Kurzemes Vārds

11:51 Svētdiena, 12. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vēstis

Veselības nedēļu noslēdz ar semināru

Lai veicinātu savstarpējo sadarbību starp veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem un lai sniegtu aktuālo informāciju veselības nozarē, aizvakar Liepājas domē notika seminārs pilsētas un apkārtējo novadu ģimenes ārstiem. Uz to turpmākās slimnīcu apvienības ietvaros bija aicināti arī ģimenes ārsti no Saldus un Kuldīgas.

Vienlaikus šis seminārs bija arī noslēgums Veselības nedēļai, kas ilga no 10. līdz 25. maijam. Šādi ģimenes ārstu semināri Liepājā jau kļūst par tradīciju – vakar notikušais bija trešais. Tā ir iespēja visiem veselības aprūpes organizēšanā iesaistītajiem darbiniekiem informēt primārās veselības aprūpes speciālistus par jaunākajām aktualitātēm, iespējām un izmaiņām.

Aizvakar domes Vides un veselības daļas vadītāja Ineta Stadgale seminārā informēja par notikušās Veselības nedēļas rezultātiem, par Liepājas Sociālā dienesta Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punkta darbu pastāstīja Madara Lapsa, bet par aktualitātēm Reģionālajā slimnīcā – tās valdes priekšsēdētājs Juris Bārzdiņš. Pēc semināra visiem interesentiem bija iespēja apmeklēt Reģionālo slimnīcu un tikties ar tās ārstiem, lai pārrunātu interesējošos jautājumus.


Latvijas eirodziesma finālā neiekļūst

Norvēģijas galvaspilsētā Oslo notiekošā starptautiskā "Eirovīzijas" dziesmu konkursa pirmajā pusfinālā Latvijas pārstāve Aisha jeb Aija Andrejeva neieguva tiesības dziedāt finālā. Aisha konkursā piedalījās ar dziesmu "What for?", kuras autori ir bijušie liepājnieki – mūziku komponējis Jānis Lūsēns, bet teksta autors ir Guntars Račs.

"Dziesmas izpildītājai nebija ne vainas, tikai ir tādas lietas, kuras dziedātājam sanāk un kuras nesanāk. Aishai patīk un izdodas roka dziesmas, kad viņa pārvēršas mazā roka meitenē, kas lēkā un dzied. Izpildot šo dziesmu, viņa īsti nejutās savā ādā," aģentūrai LETA sacījis mūziķis Aivars Hermanis. Savukārt komponists Raimonds Pauls teicis: "Aisha, iespējams, nervu spriedzes dēļ nodziedāja pavisam šķībi un pati ir vainojama pie savas neveiksmes". Mūzikas ierakstu kompānijas "Platforma" direktors Rimants Liepiņš kritizējis dziedātājas vizuālo ietērpu, kas "Eirovīzijas" pusfinālā, viņuprāt, bijis diezgan dīvains. "Lūsēna dziesma ir viena no labākajām, kāda mums pēdējos gados "Eirovīzijā" ir bijusi. Aisha to varēja mazliet pārliecinošāk izpildīt," vēl piebildis Liepiņš.

Šodien notiks otrais pusfināls, tajā startēs 17 dziesmas, no kurām desmit kvalificēsies finālam. Konkursa fināls būs 29.maijā, un tas būs skatāms Latvijas televīzijas 1.kanālā pulksten 22.