Kurzemes Vārds

21:38 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Varbūt iepatīkas!

Kristīne Pastore

Ja vien ir vēlēšanās, šī nedēļa ir tā, kad izmēģināt kaut ko jaunu, jo no pirmdienas līdz piektdienai Olimpiskajā centrā Veselības nedēļā visdažādākās iespējas piedāvā Liepājas Reģionālās slimnīcas rehabilitācijas speciālisti.

Vakar bez logopēda konsultācijām, nodarbībām pie ergoterapeita un vingrošanas zālē bija arī ūdens diena. Tā bija iespēja vingrošanu ūdenī izmēģināt gan topošajām māmiņām, gan jau sirmām kundzēm. Un to viņas arī darīja.

"Es to darīšu pirmo reizi!" godīgi atzinās Silva Stāroste, kas bija atnākusi uz vingrošanu topošajām māmiņām. Viņa neslēpa, ka neprot peldēt, tāpēc tieši tāds sekls baseins, kur ūdens nav pāri galvai, viņai esot pa prātam. Un tieši tāpēc, ka šonedēļ ir iespēja to izmēģināt, viņa arī atnākusi. "Varbūt iepatiksies un nākšu vēl!" viņa smējās.

Aija Rukmane, kuras mazulītim jau pēc pāris nedēļām jānāk pasaulē, arī neesot nekādos lielos draugos ar ūdeni. "Vasarā kādreiz papeldu, bet nedaudz," viņa sacīja. Arī Aija vingrošanu ūdenī izmēģināja pirmo reizi. Uz citiem Veselības nedēļas pasākumiem viņa neesot bijusi. Silva gan aizgājusi izmērīt holesterīna līmenī asinīs. "Viss ir kārtībā!" viņa priecājas. Uz vingrošanu atnākušās topošās māmiņas atzina, ka Veselības nedēļa mūsu pilsētā ir laba tradīcija, jo tā ir iespēja izbaudīt kaut ko jaunu.

Tam piekrita arī fizioterapeite Sigita Vaidere. Viņa pēc studijām Sporta akadēmijā sāka strādāt Olimpiskajā centrā un vada dažādas vingrošanas grupas gan zālē, gan ūdenī. Un vakar bija pirmā diena, kad kundzes, kas nāk pie viņas uz vingrošanu, izmēģināja kaut ko jaunu – vingrošanu ūdenī. "Jau pirms kāda laiciņa par to runājām, dažas no viņām ir no Reimatiķu biedrības un peldas baseinā, taču gribot arī ūdenī pavingrot. Tā mēs sarunājām, ka izmēģināsim, un tas iznāca tieši šajā – Veselības – nedēļā," saka Sigita.

Vingrošanas nodarbībām šajā nedēļā ir ļoti liela atsaucība – brīvas palikušas tikai dažas vietas, un, tā kā vietu skaits grupās ir ierobežots, vairākiem vingrot gribētājiem nācies arī atteikt. Liela piekrišana ir arī citu rehabilitācijas speciālistu piedāvājumiem. "Tiem, kas jau vingro, šajā nedēļā ir iespēja izmēģināt kaut ko jaunu, savukārt tie, kas to nedara, var sākt un iekustēties – varbūt iepatīkas," šīs nedēļas piedāvāto iespēju vērtē S. Vaidere.