1, 0:0, 2:0).

Abas pusfināla spēles norisināsies svētdien, 9. maijā: pulksten 14 "Tosmare" – "UPB", pulksten 15.45 "Zig-Zag" – "LSK".