Kurzemes Vārds

10:32 Ceturtdiena, 12. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Jaunieši, tāpat kā visa sabiedrība, ir ļoti dažādi, un laikā, kad apkārt ir tik daudz iespēju, daļa iesaistās baznīcu draudžu sarīkojumos. Kāpēc jaunietis iet uz baznīcu un ko viņš tur var darīt?

Jauniešiem pie mums ir interesanti
Mārtiņš Urdze,
Liepājas Krusta ev. lut. draudzes mācītājs

Pēdējā laikā vērojama tendence, ka daudz vairāk jauniešu nāk uz baznīcu un tās pasākumiem. Tas vairāk ir saistīts ar to, ka, piemēram, mūsu baznīcā aktīvi darbojas Svētdienas skola. Gan lielāki, gan mazāki bērni tajā labprāt iesaistās, un jaunieši, kuri jau ir vecāki, nāk arī uz dievkalpojumiem un apmeklē arī Bībeles stundas.

Jauniešu tikšanās reizēs, kurās pie mums piedalās apmēram divpadsmit jauniešu liela grupa, viņi pārrunā svarīgākās un aktuālākās lietas, spēlē dažādas spēles un iesaistās citās aktivitātēs, ko, piemēram, dievkalpojumos nedara. Daļa bērnu, kas nāk un iesaistās, ir to vecāku bērni, kuri apmeklē baznīcu regulāri, jo vecāki viņus ņem līdzi.

Mūsu draudzē kopš pagājušā gada augusta ar jauniešiem saistītos pasākumos labprāt iesaistās arī jaunietis no Vācijas – Benjamins, kurš ir brīvprātīgā darba programmas dalībnieks. Viņš aktīvi darbojas ar jauniešiem, stāsta par savu pieredzi, kādu guvis Vācijā, palīdz dažādos darbiņos, un tas ir interesanti, jo, arī šeit esot, viņš pats gūst papildu pieredzi. Arī citi studenti uzņemas atbildību. Piemēram, vēl nesen draudzes Diakonijas namā bija pasākums ar pārnakšņošanu, tas jauniešiem patīk, nav garlaicīgi. Paši vasaras nometnes nerīkojam, bet šāda veida aktivitātes atbalstām, palīdzam, lai jaunieši, ja viņi to vēlas, nokļūtu uz nometnēm, kad tādas notiek.