Kurzemes Vārds

04:19 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vēstis

Beidzot gaidāma slimnīcu apvienošana
Kristīne Pastore

Rīt domes sēdē paredzēts izskatīt jautājumu par "Piejūras slimnīcas" nodošanu Liepājas pilsētas pašvaldības īpašumā. Ja deputāti šo lēmumu atbalstīs, "Piejūras slimnīcu" pievienos Liepājas Reģionālajai slimnīcai, bet zeme un ēkas pāries pašvaldības īpašumā.

Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks sarunā ar "Kurzemes Vārdu" skaidroja: izskatās, ka beidzot process, kas notiek jau ilgstoši, tuvojas finiša taisnei. Tikko būs Liepājas domes deputātu lēmums par piekrišanu šādam darījumam, valsts varēs veikt visas nepieciešamās darbības, lai darījumu nokārtotu un viss "Piejūras slimnīcas" īpašums bez atlīdzības no valsts pārietu Liepājas pašvaldības īpašumā. Ieskicējot tālāko šīs slimnīcas darbību, U.Sesks sacīja, ka Psihiatrijas klīnikas darbā pagaidām nekas nemainīsies – tā paliks turpat, kur līdz šim. "Iespējams, ja nākotnē, kā jau iepriekš plānots, Liepājas Reģionālajā slimnīcā uzcels jaunu korpusu šādas klīnikas vajadzībām, to pārcels uz turieni," sacīja domes priekšsēdētājs. "Varbūt Veselības ministrijai ir vēl kādi citi plāni. Taču vismaz tuvākajā laikā šīs klīnikas darbā nekas nemainīsies."

Izmaiņas jau ir skārušas Onkoloģijas klīniku – uz jaunuzcelto Staru terapijas bloku Liepājas Reģionālajā slimnīcā pārcelti staru terapijas pakalpojumi un paredzēts pārcelt arī ķīmijterapijas palīdzību, kā arī stacionārās ķirurģiskās operācijas, sacīja U.Sesks, uzsverot, ka nav ekonomiski lietderīgi tās veikt vairākās vietās. Taču, viņš uzsvra, noteikti nekas nemainīsies saistībā ar onkoloģisko ambulatoro palīdzību – tā tāpat kā iepriekš paliks vecajā vietā. tagadējā Onkoloģiskajā klīnikā.

Onkoloģijas klīnikas vadītāja Anna Krilova sacīja, ka pašlaik klīnikā no stacionārajām operācijām veic vairs tikai krūts dziedzera operācijas un nebūs nekādu problēmu tās veikt Reģionālajā slimnīcā. Taču Ambulatorā daļa un diagnostika noteikti paliks tur, kur tā ir pieejama tagad – Onkoloģijas klīnikas telpās, sacīja A.Krilova. "Ik mēnesi tajā veic izmeklējumus 2,5 līdz 3 tūkstošiem pacientu: gan rentgenoloģiskos, gan laboratoriskos, gan citus izmeklējumus, lai noteiktu un precizētu diagnozi, lai sasauktu ārstu konsīliju un tikai tad, kad diagnoze ir pavisam skaidra, slimnieku vajadzības gadījumā sūtītu uz slimnīcu," viņa teica.

Atklāts pagaidām ir jautājums, kas notiks ar Onkoloģisko poliklīniku, kas atrodas pilsētas centrā Tirgoņu ielā. "Šim jautājumam ir jāpieiet ļoti uzmanīgi – nedrīkst slēgt pacientiem to taciņu, ko tie gadiem ilgi ir iestaigājuši," sacīja Reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Bārzdiņš. "Par to domāsim tad, kad slimnīcas būs apvienotas," sacīja A.Krilova, pieļaujot iespēju, ka poliklīnika paliks tur, kur tā ir.

Runājot par apvienotās slimnīcas vadību, J.Bārzdiņš sacīja: pēc apvienošanas tad arī visas puses nāks kopā, lai lemtu par kopējas vadības izveidošanu.

Savukārt, runājot par nākotnes vīzijām saistībā ar "Piejūras slimnīcai" piekrītošo zemi, U.Sesks sacīja: "Būšu kategorisks, varu pateikt, ka to nākotnē izmantos tikai un vienīgi sabiedriskiem mērķiem, nevis privātmāju celtniecībai vai kādām spekulācijām." Viņš gan nenoliedza, ka ir bijusi vairāku uzņēmēju interese par šo zemes gabalu, taču pašvaldības attīstības plānos šis gabals esot ierakstīts sabiedriskai lietošanai un viņa redzējums esot tur uzcelta sanatorija. Taču tas noteikti nenotikšot tuvākajos gados.


Augstākais novērtējums – pieciem koriem

Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā notika pēdējā koru atlases kārta X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Tajā piedalījās 12 pilsētas skolēnu koru. Korus vērtēja žūrija dziesmu svētku virsdiriģenta Jāņa Erenštreita vadībā. Pirmās pakāpes diplomus un augstāko žūrijas novērtējumu saņēma pieci Liepājas kori – Bērnu un jaunatnes centra jauktais koris "Liedags" Guntas Vites vadībā, BJC jauniešu kora studija (diriģenti Ilze Valce un Andris Mockus), Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas 7. – 9.klašu koris (diriģente Ineta Kauliņa) un jauniešu koris (diriģents Jēkabs Ozoliņš), J. Raiņa 6. vidusskolas 5. – 9. klašu koris (diriģents – Andris Mockus). J.Erenštreits atzina, ka pirmās pakāpes diploma ieguvēji var būt pārliecināti, ka viņi jau ir dziesmu svētku dalībnieki. Otrās pakāpes diplomus piešķīra Centra pamatskolas zēnu, kā arī 5. – 6. klašu korim, 15. vidusskolas 5. – 8. klašu korim, 5. vidusskolas 5. – 8. klašu un 10. – 12. klašu korim, 8. vidusskolas 5. – 9. klašu korim, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas 7. – 9. klašu korim. Žūrija atzinīgi novērtēja visu dziedātāju un diriģentu darbu, īpaši slavējot pamatskolas klašu koru skanīgo dziedājumu. J. Erenštreits atzina, ka Liepājā ir ļoti labs potenciāls jaukto koru veidošanai, kad bērni būs sasnieguši pieaugušo vecumu. Skates nobeigumā kori nodziedāja komponista Jāzepa Vītola dziesmu "Gaismas pils", kuru diriģēja viens no X Skolu jaunatnes dziesmu svētku virsdiriģentiem Mārtiņš Klišāns.