Kurzemes Vārds

14:11 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vēstis

Glābēji iepazīstina ar sevi un savu darbu
Kristīne Pastore

Galvenais – tikt lielajā sarkanajā ugunsdzēsēju automašīnā! Tāda vēlēšanās bija visiem bērnudārza mazuļiem un skolas vecuma bērniem, kas aizvakar akcijas "112 diena Liepājā" laikā viesojās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

"Nāk bērnudārzu audzēkņi un skolēni, bet pieaugušajiem gan nekādas lielas intereses par mūsu darbu nav," sacīja viens no puišiem, kas atnākušos bērnus iepazīstināja ar ugunsdzēsības telpām un aprīkojumu. Aizvakar to visu apskatīt un uzdot interesējošos jautājumus ugunsdzēsējiem varēja ikviens interesents.

Brīdī, kad pie glābējiem ieradās "Kurzemes Vārds", rindā apskatei bija nostādītas automašīnas, ar kurām glābēji steidzas palīgā, bet ugunsdzēsējs Modris Karlsons vienu no tām izrādīja bērnudārza "Sprīdītis" grupas "Bitītes" audzēkņiem. Tikmēr citi apskatīja iekštelpas. Bērni visi kā viens sacīja, ka visvairāk interesējot tieši mašīnas. Daži zēni pat atzinās: kad izaugs lieli, labprāt gribētu strādāt par ugunsdzēsējiem. Mazā Enija pastāstīja, ka viņa laukos redzējusi īstu ugunsgrēku – to, kā kaimiņiem deg māja, un viens cilvēks pat aizvests uz slimnīcu. Meitenīte neslēpa, ka bijis bail. Kalvis no tās pašas grupiņas redzējis, kā dzēš ugunsgrēku mūzikas klubā "Fontaine Palace". Audzinātāja Inese Gvozde un auklīte Valentīna Vaivare sacīja, ka ne vienreiz vien ar bērniem pārrunāti dažādi ugunsdrošības jautājumi, tāpēc, uzzinot par šādu akciju, nolemts atnākt, lai katrs varētu paskatīties, kā strādā glābēji.

Modris Karlsons par ugunsdzēsēju strādā trīs gadus un smaidot sacīja, ka garlaicīgs šis darbs neesot nevienu brīdi. Viņš pastāstīja, ka bērniem vienlīdz interesanti ir pielaikot ugunsdzēsēja cepuri, uzlikt siksnu, paturēt rokās šļūtenes stobru un apskatīt, kā ugunsdzēsēji dzīvo brīžos starp izsaukumiem, pat redzēt virtuvi, kurā daudzi ēd pusdienas. To visu vakar bija iespēja apskatīt ikvienam.


Turpina bedrīšu remontu

Šonedēļ Liepājā asfaltēto ielu bedrīšu remonts notiek Grīzupes, Pulvera, Nākotnes, Peldu, Katoļu, Vītolu, Jūras ielā, Kūrmājas prospektā, Strazdu un Siļķu ielas iekškvartālā un K. Ūliha ielā posmā no Kūrmājas prospekta līdz Klaipēdas ielai, pastāstīja SIA "Komunālā pārvalde" ceļu nozares vadītājs Mārtiņš Jākobsons.

Savukārt līdz šim aprīlī un maijā SIA "Ceļu, tiltu būvnieks" bedrīšu remontu veikusi jau Rojas, Reiņu meža, Daugavas, Ugāles, Cieceres, Jēkaba Janševska, Toma, Siguldas, Ģimnāzijas, Tiesu, Ludviķa, Dārza, Indriķa, Kurzemes, Jaunajā, Ezera, Slimnīcas, Lībiešu, Cukura, Raiņa, Kuldīgas, Talsu un Siļķu ielā, daļēji Lauku un K. Ūliha ielā un Ūdens, Parka, Grāvju un Miltu ielā, Atmodas bulvārī, daļēji 14. novembra bulvārī un Kārļa Zāles laukumā. Šī pati firma arī vienu reizi planējusi grantēto ielu segumu 38 kilometru garumā. Tagad grantētās ielas planē otro reizi un greiderē arī Jaunliepājas grantētās ielas. "Par asfaltēto ielu uzturēšanu mums nav būtisku aizrādījumu uzņēmumam, taču grantēto ielu planēšanu "Ceļu, tiltu būvniekam", kurš šajā darbā nomainījis "Aizputes ceļinieku", bija grūtāk uzsākt. Nezinātājam grantētajās ielās komunikāciju akas dažkārt grūti pamanīt, tādos brīžos tika bojāta tehnika. Bet nākotnē droši vien būs arvien labāk," teica M. Jākobsons.

Sagaidāms, ka bedrīšu remontu šovasar pabeigs ātrāk nekā citus gadus – jūnijā, un ne tikai tāpēc, ka ielu uzturēšanai ir mazāk līdzekļu, bet arī tādēļ, ka garā, vienmērīgā ziema ielām bijusi saudzīgāka un pēc tās jaunu bedru brauktuvēs radies mazāk nekā citus gadus, atzina Liepājas domes izpilddirektors Edgars Rāts.