Kurzemes Vārds

00:49 Trešdiena, 22. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Pēc mēneša Rīgā notiks kārtējie skolēnu dziesmu un deju svētki. Ar ko tie šogad atšķirsies?

Svētku reize ir izaicinājums
Agra Bērziņa,
X Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirektore

Dziesmu un deju svētkiem atvēlētais budžets ir nepilns pusotrs miljons latu, un tāpēc, ka ekonomiskā situācija Latvijā ir sarežģīta, ir daudz risināmu jautājumu gan pašvaldībām, gan valstij, Dziesmu svētki nebūs tik plaši un krāšņi, kādi tie bija iecerēti pirms vairākiem gadiem. Svētkus esam veidojuši galvenokārt trim dienām.

Šogad esam atteikušies no lielā atklāšanas pasākuma, no apjomīga un krāšņa koncertuzveduma. Esam samazinājuši mēģinājumu skaitu. Arī dalībnieku skaits nebūs tik liels, kā sākumā bija cerēts.

Pērn uzvirmoja jautājumi: vai tiešām šajā laikā ir vajadzīgi svētki, vai valsts var tādus atļauties? Tāpēc ir prieks, ka valsts ir novērtējusi un saprot, ka bērni trīs vai četrus gadus ir gatavojušies un gaidījuši svētkus, ka viņiem ir gandarījums, ka var dziedāt lielajā kopkorī vai dejot lielajā uzvedumā.

Pašvaldības rūpējas par kolektīvu vizuālo tēlu un tērpiem, par mēģinājumu telpām, arī par samaksu skolotājiem un kolektīvu vadītājiem, ja nepietiek valsts finansējuma. Protams, vislielākās rūpes ir transporta izdevumi. Pašvaldību budžetos tie ir prāvi, tāpēc prieks arī, ka pilsētas un novadi ir novērtējuši darbu, ko spēj viņu kolektīvi. Svētku reizes ir izaicinājums, ko mūsējie var izdarīt.

Bet svētku simbols vilciņš ir iegriešanās kopējā virpulī no bērnības ar krāsu prieku, ar dziesmu daudzveidību, kas savijas lielajā kopkora dziesmā, ar dančiem, kur brunči griežas kā vilciņš, ar dzīvošanu kopējā skanējumā!