Kurzemes Vārds

22:32 Piektdiena, 10. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Apgrozījums ostā līdzvērtīgs pērnajam
Pēteris Jaunzems

Kaut gan citās ostās pašlaik vērojams apgrozījuma kritums, Liepājas ostinieki gada pirmajos četros mēnešos ir turpinājuši strādāt stabili. Pavisam pārkrautas 1319787 tonnas kravu, un šis rezultāts ir līdzvērtīgs tam, kāds sasniegts četros mēnešos pērn. Nelielo iztrūkumu, ko radījis beramkravu apjoma samazinājums, ir kompensējis lejamkravu apgrozījuma pieaugums.

Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes Investīciju un mārketinga daļas vadītājs Ivo Koliņš ostinieku darbā saskata pozitīvas tendences. Par lielu panākumu uzskatāms tas, ka no SIA "Terrabalt" piestātnēm atsākusies kravas un pasažieru pārvadājumu prāmju satiksme. To nodrošina viena no Eiropas lielākajām jūras prāmju kompānijām "Scandlines". Nākotnē šie pārvadājumi maršrutā Liepāja – Traveminde un atpakaļ spēs nodrošināt ģenerālkravu ievērojamu apgrozījumu.

Ar pozitīvu bilanci četros mēnešos strādājušas visas lielākās stividoru kompānijas. Salīdzinot ar to pašu laikposmu pērn, lielākais kravu apgrozījuma pieaugums – 85,27 procenti – ir sasniegts SIA "DG Termināls". Otrajā vietā ar 79,69 procentiem turas "Laskana", bet trešais ir uzņēmums SIA "Duna", kur kravu apjoms palielināts par 49,4 procentiem.

Kravu struktūrā lielākais īpatsvars joprojām ir beramkravām, kuru pārkrauts 538,3 tūkstoši tonnu. Lielāko daļu no tām veido labība un labības produkti. Līdz ar "Cemex" termināla darbības paplašināšanos par 166,6 procentiem lielāks ir celtniecības materiālu apgrozījums. Lejamkravu apgrozījums, salīdzinot ar pērnā gada četriem mēnešiem, pieaudzis par 51,7 procentiem un veido 241,9 tūkstošus tonnu, bet ģenerālkravu apjoms saglabājies pērnā gada līmenī un ir 539,5 tūkstoši tonnu.

Tikai aprīlis šogad ir izrādījies ostai mazāk rosīgs, nekā bija pērn, jo pārkrautas 311800,09 tonnas kravu. Šajā mēnesī ostā aprūpēti 94 kuģi, kā arī ostas pakalpojumus izmantojuši 150 pasažieru.


Vasarīgas noskaņas Rožu zālē

Rīt pulksten 17 Liepājas Olimpiskajā centra Rožu zālē notiks koncerts "Nāc, nākdama, vasariņa!". Tajā savu māku rādīs cilvēki ar īpašām vajadzībām, kā arī piedalīsies deju studiju "Mazie dzintari" un "Dzintari" dalībnieki. Tie ir svētki cilvēkiem, kas prot atrast prieku un dot to arī citiem. Koncerts ir bezmaksas.


Plāno peļņu

"Liepājas metalurgs" šogad plāno strādāt ar 309000 latu peļņu, rāda uzņēmuma paziņojums biržā. Akciju sabiedrība paredzējusi gūt 240,709 miljonu latu ieņēmumus, bet izdevumi varētu veidot 240,4 miljonus latu. Jau ziņots, ka "Liepājas metalurga" neto apgrozījums, salīdzinot ar 256,2 miljoniem latu 2008.gadā, pērn sarucis par 38 procentiem un bijis 159,4 miljoni latu. Pērn strādāts ar 12,4 miljonu latu zaudējumiem, bet 2008.gadā gūta 6,13 miljonu latu peļņa.


Melngailiešu
panākumi valsts konkursā

Pagājušajā nedēļā Rīgā norisinājās Latvijas mūzikas skolu sitaminstrumentu spēles audzēkņu konkurss, kurā piedalījās 18 topošie mūziķi no Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas, Jūrmalas, Jelgavas, Cēsu, Emīla Dārziņa un Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas. Liepājas Mūzikas vidusskolas metodiķe Irita Kalēja pastāstīja, ka melngailiešus pārstāvējuši divi pedagoga Edgara Saksona audzēkņi − Marta Kauliņa (I kurss) un Kristaps Karps (IV kurss). Īpašs panākums konkursā ir Martai Kauliņai, kura savā grupā 12 dalībnieku konkurencē ieguvusi otro vietu.


Zibenstīmeklis – arī Liepājā

Siļķu ielas apkaimes iedzīvotāji jūnija beigās būs Liepājā pirmie, kuri saņems Eiropā ātrāko internetu. SIA "Lattelecom" sākusi pilsētā izbūvēt optiskā interneta infrastruktūras tīklu, informēja uzņēmuma "Lattelecom" sabiedrisko attiecību pārstāvji.

SIA "Lattelecom" sola, ka liepājniekiem būs pieejams internets ar ātrumu 100 līdz 500 megabiti sekundē. Šobrīd vidējais interneta lietotājs Liepājā izmanto tīmekli ar datu pārraides ātrumu 5 līdz 20 megabiti sekundē, sacīja SIA "Liepājas skaitļošanas centrs" datorspeciālists Guntis Lazdups. Kāds cits speciālists pašreizējo un nākamo interneta ātrumu salīdzināja ar gliemežgaitu un ar zibeni.

Līdz jūnija beigām optisko internetu ierīkos Siļķu ielas apkaimē, savukārt no jūlija līdz septembrim to izbūvēs Vaiņodes ielas apkaimē. Kopā paredzēts, ka tīklam pievienos 273 daudzdzīvokļu mājas Krūmu, Mežu, O. Kalpaka, Sakņu, Siļķu, Šķēdes, Piltenes, Daugavas, Dunikas, E. Tisē, Klaipēdas, Mirdzas Ķempes, Reiņu meža ielā, un vairāk nekā 16 tūkstošiem Liepājas mājsaimniecību būs pieejams Eiropā ātrākais internets.