Kurzemes Vārds

11:42 Ceturtdiena, 12. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 6. maijā

1920

No 26. aprīļa līdz 3. maijam Liepājas ostā iebraukuši 20 tvaikoņu un motorkuģu, puse no tiem ar kravu, puse – tukšā, ar balastu. Galvenās ievedpreces ir sāls un dažādas lauksaimniecībai nepieciešamas lietas. Izbraukuši pavisam 10 kuģu, seši ar kravu, pārējie tukšā.

1930

Pēdējos Liepājas komunistu arestos apcietināta arī pilsētas ebreju pamatskolas skolotāja Etele Dimante, kura pagrīdē veikusi ļoti aktīvu darbību. Apcietinātajai inkriminēts soda pants, kas paredz spaidu darbus, "droši vien komuniste Dimante pretvalstisku aģitāciju veikusi arī skolas jaunatnes starpā. Atliek tikai pabrīnīties, ka skolas vadītāji to agrāk nav manījuši un nav atsvabinājušies no kaitīgās audzinātājas".

Jēkaba ielā 2 no Franciskas Budrevicas dzīvokļa nozagta gultas sega un sieviešu jaka 18 latu vērtībā. Kriminālpolicija zagli atrod, tā izrādās cietušās meita, 23 gadus vecā Veronika.

1940

Draudzīgā aicinājuma skolā noticis "Zelta grāmatas" vienības svinīgā solījuma akts. To atklāj skolas pārzinis Zemītis. Referātu par cīņu ar kaitīgām paražām nolasa Janavs. Seko svinīgais solījums, kurā 89 skolas audzēkņi apsola augt par krietniem cilvēkiem atturībā, nesot labumu sev, vecākiem, skolai un Latvijai. Jaunieši vienojas dziesmā "Kam drosme ir un goda prāts". Arī Kalpaka pamatskolā vecāko klašu skolēni ar skolotājiem svinīgā aktā dod solījumu un parakstās "Zelta grāmatā".

Ar 8. maiju ir atklāts jauns autobusu maršruts: Raiņa iela, Kalpaka iela, Skuju iela, Krūmu iela, bet tālāk uz akciju sabiedrības "Tosmare" darbnīcām – pa agrāko maršrutu.

1950

Šajās dienās īpaši plaši stāda kociņus un košumkrūmus pilsētas izdaiļošanai. Jaunajā parkā Padomju prospekta galā iestādīts ap 200 dažādu šķirņu kociņu, pilsētas parkā un pludmalē – 2000. Emīlijas ielā ierīkota aleja, kurā sastādīts 50 kociņu. Apstādījumu laukumā pie pasta šopavasar iedēstīti 1000 košuma krūmu, bet pie Politehnikuma – 450. Uzsākta arī puķu stādīšana. Piemēram, Uzvaras laukumā jau iedēstīti vairāki simti atraitnīšu. Bez tam 1905. gada un Raiņa ielas stūrī, tilta apkārtnē un pie stacijas sagatavo laukumus apstādījumiem.