Kurzemes Vārds

08:57 Ceturtdiena, 13. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Ar katru dienu arvien vairāk tiek nosaukti dažādi rādītāji tam, ka ekonomikas zemākais punkts Latvijā esot pārvarēts. Vai to, ka Latvijā var sākties augšupeja, rāda ne tikai statistikas skaitļi, bet izjūt arī reālajā dzīvē uzņēmēji?

Tikai pirmais atkusnis, līdz uzplaukumam vēl tālu

Ģirts Ančevskis,
SIA "Lesjofors Springs LV" izpilddirektors

Šeit ir divi aspekti. Vispirms – eksportētājiem, kas krīzi ir veiksmīgi pārdzīvojuši, tik tiešām sāk klāties arvien labāk. Tajās kompānijās, kas strādā uz eksportu, arī mūsu uzņēmumā, mēs jūtam ļoti pozitīvas tendences. Darbs, kas tika izdarīts krīzes laikā, attaisnojas un ļauj panākt, ka tagad ražošanas apjomi ir vēl lielāki nekā treknajos gados.

Bet ir otrs aspekts. Kaut arī Latvijas tirgū, Latvijas tautsaimniecībā mazliet ir redzami pozitīvi simptomi, tomēr mēs joprojām dzīvojam par aizņemto naudu. Un tas dara lielas bažas.

Kā redzam, valsts pārvalde joprojām tiek īsināta ļoti negribīgi, joprojām tiek spēlētas politiskās spēles. Manuprāt, kamēr visu iesaistīto politisko spēku enerģijas vektori nebūs vērsti vienā virzienā, ko nosaka interese par valsts attīstību, nevis dažādos, šauri politisku, politoligarhu vadītos, tikmēr Latvijā nekas labs nenotiks.

Kopumā, es vēl joprojām neesmu optimists. Kad mēs patiešām spēsim ieņemt tikt daudz naudas, ka varēsim sākt atdot parādus vai vismaz nomaksāt procentus, tad varētu sākt runāt par pavasari ekonomikā. Pagaidām viss ir tikai tāds pats pirmais atkusnis.