Kurzemes Vārds

16:47 Trešdiena, 2. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Dārzeņi trūcīgo galdam

Sarmīte Pelcmane

Par spīti līņāšanai Grobiņas novadā vakar tika pabeigta sēja, īstenojot nodarbinātības projektu "Lauki pilsētai", kurā iesaistīti bezdarbnieki, bet dārzeņu raža rudenī nonāks trūcīgo ģimeņu galdā, kā arī labdarības virtuvēs.

Kad laikraksts ieradās notikuma vietā, uz lauka rosījās ap divdesmit talcinieku. Laiks bija drēgns, rasināja smalks lietutiņš, bet darbus tas nekavēja. Vairāk varēja manīt aizķeršanos tajā ziņā, ka ne visi darbos iesaistītie zināja, kā jāstāda, un gaidīja padomus no darbu vadītāja.

Neizskatījās arī, ka visi novērtētu iespēju pastrādāt un saņemt algu. Viens otrs skaļi pauda neapmierinātību, piemēram, par to, ka pie lauka neesot atgādāta tualete. Uz aizrādījumu, ka jāpastrādā tikai četras stundas, par atbildi skanēja tādi vārdi, ka ausis svilst. Zinot, ka tūkstošiem cilvēku gaida rindā, lai bezdarba apstākļos varētu pastrādāt sabiedriskos darbus un saņemt kaut vai 100 latu mēnesī, radās iespaids, ka, iespējams, šādos darbos vajadzētu iesaistīt cilvēkus, kuriem tiešām to vajag un kuri to novērtē.

Lai sagatavotu krājumus ziemai ekonomiskās krīzes skartajām ģimenēm, Grobiņas novadā Liepājas trūcīgo iedzīvotāju atbalstam kartupeļus audzēs jau otro gadu, turklāt šogad tiks audzēti vēl citi dārzeņi. Piecu hektāru platībā mehanizēti iestādītas desmit tonnas kartupeļu, kā arī iesētas bietes un pupiņas. Lauku, kas atrodas 20 kilometru attālumā no Liepājas, lietošanā nodevis Grobiņas Novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols.

Projektu "Lauki pilsētai", tāpat kā pērn, īsteno Liepājas pašvaldības aģentūra "Nodarbinātības projekti", bet šogad tas notiek sadarbībā arī ar Novada fondu.

Vajadzīgās sēklas un stādāmais materiāls iegādāts par Liepājas pašvaldības līdzekļiem – kopējais projektam piešķirtais finansējums no pilsētas budžeta ir 4000 latu. Potenciālie kartupeļu un dārzeņu saņēmēji visas vasaras garumā piedalīsies lauka kopšanā – ravēs, rušinās, novāks ražu. Šajos darbos iesaistīti gan 100 latu stipendiāti, kuri strādā Liepājas pašvaldībā, gan programmas "Paēdušai Latvijai" pārtikas paku saņēmēji. Rudenī raža tiks sadalīta sadarbībā ar Liepājas Novada fondu pārtikas paku saņēmējiem un Liepājas Sociālā dienesta ģimenēm, kurām piešķirts trūcīgās ģimenes statuss.