Kurzemes Vārds

09:27 Pirmdiena, 1. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Liepāja pērn uzsāka Latvijā nebijušu projektu "Lauki pilsētai", un šogad liepājnieku piemēram ir sekotāji visā Latvijā.

Liepājnieku pieredzi pārņem visā valstī
Aija Saldovere,
Attīstības pārvaldes eksperte nodarbinātības jautājumos

Programma ir būtiska vairāku iemeslu dēļ. Vissvarīgākais – ka cilvēkiem ir ko darīt, ir darbs, iespēja nopelnīt plus vēl apgādāt ar dārzeņiem sevi un citas trūcīgās ģimenes. Jā, dārzeņus mēģina audzēt iedzīvotāji, kas iepriekš nav strādājuši lauku darbus, bet tagad ir pienācis tāds laiks, kad ir jāmācās priekš sevis izaudzēt kaut ko no lauksaimniecības produkcijas, lai ziemā būtu iztikai.

Šogad esam lauku apstrādājuši daudz ātrāk nekā pērn, bija vieglāk, jo pagājušogad te bija tikai pļava, bet tagad jau iestrādāta platība. Turklāt ir arī labāks stādāmais materiāls, tāpēc šogad ceram uz labāku ražu.

Bez materiālā labuma ir vēl citi ieguvumi. Cilvēki, kas pērn piedalījās dārzeņu audzēšanā šā projekta gaitā, guva iemaņas un pārliecību, ka arī paši var kaut ko izaudzēt. Tāpēc daļa no viņiem ir sameklējuši iespēju pašiem ierīkot dārziņu vai pat kādu lielāku lauku, ko apstrādāt un kur izaudzēt ražu savas ģimenes vajadzībām.

Bet pats galvenais, manuprāt, ir psiholoģiskais ieguvums cilvēkiem, kas sapratuši: nesēdēt mājās, nevaimanāt, bet iet un kaut ko darīt, paša rokām panākt.

Projekts ir labs, to pierāda, ka visa Latvija jau ir pārņēmusi liepājnieku pieredzi. Ziņās redzams, ka dažādās Latvijas malās īsteno līdzīgus projektus, bet Liepāja bija pirmā, kas pagājušogad šo pieredzi uzsāka. Domāju, ka šis projekts attīstīsies ar katru gadu, tas nebūs vienreizējs krīzes laika pasākums, bet gan svarīgs arī turpmāk.