Kurzemes Vārds

23:33 Pirmdiena, 20. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 3. jūnijā

1920

Pēc divu mēnešu ilga pārtraukuma no Kopenhāgenas ierodas pirmais kuģis. Tā apkalpe stāsta, ka ostas strādnieku streiks nav beidzies, bet kuģniecība esot atjaunota, jo iejaukusies inteliģence, kura stājusies ostas strādnieku vietā. Atbraukušajā kuģī "Due" kravu iekrāvuši studenti.

1930

Pirms dažiem mēnešiem no Rītiņa motorlaivas mašīntelpām nozuda spirta kompass. Policija to meklēja ilgi un neveiksmīgi, bet tagad to negaidīti atrod motorlaivā "Fortūna". To maijā nopircis kāds Pāvilostas zvejnieks. Nozagto kompasu konfiscē. Uzsākta izmeklēšana.

Liepājas dzelzceļa darbnīcas šajās dienās pabeidz izgatavot piecus preču vagonus 750 mm platuma dzelzceļam. Jaunajos vagonos iespējams vest līdz 17 tonnu smagas kravas.

1940

Atklāta Lietišķās mākslas vidusskolas skolēnu darbu izstāde, kurā reprezentētas četras nozares: māls, koks, šķiedra un krāsa. Keramikas nozares darbu kvalitāte nav augstāka par to, kāda tā bija iepriekšējā gadā. Mēbeļu nodaļā izstādīta etnogrāfiskā stilā darināta atpūtas istabas iekārta. Ievērības cienīgi ir kokgriezumi. Dzintara darinājumi "šogad tīkami atsvabināti no tradicionāli smagās dzintara formas un ieguvuši gluži vai dārgakmeņu vieglumu un krāsu". Šķiedras nozarē "liela vērība piegriezta tautiskai aušanas mākslai", bet krāsas nozarē "rādīta topošā gaume un tehnika no vienkārša zīmējuma līdz reklāmas plakātam un patstāvīgai kompozīcijai".

1950

Pionieru salidojuma laikā 4. un 5. jūnijā Liepājas grāmatnīca jūrmalas apstādījumos atvērs jaunu grāmatu kiosku, kurā plašā izvēlē varēs iegādāties bērnu, jaunatnes un pārējo literatūru. Grāmatu kiosks izgatavots invalīdu kooperācijas "Kopdarbs" kokapstrādāšanas cehā un jau šodien to novietos apstādījumos.

Liepājas Tirdzniecības uzņēmuma Tirdzniecības daļa uzsākusi jauna veikala ierīkošanu Kārļa Marksa ielā 45. Pašlaik notiek telpu iekšējā pārbūve un remonts, ko veic tirdzniecības uzņēmuma būvbrigāde inženiera Skrūves vadībā.